»» احداث کارخانجات ساخت خودرو ‌در خوزستان توجیه ندارد
 


خبرگزاری شباب: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: طرح احداث کارخانجات ساخت خودرو نیز در خوزستان توجیه ندارد.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سید نورالله حسن‌زاده امروز در نشست خبری به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک با اشاره به شرایط جوی استان اظهار داشت: واحدهای صنعتی استان در گرمای شدید و با وجود ریزگردها همچنان درحال انجام کار هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 95درصد واحدهای صنعتی کشور صنایع کوچک هستند، افزود: 10درصد صنایع در خوزستان صنایع بزرگ هستند ولی بیش از 90درصد سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه صنایع بزرگ صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: جایگاه واقعی مگاپروژه‌ها در خوزستان است به طوری که باید این پروره‌ها در استان اجرایی شوند.

احداث شهرک تخصصی صنایع تکمیلی پتروشیمی در انتظار تایید دولت

وی گفت: احداث شهرک تخصصی صنایع تکمیلی پتروشیمی به مساحت 3هزار هکتار پیش‌بینی شده که این موضوع در انتظار تایید هیئت دولت است.  

حسن‌زاده به ظرفیت بالای خوزستان در کشت چغندر اشاره و عنوان کرد: باتوجه به اینکه کشت چغندر در خوزستان پاییزه است و آب مورد نیاز محصول از طریق باران تامین می‌شود این استان برای کشت چغندر بسیار مستعد است بر این اساس احداث 4کارخانه چغندر قند در خوزستان در دستور کار است که ساخت یکی از این کارخانه‌ها آغاز شده است.

وی گفت: سال گذشته 2هزار و 500میلیار تومان طرح بزرگ و متوسط در خوزستان به بهره‌برداری رسیده است و با وجود برگزاری بیش از 300جلسه با بخش کشاورزی حدود 300میلیارد تومان پرداختی داشته‌ایم.

مشکل زیرساخت‌ها در خوزستان جدی است

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت خوزستان‌ با بیان اینکه در خوزستان و در زمینه زیرساخت‌ها از جمله تامین آب، برق و گاز مشکلات جدی داریم، تاکید کرد: یکی از موانع توسعه در استان وجود چنین کمبودها و مشکلاتی است.

وی درباره فلسفه احداث 7فولادسازی در استان تصریح کرد: بر اساس چشم‌انداز افق 1404 باید 55میلیون تن فولاد تهیه شود و ما نیز معتقدیم که فقط استان خوزستان مکان مناسب احداث صنایع آب‌بر است چرا در استان‌هایی مثل یزد چنین صنایعی ساخته شود؟!

حسن‌زاده به موضوع ساماندهی شهرک‌ها اشاره و عنوان کرد: بعضی جاها واقعا ضرورتی نبود که ناحیه صنعتی ایجاد کنیم ولی برخی فشارهای سیاسی سبب احداث این شهرک‌ها شد.

احداث طرح پروپیلن در شهرستان ایذه

وی با اشاره به اینکه شهرک‌ها باید به تناسب ظرفیت‌ها ایجاد شود به طوری که برخی از مکان‌ها ظرفیت ایجاد شهرک‌های کشاورزی و یا دام‌پروری را دارند، ادامه داد: نعمت‌زاده وزیر صنعت تماسی گرفتند و گفتند که برای ایذه فکری کنید، تاکنون کار بزرگی در این شهرستان انجام نشده در همین راستا یکی از طرح‌های بزرگی که پیشنهاد شد احداث طرح پروپیلن بود اما مشروط به این موضوع که دولت کمک کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان افزود: به طور مثال وزارت نفت برای تحویل 2میلیون متر مکعب گاز موافقت کرده؛ همچنین این طرح به 50 مگاوات برق و مقدار زیادی آب نیاز دارد بنابراین این طرح به این بزرگی نیازمند سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری است که سرمایه‌گذاری خارجی پیشنهاد شده است.

ساخت خودرو در خوزستان توجیه ندارد

وی با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در خوزستان گفت: در سال گذشته بانک‌ها از 700طرحی که برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کردند شاید حتی به اندازه انگشتان دست هم طرحی را برای دریافت تسهیلات تصویب نکردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه یک پایانه صادراتی در اندیمشک احداث می‌شود، درباره احداث کارخانجات ساخت خودرو تصریح کرد: وقتی طرحی توجیه نداشته باشد نباید به سمتش برویم طرح احداث کارخانجات ساخت خودرو نیز در خوزستان توجیه ندارد.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/21shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟