منوچهری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقلید:
 »»به‌زودی طرح کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان اقلید اجرا می‌شود
 


خبرگزاری شباب: سرپرست اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر به شهرستان اقلید ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در انجمن کتابخانه‌های عمومی اقلید که به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد، حضور یافت.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری شباب از فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری در این جلسه با اشاره به وضعیت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهار داشت: طرح کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان اقلید به زودی اجرا می‌شود و اقشار مختلف به خصوص کودکان و نوجوانان در نقاط محروم از نعمت کتابخوانی بهرمند خواهند شد .

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تجهیز کتابخانه‌ها به رایانه خبر داد و افزود: تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس از  تجهیزات رایانه‌ای  در حوزه های کودکان و بزرگسالان برخوردار شده‌اند که این روند ادامه خواهد داشت.

در ادامه صالح مشتاقی‌لار فرماندار اقلید رشد کتابخانی را لازمه رشد و توسعه شهرستان دانست و گفت: مهمترین عامل پیشرفت و ترقی  همه جوامع کتاب و و فرهنگ مطالعه بوده و مشکلات دنیای امروز دوری از این موضوع است.

وی با بیان اینکه کتاب خوب الگوی تمام عیار انسان برای رسیدن به کمال است، تصریح کرد: سبک زندگی اسلامی، خوب زیستن، الگوی مصرف، رعایت قوانین و مهارت‌های رفتاری از جمله مسائلی هستند که باید به واسطه کتاب در مردم جامعه نهادینه شود.

مشتاقی لار بر  پیگیری پرداخت کامل و به موقع سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداران تأکید کرد و افزود: با پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها بسیاری ار مسائل  و مشکلات این حوزه برطرف خواهد شد.

وی تأکید کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از خانواده و مدرسه نهادینه شود و در این خصوص مدارس باید بخشی از جلسات ماهانه خود با والدین را به آموزش و ترویج این فرهنگ در خانواده ها اختصاص دهند.

فرماندار اقلید تصریح کرد: باید تلاش کنیم با مشارکت خیرین و عموم مردم، زمینه‌های لازم جهت بهره‌مندی اقشار جامعه خصوصا دانش آموزان و دانشجویان را از کتاب‌های مختلف با توسعه کتابخانه های شهرستان  فراهم کنیم.

گفتنی است در این جلسه با اعلام نظر اعضای انجمن، کتابخانه عمومی «شماره 2» شهر اقلید به نام کتابخانه عمومی «آیت‌الله شیخ محسنی» و کتابخانه عمومی شهرمیان به نام «آلاله ها» نامگذاری شد. افزون بر این، در ادامه این سفر از هشت کتابخانه عمومی شهرستان اقلید شامل کتابخانه‌های «فرزانگان» سده، «عرفان» روستای احمدآباد، «زکریای رازی» روستای بابایی، «صالحین» حسن‌آباد، «بهارستان» دژکرد، «شهرمیان» روستای «شهرمیان»، «صادق آل‌محمد» و «شماره 2» اقلید بازدید و با کتابداران این کتابخانه‌ها دیدار و گفت‌و‌گو شد.
تاریخ انتشار : 1396/05/21
ساسان یگانه


shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

دیگر اخبار استان فارس
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟