»» بیمارستان صحرایی در منطقه محروم خراسان جنوبی ایجاد می‌شود
 


خبرگزاری شباب: رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۳۰ تیم به مناطق محروم استان اعزام شدند گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال بیمارستان صحرایی در یک نقطه محروم خراسان جنوبی راه‌اندازی کنیم.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

محمدرضا فخر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: بسیج  جامعه پزشکی با استقبال خوب گروه‌های جهادی دانشجویی در زمینه‌های پزشکی قرار گرفته است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 30 تیم به مناطق محروم خراسان جنوبی برای ویزیت رایگان اعزام شدند و برنامه‌هایی از قبیل برپایی ایستگاه سلامت از دیگر برنامه‌های بسیج جامه پزشکی بوده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: گروه‌های جهادی کار مشترک با دانشجویان و بسیج جامعه پزشکی است که در تابستان امسال در چند مرحله برنامه‌ریزی شده که یک گروه به "میغان نهبندان" اعزام شده و در بخش‌های داندان پزشکی، تیم پزشکی تخصصی، زنان و اطفال و سونوگرافی ارائه خدمت کرده‌اند.

فخر افزود: در میغان نهبندان 3 هزار نفر از خدمات این گروه‌های جهادی بهره‌مند شدند و دو گروه جهادی دیگر نیز به مناطق محروم و گروهی هم به "دقال نهبندان" اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه گروهی که به درح خواهد رفت در بخش پزشکی، دندان پزشکی و فرهنگی ارائه خدمت خواهد کرد و یکی از برنامه‌های بسیج جامعه پزشکی این است بیمارانی که توسط این گروه‌های جهادی شناسایی می‌شوند برای درمان بیماری آنها پیگیری لازم صورت گیرد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: برنامه‌ریزی دیگر این است که بیمارانی که هزینه درمان ندارند در بخش‌های مختلف از جمله سونوگرافی شناسایی و معرفی شوند و در این خصوص تاکنون بیمارانی معرفی شده‌ و پذیرش شده‌اند.

فخر با بیان اینکه در حال برنامه‌ریزی برای شناسایی مکان برای راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی هستیم و در مرحله شناسایی منطقه هستیم و تاکنون همه شهرستان‌ها را تحت پوشش بسیج جامعه پزشکی قرار داده‌ایم، افزود: جامعه بسیج پزشکی شامل پزشکانی است که به سیستم پزشکی و پیراپزشکی وابسته بوده و 55 درصد جامعه هدف ما در بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی عضویت دارند.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟