»» استان سمنان در زمینه توسعه متوازن دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی رتبه نخست را کسب کرد
 


خبرگزاری شباب: مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: استان سمنان در حوزه تعلیم و تربیت، توسعه متوازن دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی و جمعیت باسواد رتبه نخست را نسبت به سایر استان‌ها در مقیاس‌های کشوری به خود اختصاص داده است.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا جهان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی بالغ‌بر 99.9 درصد از کودکانی در مقطع ابتدایی و 85 درصد از کودکان در مقطع پیش‌دبستانی در مدارس استان سمنان ثبت‌نام شدند.

وی با اشاره به جمعیت کودکان در این رده سنی بیان کرد: این مهم در سال‌های آینده زمینه‌ساز دست‌یابی به سطح 100 درصدی باسوادی در جامعه می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از رشد 4 درصدی شاخص‌های مختلف آموزش‌وپرورش این استان خبر داد و افزود: استان سمنان در حوزه تعلیم و تربیت، توسعه متوازن دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی و جمعیت باسواد رتبه نخست را نسبت به سایر استان‌ها در مقیاس‌های کشوری به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به سابقه این استان در آمار قبولی‌های کنکور بیان کرد: دانش‌آموزان استان سمنان همواره با کارنامه خوبی در آمار قبولی‌های دانشگاه‌های دولتی روزانه و شبانه قرار دارند و این مهم نیز آموزش‌وپرورش استان سمنان را در مقایسه با سایر استان‌های متمایز می‌کند و در جایگاه اول قرار می‌دهد.

جهان با بیان برخی خدمات آموزشی در این استان خاطرنشان کرد: مدارس دولتی و غیردولتی نقش ویژه‌ای در ارائه این خدمات به دانش‌آموزان ایفا می‌کنند.

وی از تألیف کتاب گویش سمنان از سوی این اداره کل خبر داد و افزود: این مهم برای نخستین بار در فقط پیش‌دبستانی در شهرستان سمنان اجراشده و کودکان در سن پنج‌سالگی می‌توانند با گویش سمنانی سخن بگویند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با تأکید بر اینکه ارائه خدمات آموزشی به مناطق روستایی و محروم استان سمنان یکی از اولویت‌های دولت است اذعان کرد: 115 مدرسه در مناطق روستایی این استان وجود دارد که هم‌اکنون 500 دانش‌آموز در حال تحصیل در این مراکز آموزشی هستند.

انتهای پیام/

 
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟