»» الزام دولت به ارائه گزارش‌های ۳ ماهه از نقض حقوق بشر توسط آمریکا
 


خبرگزاری شباب: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف کردند موراد نقض حقوق بشر توسط آمریکا را در قالب‌ گزارش‌های ۳ ماهه به مجلس اطلاع داده و اقدام مقتضی انجام دهد.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز صبح، با تصویب مواد دیگری از طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، دولت را موظف کردند در مقابل نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطوح مختلف اقدام کرده و به مجلس گزارش دهد.

براساس ماده ۱۵ این طرح «دولت موظف است نسبت به نقض حقوق بشر در سطوح ملی، منطقه ای یا جهانی توسط ایالات متحده یا با حمایت این کشور، با استفاده از ظرفیت سازمانهای بین‌المللی از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در خصوص مواردی از قبیل جنایت علیه بشریت در یمن اقدامات مقتضی را انجام دهد و گزارش مربوط را در هر سه ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند».

همچنین بر اساس ماده ۱۶ طرح مصوب مجلس شورای اسلامی «دولت موظف است از اتباع و شهروندان کشورهای منطقه از جمله فلسطین و لبنان که قربانی اقدامات نامشروع ایالات متحده یا حمایت‌های این کشور از اقدامات نامشروع و ناقض حقوق ایشان در منطقه شده اند، حمایت های لازم جهت تسهیل فرآیند دادخواهی و تظلم را در مراجع ذیصلاح ملی، منطقه ای و بین‌المللی به عمل آورد».
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟