»» ۴۱ روستای استان سمنان در طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ساماندهی می‌شود
 


خبرگزاری شباب: رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان سمنان گفت: در راستای اجرای ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه، ۴۱ روستای استان سمنان در طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ساماندهی می‌شود.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سعید طاهری صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان اظهار داشت: تقویت مناطق روستایی و ارتقای سطح اقتصادی مردم یکی از مهم‌ترین وظایف دولت به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه روستاها مراکز تولید و اشتغال در کشور هستند افزود: ایجاد امکانات رفاهی برای مردم روستانشین مانع از مهاجرت آنان به شهرها می‌شود و این مهم نقش ویژه در تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان سمنان با تأکید بر اینکه در ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به تقویت و راه‌اندازی ظرفیت‌های مناطق روستایی در راستای تولید و اشتغال است اذعان کرد: طرح توسعه و اشتغال‌زایی در مناطق روستایی استان سمنان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: 41 روستا از توابع استان سمنان در این طرح سامان‌دهی می‌شوند و به‌کارگیری ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در این مناطق در دستور کار قرار دارد.

طاهری با اشاره به برخی ظرفیت‌های موجود در این مناطق خاطرنشان کرد: دولت متعهد به سامان‌دهی 5 هزار روستا در سراسر کشور در طرح توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه اقتصادی در روستاهایی که برای اجرای این طرح انتخاب شدند وجود دارد گفت: بالغ‌بر 1500 نفر جمعیت روستانشین در این مناطق سکونت دارند که در این طرح سامان‌دهی می‌شوند.

رئیس برنامه‌وبودجه استان سمنان با اشاره به اسامی مناطق انتخاب‌شده برای اجرای این طرح یادآور شد: حفظ جمعیت روستایی در سراسر استان سمنان عامل اصلی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و باید این مهم ضمن ایجاد زیرساخت‌های لازم محقق شود.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟