»» اخبار غیررسمی از انتخاب شهردار مراکز استان‌ها+ اسامی و سوابق
 


خبرگزاری شباب: از چندی پیش منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور در تکاپوی انتخاب شهردار قرار گرفتند.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استان‌ها، بنا بر اعلام هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور، شهری و روستائی وزارت کشور براساس بخشنامه شماره 77809 مورخ 19 مرداد ماه وزیر کشور، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور، با دعوت مسئولان واحدهای تقسیمات کشوری مربوطه در اول شهریورماه 1396، به طور همزمان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

در این راستا از چندی پیش شاهد تکاپو و پروسه نفس‌گیر بررسی رزومه‌های کاری و توانمندی گزینه‌های متعدد شهرداری‌های مراکز استان‌ها از سوی شوراهای شهر هستیم تا جایی که هر روز اخبار جدیدی از انتخاب گزینه‌های نهایی به‌گوش می‌رسد.

اما با نزدیک‌شدن به زمان آغاز فعالیت رسمی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، شاهد اخبار موثق‌تر و مشخص‌شدن گزینه‌های نهایی شهرداری‌های مراکز استان‌ها هستیم که در این گزارش بر آن شدیم تازه‌ترین اطلاعات و اخبار پیرامون انتخاب شهرداران مراکز استان‌های کشور را به اطلاع مخاطبان برسانیم. 

استان آذربایجان‌ شرقی - تبریز

نام هیچ‌کسی برای شهرداری تبریز در شورای شهر مطرح نشده است‌

محمدباقر بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، درباره آخرین روند انتخاب شهردار تبریز اظهار داشت: هنوز روی گزینه‌ها و مصداق‌ها وارد نشده‌ایم. گزینه‌هایی هم که رسانه‌ها مطرح می‌کنند همگی شایعه است و نام هیچ کسی در شورا مطرح نشده است.

رئیس سنی دوره پنجم شورای شهر تبریز افزود: درباره انتخاب رئیس شورا هم هیچ بحثی نشده و دوشنبه قرار است درباره تعیین هیئت رئیسه بحث شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در تبریز نیز همانند تهران پیش از آغاز به کار شورا، شهردار جدید تعیین خواهد شد گفت: وضعیت تهران ویژه است. آنجا همگی از یک لیست آمده‌اند و از طرفی هم تعداد نیروهای کیفی بالاست اما این جا وضعیت متفاوت است و فکر نمی‌کنم تا رسمیت یافتن شورا بتوانیم شهردار جدید را تعیین کنیم. ممکن است بعد از آغاز به‌کار شورا هم با سرپرست کار کنیم ولی در نهایت همه‌چیز وابسته به تصمیم 13 عضو شوراست.

بهشتی درباره عملکرد صادق نجفی شهردار فعلی تبریز اظهار داشت: عملکرد شهردار باید به صورت علمی بررسی شود یعنی باید به 4 سال قبل مراجعه کنیم و ببینیم زمانی که شورا و شهردار شروع به کار کرده بودند، وضعیت چطور بود و چه امکاناتی داشتند و چه کارهایی کرده‌اند؛ ارزیابی باید دقیق و درست باشد.

رئیس سنی دوره پنجم شورای شهر گفت: جمعاً 27 شاخص برای تعیین شهردار جدید در نظر گرفته شده که پاک‌دستی و تجربه کاری مناسب و با برنامه‌بودن در اولویت است. شهردار باید شهر را به شیوه صحیح اداره کند و اطلاع داشته باشد که اصلاً در دنیا شهر را چطور اداره می‌کنند و بتواند از تجربیات شهرها و کشورهای دیگر استفاده کند.

بهشتی افزود: توافق بر این است که هر عضو شورا 3 کاندیدا برای شهرداری معرفی کند و از بین آن‌ها کسانی که رأی بیش‌تری بیاورند، مثلاً 7 نفر، انتخاب می‌شوند و از آن‌ها خواسته می‌شود برنامه بدهند و این یعنی هنوز مراحل مختلفی برای انتخاب شهردار باقی مانده است.

استان آذربایجان غربی - ارومیه

بررسی 23 گزینه برای انتخاب شهردار ارومیه

رسول اصغرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به روند چگونگی بررسی گزینه‌های شهرداری ارومیه از سوی اعضای شورای شهر پنجم اظهار داشت: تغییرهای پی در پی تاریخ آغاز بکار شورای شهر پنجم از سوی وزارت کشور اختلال زیادی را در کار این نهاد در پی داشته است.

وی گفت: ابتدا 14 مرداد برای آغاز بکار شورای شهر پنجم اعلام شده بود که پس از آن وزارت کشور این تاریخ را به 12 شهریور تغییر داد و سبب بروز اختلال در روند کار شورای شهر چهارم و شورای شهر پنجم شد.

اصغرزاده تصریح کرد: امروز تاریخ قطعی شروع بکار شورای شهر پنجم روز اول شهریورماه 96 اعلام شد.

عضو شورای شهر چهارم و پنجم ارومیه درباره برنامه اعضای شورای شهر پنجم ارومیه در انتخاب شهردار نیز گفت: اعضای شورای شهر ارومیه در دوره پنجم بصورت مخفی هر کدام گزینه‌هایی را برای تصدی پست شهرداری ارومیه اعلام کرده‌اند که در این میان تعداد گزینه‌های مشترک به عدد 23 رسیده است.

وی تصریح کرد: تنوع و تکثر قابل ملاحظه‌ای در میان افراد معرفی شده برای پست شهرداری ارومیه به لحاظ میزان توانایی‌ها دیده می‌شود. رزومه، سابقه کار و میزان توانمندی همه این افراد در دست بررسی است و مقرر نیست اسامی آنان رسانه‌ای شود.

استان اردبیل - اردبیل

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم اردبیل برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان اصفهان - اصفهان

اعلام اسامی 4 گزینه نهایی شهرداری اصفهان تا پایان هفته جاری+ سوابق 8 گزینه پیشنهادی

رئیس منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان به خبرنگار تسنیم گفت: اعضای شورای شهر طی فرآیندی گزینه‌های موردنظر خود را برای معرفی به شورا انتخاب کردند، بر این اساس در مرحله نخست 59 اسم به شورا آمد که شامل اسامی مدیران ملی و شهرداران موفق سایر شهرها بود.

فتح‌الله معین افزود: در همین راستا تحقیق و تفحص پیرامون گزینه‌های مورد نظر انجام شد، برخی از این اسامی با مشکلات اداری اعم از بازنشستگی یا عدم وجود مدرک تحصیلی مورد نیاز روبرو بودند که از فهرست کنار گذاشته شدند، سپس با سایر اسامی رأی‌گیری صورت گرفت و 26 نفر انتخاب شدند. بعد از ارائه برنامه این افراد به شورا و بررسی‌های بیشتر، منتخبان به اسامی 15 نفر و سپس به اسامی 8 نفر رسیدند.

رئیس منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برای انتخاب 4 گزینه نهایی جمع بندی برنامه این افراد در حال انجام است و گزینه‌ها در مصاحبه حضوری با اعضای شورای شهر شرکت می‌کنند، گفت: آخر هفته جاری لیست 4 نفره شهرداری اصفهان نهایی می‌شود.

به گزارش تسنیم، سوابق گزینه‌های پیش روی شهرداری اصفهان به شرح زیر است:

سید‌مهدی ابطحی: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشیار، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان. در کارنامه سید مهدی ابطحی دانشیاری دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان، مدیریت مطالعات و پژوهش ده‌ها طرح در حوزه مهندسی عمران و راه و ترابری و معاونت دانشجویی، فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان به چشم می‌خورد.

مهدی جمالی‌نژاد‌: شهردار فعلی اصفهان از سال 94 تاکنون و معاون عمرانی استانداری اصفهان در دولت دهم. در بخشی از کارنامه کاری جمالی نژاد معاونت هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری اصفهان، مدیر کلی امور شهری و شوراهای استان اصفهان مشاور و مدیرکلی حوزه استاندار اصفهان، مشاور عمرانی استاندار اصفهان، رئیس گروه مشاوران شهرداری و مشاور عالی شهرداری اصفهان دیده می‌شود.

علی جوادی: شهردار اسبق اصفهان از سال 76 تا 82، معاون توسعه منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی. وی به مدت یک سال مسئول جهاد سازندگی شهرکرد، یک سال مسئول جهاد سازندگی بروجن، شهردار زاهدان و معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان در دوره کارگزاران بود.

سید محمود حسینی: استاندار اسبق اصفهان به مدت 3 سال در دولت اصلاحات و استاندار اسبق سیستان و بلوچستان در دولت اصلاحات. در سوابق وی همچنین معاونت امور استانی واحد فرهنگی بنیاد شهید مرکز، عضویت هیئت علمی و مسئول بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی اصفهان، رئیس طرح و برنامه‌ریزی نیروی انسانی شرکت ملی گاز، مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز، رئیس آموزش شرکت ملی گاز، مشاور مدیر پالایش (هماهنگی و نظارت بر تولید) عضو هیئت امناء و سرپرست مؤسسه آموزش عالی هشت بهشت دیده می‌شود.

سید رضا عقدایی: معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان. عقدایی در سمت‌های معاونت فرمانداری اردستان و نطنز و همچنین شهردار منطقه پنج اصفهان به مدت چهار سال خدمت کرده است. وی 9 سال نیز فرماندار شهرستان‌های اردستان و شهرضا بود و مدتی نیز به عنوان مدیرشرکت غله در استان اصفهان فعالیت کرد.

مهدی فاتحی: شهردار بهارستان. فتاحی چندی پیش به عنوان رئیس شورای راهبردی شهرهای جدید کشور نیز انتخاب شد و در این سمت مشغول فعالیت است.

حجت‌الله میرزایی: معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. در سوابق اجرایی وی مشاور عالی «موسسه مطالعات اندیشه شهر و اقتصاد»، سال 1387 تاکنون، معاون طرح و برنامه «شرکت سرمایه‌گذاری گروه اقتصادی و مهندسی لوتوس»، 93 تاکنون، مشاور اقتصادی و سرمایه‌گذاری «شرکت سرمایه‌گذاری گروه اقتصادی و مهندسی لوتوس»، 92 تاکنون، عضو هیئت مدیره «شرکت بازرگانی لوتوس»، 92 تاکنون، مشاور اقتصادی و مدیر طرح تدوین برنامه‌ استراتژیک «هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران»، 91 تاکنون، مشاور اقتصادی و برنامه‌ریزی «شرکت رهپو ساخت شارستان»، 91-89، عضو هیئت مدیره «شرکت مطالعاتی آینده‌پژوهان اقتصاد توسعه»، 90 تاکنون دیده می‌شود.

قدرت‌الله نوروزی: عضو هیئت علمی و مدیر گروه حقوق دانشگاه اصفهان و فرماندار اصفهان در دولت اصلاحات. نوروزی در انتخابات اخیر به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان اصفهان در شورای شهر فعالیت کرد.

استان البرز - کرج

5 گزینه مطرح برای "شهردار کرج" را بشناسیم+ اسامی

محمدحسین خلیلی‌اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج با اشاره به روند انتخاب شهردار کرج در شورای شهر کرج اظهار داشت: بنده نزدیک به 90 نفر از افراد گوناگون مانند شهرداران، استانداران، نمایندگان مجلس و معاونان استاندار را بررسی کردم.

رئیس سنی شورای پنجم شهر کرج با بیان اینکه بعد از مشورت با اعضای شورای پنجم بعد از بررسی افراد گوناگون در نهایت 32 نفر انتخاب شدند، ادامه داد: بعد از بررسی این 32 نفر، 7 نفر انتخاب شدند.

وی با ابراز اینکه این 7 نفر عملکرد گذشته خود را ارائه دادند و خود را معرفی کردند، بیان کرد: منتخبین مردم از این افراد سؤال‌های خود را پرسیدند و در نهایت 5 نفر انتخاب شدند.

خلیلی‌اردکانی با بیان اینکه این 5 نفر باید در یک جلسه برنامه‌های خود را برای شهردار شدن به نمایندگان مردم ارائه دهند، اضافه کرد: روز دوشنبه جلسه‌ای که این افراد باید برنامه‌ خود را ارائه دهند، مشخص می‌شود.

وی با اشاره به منتخبان سمت شهرداری کرج، اظهار داشت: آقایان مصطفی سلیمی با سابقه شهرداری مناطق گوناگون تهران، نصیری از شهرداران مناطق تهران، نوذرپور از شهرداران مناطق تهران، مقدس‌زاده از شهرداران مناطق تهران و محسن صادقی از مدیران وزارت کشور نامزدهای شهرداری کرج هستند.

استان بوشهر - بوشهر

گزینه‌های مطرح برای تصدی پست شهرداری بوشهر

براساس آخرین اطلاعات کسب شده 10 گزینه برای تصدی پست شهردار بوشهر معرفی شده که در جلسه‌ای تخصصی، گزینه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و با رای‌گیری اعضای شورای شهر، شهردار بوشهر انتخاب و معرفی می‌شود.

رئیس شورای شهر بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر اظهار داشت: 22 مرداد گزینه‌های تصدی شهرداری بوشهر مشخص می‌شود.

عبدالخالق برزگرزاده بیان کرد: مقرر شد در این جلسه هرکدام از منتخبان 2 گزینه برای تصدی پست شهرداری بوشهر معرفی کنند.

گزینه‌های تصدی پست شهرداری بوشهر

1- غلامعلی میگلی‌نژاد شهردار فعلی بوشهر سابقه شهردار بوشهر و نمایندگی مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس هشتم در کارنامه دارد.

2-مسعود شکوهی عضو شورای سوم شهر بوشهر، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و معاون اداره کل آموزش و پرورش

3- فضل‌الله توسلی شهردار سابق بوشهر

4- مسعود نصوری مدیرعامل فعلی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر، مدیرعامل سابق منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و معاون اسبق امور عمرانی استاندار بوشهر

5- امان‌الله شجاعی عضو شورای شهر سوم بوشهر و رئیس سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر

6- حمید پورحیدر نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی استان بوشهر

نبی دهقان، علی یاسین، فرشاد فرزین و احمد جعفری‌نسب از دیگر گزینه‌های تصدی پست شهرداری بوشهر است.

استان تهران - تهران

نجفی بدون رقیب شهردار منتخب شد/ استعفای مهرعلیزاده در آخرین لحظه

به گزارش تسنیم، در حالی که جلسه انتخاب شهردار تهران با حضور 3 کاندیدای نهایی یعنی الهه کولایی، محمدعلی نجفی و محسن مهرعلیزاده آغاز شده بود و آنها ساعت‌ها به ارائه برنامه‌های مفصل خود به‌منظور تصدی شهرداری تهران پرداختند اما در نهایت محمدعلی نجفی که از روزهای قبل به‌عنوان گزینه‌ اصلی معرفی شده بود، بدون رقیب، از سوی 21 عضو شورای  شهر به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

در حالی که کمتر از 30 دقیقه قبل از رأی‌گیری الهه کولایی انصراف خود را اعلام کرده بود تا رقابت اصلی بین محمدعلی نجفی و محسن مهرعلیزاده برگزار شود، در آخرین لحظات نیز مهرعلیزاده کنار کشید تا محمدعلی نجفی تنها گزینه پیشِ‌روی اعضای شورای شهر باشد.

آن‌طور که محسن هاشمی بعد از خروج از جلسه اعلام کرد، نجفی با کسب 21 رأی به‌عنوان منتخب شورای شهر معرفی شده است.

استان چهارمحال و بختیاری - شهرکرد

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم شهرکرد برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان خراسان‌جنوبی - بیرجند

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم بیرجند برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان خراسان‌رضوی - مشهدمقدس

نگاهی به سوابق 6 گزینه نهایی شهرداری مشهد

شورای پنجم شهر مشهد روش جدیدی را برای انتخاب شهردار آینده مشهد برگزیده و کاندیداهای متعددی را برای این پست در وهله نخست در نظر گرفت که حدود 22 کاندیدا را برای تصدی پست شهردار کلانشهر مشهد مقدس دربرمی‌گرفت. 

براساس گزارش خبرنگار تسنیم،‌ در نهایت با رای‌گیری در میان اعضای شورای شهر مشهد، این گزینه‌ها به 6 نفر رسید و این 6 گزینه در حال ارائه برنامه‌های خود به اعضای شورا و همچنین مردم مشهد هستند. در این گزارش سوابقی از اعضای منتخب شورا برای پست شهرداری مشهد ارائه می‌شود.

تقی‌زاده خامسی

قاسم تقی‌زاده خامسی، متولد مشهد و دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران است، معاونت فنی و عمرانی استانداری خراسان و معاون خدمات شهری شهرداری تهران را در سوابق شغلی خود دارد.

عمده فعالیت‌های تقی‌زاده خامسی در بخش خصوصی بوده و وی هم اکنون مشاور اتاق بازرگانی تهران است.

محمدرضا کلائی

وی متولد مشهد و دانشجوی دکتری اقتصاد است و تاکنون سِمت‌هایی نظیر مدیرکل نظارت و ارزیابی اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدرس دانشگاه فردوسی و پژوهشگر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود داشته است.

کلائی همچنین در دوره گذشته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشهد و کلات کاندیدا شده بود. وی جزو گزینه‌های جوان برای تصدی پست شهرداری مشهدمقدس است.

حمیدرضا مسعودی

حمیدرضا مسعودی در مهندسی مکانیک تحصیل کرده و این روزها سودای رسیدن به شهرداری را در سر دارد. عمده فعالیت‌های اجرایی و پژوهشی مسعودی در حوزه نفت است.

مسعودی، متولد بجنورد و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جامدات است، وی سابقه فعالیت به عنوان مجری طرح توسعه فاز 14 و 19 پارس جنوبی شرکت ملی نفت ایران را دارد.

وحید قربانی

وحید قربانی دیگر گزینه مورد نظر برای تصدی پست شهرداری مشهد، متولد سبزوار و دارای مدرک دکتری جغرافیای برنامه‌ریزی روستایی است همچنین سوابق اجرائی وی شامل مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، کارشناس امور شوراهای اسلامی دفتر امور شهر و روستای استانداری است.

قربانی عضو مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان مشهد است؛ وی این روزها به‌عنوان کاندیدای جدی برای شهرداری مشهد مطرح است و برنامه‌های خود را به منتخبان ارائه کرده است.

غلامرضا انصاری

غلامرضا انصاری، متولد فریمان و دارای دکتری علوم آزمایشگاهی و دکتری مدیریت است؛ همچنین فعالیت‌های اجرایی نظیر استاندار مازندران، ریاست سازمان بهزیستی کشور، عضو شورای شهر تهران و نماینده مردم مشهد در مجلس را در پرونده کاری خود دارد.

انصاری هم‌اکنون  قائم‌مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت است اما عمده سوابق فعالیتی وی در حوزه بهزیستی است و در این حوزه تجارب گران‌بهایی در اختیار دارد.

حسین انصاری

حسین انصاری، متولد فردوس و دارای دکتری علوم و مهندسی آب و مدیریت پروژه است و از جمله سوابق اجرائی وی می‌توان به عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیر اتاق فکر خراسان رضوی و مشاور شهردار مشهد اشاره کرد.

انصاری عمدتاً در بخش خصوصی فعالیت می‌کند و با مسائل و مشکلات آب و فاضلاب آشنایی دارد؛ وی چندین سال است که رئیس هیئت مدیره شرکت هیدروتک بوده که در حوزه مطالعات و نظارت و مشاوره آب فعالیت دارد.

استان خراسان‌شمالی - بجنورد

شهردار آینده بجنورد کیست؟

تنها فردی که تاکنون نامی از گزینه‌های مطرح در شورا را رسانه‌ای کرده٬ سید محسن موسوی است. عضو منتخب شورای پنجم شهر بجنورد در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: فعلا برای اعلام گزینه‌ها زود است ولی افرادی مدنظر شورا هستند که باید با آن‌ها برای شهرداری بجنورد رایزنی شود.

وی  افزود: آقایان "روح‌الله براتیان"، "محسن برزوئی" و "خلیل الله کاظمی" از گزینه‌های مطرح برای تصدی شهرداری بجنورد هستند ولی در این میان، اقبال اعضاء برای شهردار شدن روح‌الله براتیان، بیشتر از سایر گزینه‌ها است.

محسن برزوئی

محسن برزوئی شهردار اسبق بجنورد، نیشابور و مناطق مختلف شهرداری مشهد است. وی دارای لیسانس عمران بوده و عضویت در هیئت‌مدیره شرکت مسکن‌سازان ثامن و شهرداری ثامن مشهد را نیز در کارنامه خود دارد. برزوئی از نام‌هایی است که همیشه برای انتخاب شهردار بجنورد مطرح بوده ولی پس از سال 78 و پایان کارش به عنوان شهردار بجنورد، دیگر مسئولیتی را در شهرداری این شهر نپذیرفته است.

وی در گفت‌وگو با تسنیم در مورد قرار گرفتن نامش در بین گزینه‌های شهرداری بجنورد اظهار داشت: به هیچ وجه این موضوع صحت نداشته و هیچ صحبتی نیز با من نشده است. علاقه‌ای هم به قبول مسئولیت در شهرداری بجنورد ندارم.

خلیل الله کاظمی

خلیل‌الله کاظمی در حال حاضر معاون خدمات شهری شهرداری مشهد است. از او به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری مشهد نیز نام برده می‌شود.

وی دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است. عضویت هیئت مدیره سازمان خدمات موتوری٬ سازمان بازیافت و تبدیل مواد و عضویت سازمان نظام مهندسی استان خراسان در پرونده کاری وی ثبت شده است.

روح الله براتیان

روح‌الله براتیان، مهم‌ترین گزینه اعضای پنجمین دوره شورای شهر بجنورد برای قبول مسئولیت شهرداری است. وی معاون اداری و مالی سازمان حمل و نقل پایانه‌های استان است و در کلاس‌های مدیریت خانواده نیز تدریس و سخن‌رانی می‌کند. حضور 3 ساله او به عنوان شهردار در بجنورد همراه با چالش‌هایی با شورای چهارم بود که در نهایت براتیان را مجبور به استعفا کرد.

اعضای شورای چهارم سئوالاتی در مورد برنامه اعلامی براتیان، بدهی‌های شهرداری و عملکرد هزینه‌ای شهرداری و مدرک تحصیلی وی داشتند که سبب جدایی او از شهرداری بجنورد شد. در حال حاضر بنا بر اعلام غیررسمی اکثر اعضای شورا، وی به عنوان مهم‌ترین گزینه شهرداری بجنورد مطرح است.

استان خوزستان - اهواز 

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم اهواز برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان زنجان - زنجان

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم زنجان برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان سمنان - سمنان

بیش از 8 گزینه شانس تصدی شهرداری سمنان را دارند

عباسعلی طالب بیدختی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: جلسات زیادی برای تعیین شهردار سمنان و روند مدیریت این شهر به‌عنوان مرکز استان سمنان با حضور اعضای منتخب در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان برگزارشده است.

وی با اشاره به اینکه گزینه‌های متعددی برای تصدی سمت شهرداری سمنان در جلسات اعضای منتخب در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان مطرح و سوابق آنان بررسی‌شده است تصریح کرد: هنوز گزینه نهایی شهرداری سمنان مشخص نیست.

منتخب مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان در پاسخ به این پرسش تسنیم مبنی بر اینکه چه تعداد از نامزدهای تصدی پست شهرداری سمنان برای بررسی بیشتر باقی‌مانده‌اند خاطرنشان کرد: 8 نفر یا بیشتر از آن، همچنان شانس تصدی شهرداری در سمنان را دارند.

طالب بیدختی با امتناع از اعلام گزینه‌های مطرح برای تصدی شهرداری سمنان تأکید کرد: محتوای جلسات منتخبان مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان محرمانه است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر زمان نهایی شدن گزینه موردنظر منتخبان مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان برای تصدی شهرداری این شهر گفت: همه‌چیز امکان دارد؛ حتی اینکه گزینه نهایی شهرداری سمنان در نخستین روز کاری شورای شهر پنجم انتخاب نشود؛ البته ممکن است تا آن روز گزینه نهایی مشخص شود که در این صورت اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

استان سیستان و بلوچستان - زاهدان

8 گزینه مطرح برای شهرداری زاهدان چه کسانی هستند؟

براساس اطلاعات کسب شده توسط خبرنگاران تسنیم از اعضای شورای شهر زاهدان، گزینه‌هایی که تاکنون جهت کسب عنوان شهردار زاهدان مطرح شده‌اند به شرح زیر است:

 1. محمد خاشی شهردار فعلی زاهدان
 2. نذیراحمد هاشمزهی شهردار فعلی منطقه 5 زاهدان
 3. احمدرضا ریگی معاون فعلی حمل و نقل و ترافیک شهرداری زاهدان
 4. محمدمهدی مرعشی مدیرعامل فعلی سازمان پارک‌ها و فضای سبز زاهدان
 5. محمدامیر براهویی عضو فعلی شورای شهر زاهدان
 6. مشتاق‌احمد ریگی عضو فعلی شورای شهر زاهدان
 7. عبدالقادر پربار شهردار اسبق ایرانشهر
 8. انوش امینی‌فرد شهردار فعلی ایرانشهر

استان فارس - شیراز

5 گزینه نهایی برای شهرداری شیراز

براساس گزارش خبرنگار تسنیم، در جلسه‌‌ای که با حضور اعضای منتخب شورای پنج شیراز برگزار شد، اعضا به رای‌گیری برای انتخاب پنج گزینه پرداختند. در پایان پس از رای‌گیری پنج‌نفر اول زیر برای انتخاب مرحله بعد در تصدی پست شهردار شیراز انتخاب شدند:

 1. حیدر اسکندرپور 11 رای
 2. عبدالحمید معافیان 10 رای
 3. محمد‌رضا حسن‌پور 8 رای
 4. سید احمد موسوی 7 رای
 5. نادر طیبی 7 رای
 6. غلامرضا نامورچی 5 رای
 7. سیروس سلیمی‌پور 3 رای
 8. عظیم عظیمی‌فر بدون رای

استان قزوین - قزوین

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم قزوین برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان قم - قم

"سقائیان‌نژاد" گزینه اصلی شورای پنجم برای شهرداری قم

محمود مسگری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به پیگیری‌های شورای پنجم برای انتخاب شهردار قم اظهار داشت: در حال حاضر در حال مذاکره با مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار فعلی قم هستیم و با گزینه دیگری دراین‌باره صحبت نشده است.

 منتخب شورای پنجم شهر قم بابیان اینکه باوجود در نظر داشتن گزینه‌های دیگر اما شهردار کنونی مدنظر شورای پنجم است، افزود: شهردار برنامه‌های شهرداری در قالب برنامه 5 ساله و نیز برنامه خود را به‌صورت شفاف ارائه داده‌اند، در صورتی‌که در صحبت‌ها با سقائیان نژاد به جمع‌بندی نرسیم با گزینه‌های دیگر رایزنی خواهیم داشت.

به گفته این عضو شورای شهر قم، ثبات مدیریت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که اعضای شورای پنجم در نظر دارند چراکه تغییر مدیریت‌ها بزرگ‌ترین آفت برای شهر و استان است.

مسگری تناقض در اعلام زمان آغاز شورای پنجم را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: براساس آخرین اخبار اول شهریور زمان آغاز کار شورای پنجم خواهد بود.

استان کردستان - سنندج

20 گزینه ‌مطرح برای ‌شهرداری سنندج/ احتمال ابقاء شهردار فعلی "20 درصد" است

جلال شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: 20 گزینه ‌برای ‌شهردار جدید سنندج مطرح است اما بنا به‌ دلایلی تاکنون برای بررسی و انتخاب نهایی صبر کرده بودیم تا در جوی آرام و بی‌تنش شروع به کار کنیم. از امروز جلسات بررسی سوابق گزینه‌های شهرداری سنندج آغاز می‌شود و چندین جلسه نیز طول می‌کشد.

عضو منتخب دوره پنجم شورای شهر سنندج تصریح کرد: برخی از همکاران موافقند که قبل از شروع کار اعضای شورا دوره پنجم تکلیف شهردار سنندج مشخص شود اما بنده معتقد هستم که بعد از شروع به‌کار این تصمیم اجرایی شود چراکه در این مدت زمانی رسماً نمی‌توانیم آن را معرفی کنیم. تا امروز احتمال ماندن "منوچهر فخری شهردار فعلی سنندج" 20 درصد است.

شریعتی افزود: 20 گزینه معرفی شدن برای سکان مدیریت ‌شهرداری سنندج از سوی خود اعضای شورای دوره پنجم پیشنهاد شده و باید در جلسات سوابق آنها را بررسی و به نتیجه نهایی برسیم.

وی اظهار کرد: پس از بررسی سوابق 20 گزینه معرفی شده و رسیدن به 5 گزینه نهایی، جلسات را با حضور اصحاب رسانه استان برگزار می‌کنیم تا بتوانیم برنامه‌های آنان را منعکس کنیم.

رئیس دوره چهارم شورای شهر سنندج خاطرنشان کرد: 95 درصد از این 20 گزینه معرفی شده برای شهردار جدید سنندج بومی بوده و اکثر آنها کار اجرایی کرده‌اند و برخی از آنان علاوه بر کارهایی اجرایی از چهره‌های آکادمیک هستند.

استان کرمان - کرمان

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم کرمان برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان کرمانشاه - کرمانشاه

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم کرمانشاه برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان کهگیلویه و بویراحمد - یاسوج

گزینه نهایی شهرداری یاسوج مشخص شد+ سوابق

منتخبان پنجمین دوره شورای شهر یاسوج در یک پروسه نفس‌گیر و با بررسی‌ روزمه کاری افراد متعدد در نهایت برای شهردار شدن نستهن مقدم با اکثریت آرا به اجماع رسیدند.

یکی از اعضای شورای شهر یاسوج در این زمینه به تسنیم گفت: با مشخص شدن منتخبان شورای شهر رایزنی، معرفی و دعوت از افراد نخبه برای تصدی سمت شهردار آغاز شد که خوشبختانه چند 10 نفر خود را واجد صلاحیت برای این منصب تشخیص و رزومه کاری آنان مورد بررسی قرار گرفت.

کیوان آشنا اظهار داشت: اکثریت شورای شهر یاسوج با بررسی رزومه کاری و جمع‌بندی امتیازات گزینه‌های احتمالی در نهایت نستهن مقدم را که دارای تخصص، تجربه و دارای سوابق اجرایی و مدیریتی استانی و ملی بوده به عنوان گزینه نهایی شهردار یاسوج انتخاب کردند.

این عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه هیچ اختلافی بین اعضای شورای شهر یاسوج وجود ندارد تاکید کرد: اعضای شورای شهر هدفی جز خدمت  به مردم و کمک به توسعه شهری در زمینه‌های مختلف ندارند. سوابق گزینه‌ پیش روی شهرداری یاسوج به شرح ذیل است:‌ 

 • تجربه 20 سال مدیریت اجرایی پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در اقصی نقاط کشور
 • مدیر شرکت مهندسی آب و خاک استان کهگلیویه و بویراحمد
 • مدیر شرکت مهندسی آب و خاک منطقه (فارس ،بوشهر،هرمزگان)
 • مدیر پروژه راهسازی در استان‌های فارس، خوزستان از جمله راه اصلی فیروزآباد به قیرکارزین
 • مدیر پروژه ساختمان‌های انتقال و شبکه‌های مدرن انتقال آب در استان‌های خوزستان، فارس‌، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان
 • مدیر پروژه بخشی از سازه‌های هیدرولیکی و ساختمان‌های انتقال سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر
 • مدیر پروژه کنترل سیلاب بالادست شهر گناوه و هدایت آن به دریا
 • مدیر پروژه عظیم آبیاری و زهکشی 12هزار هکتاریناحیه R1 هندیجان – امیدیه
 • مدیر پروژه آبیاری و زهکشی ساحل راست رامهرمز( 5000 هکتاری)
 • معاون فنی و اجرایی شرکت مهندسی آب و خاک کشور
 • مدیر پشتیبانی فنی و مهندسی آب و خاک کشور
 • مدیر مطالعات مهندسی آب و خاک کشور
 • مدیر پروژه سد تنگ‌سرخ یاسوج
 • مدیر عامل شرکت پیشگامان کوثر دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد وابسته به سازمان اقتصادی کوثر

استان گلستان - گرگان

احتمال ماندن "صادقلو" به عنوان شهردار گرگان وجود دارد

ناصر گرزین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان درباره گزینه‌های شهرداری گرگان اظهار داشت: احتمال ماندن "حسین صادقلو" به عنوان شهردار گرگان هست و براساس حکم دادگاه تجدیدنظر هیچ مانعی برای ادامه فعالیت وی وجود ندارد.

وی افزود: تاکنون هیچ جلسه‌ای با اعضای منتخب شورای پنجم شهر گرگان برای انتخاب هیئت رئیسه و شهردار گرگان برگزار نشده و تصمیم قطعی گرفته نشده است.

منتخب شورای پنجم شهر گرگان درباره شایعات مطرح شده در فضای مجازی برای مشخص شدن اعضای هیئت رئیسه و انتخاب وی به عنوان رئیس شورا و مرتضوی به عنوان شهردار گرگان، تصریح کرد: تاکنون جلسه‌ای دراین‌باره برگزار نشده و اخبار موثق نیست.

گرزین با اشاره به برگزاری چندین جلسه با حضور اعضای منتخب برای برنامه‌ریزی و تدوین چشم‌انداز شورا گفت: در حال تدوین و تهیه چشم‌انداز شورای پنجم شهر گرگان هستیم و طرح‌های خوبی در این چشم انداز برای توسعه گرگان دیده شده است.

وی افزود: راه‌اندازی یک پارک و شهربازی مدرن در شهر گرگان در اولویت شورای پنجم قرار گرفته و چند زمین در شهر گرگان برای این طرح مشخص شده و در حال مطالعه درباره انتخاب زمین هستیم.

منتخب شورای پنجم شهر گرگان اظهار کرد: راه اندازی تله کابین گرگان در راستای ایجاد اقتصاد شهری، رفع گره‌های ترافیکی شهر گرگان براساس طرح جامع ترافیکی و کاهش مشکلات مردم شهر و اجرای طرح "هر محله یک پارک" وبراساس سند توسعه محلات از دیگر طرح‌ها و اولویت‌های شورای پنجم است.

گرزین گفت: بازگشایی مسیر شهرک تالار و توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه هزارپیچ گرگان با عنوان یک منطقه نمونه گردشگری از دیگر برنامه‌های شورای پنجم است.

استان گیلان - رشت

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم رشت برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان لرستان - خرم‌آباد

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم خرم‌آباد برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان مازندران - ساری

"مهدی عبوری" گزینه جدی منتخبان شورای پنجم شهر ساری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان و تایید نهایی اعضای منتخب شورای پنجم در اواخر مرداد 96، اعضای منتخب شورای پنجم شهر ساری به تعداد 9 نفر از اول شهریور فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

خبرنگار تسنیم جهت مشخص‌شدن فعالیت شهردار منتخب شورا در دوره پنجم تماس‌هایی با برخی اعضای شورای شهر ساری در دوره پنجم داشته است.

سید مسعود مدینه، نائب رئیس  فعلی شورای شهر ساری و منتخب دوره پنجم شورای شهر مرکز استان در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: مهدی عبوری شهردار فعلی ساری که دارای 4 ساله سابقه فعالیت موفق در مدیریت شهری ساری است و مورد اعتماد همه مردم ساری و منتخبان شهری بوده، برای دوره پنجم نیز مورد اعتماد منتخبان شورای پنجم قرار دارد.

وی افزود: عبوری که یکی از جوان‌ترین شهرداران استان بوده توانست بودجه ساری را از 90 میلیارد به قریب به 1000 میلیارد تومان در سال 96 رسانده و در حوزه فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی گوی سبقت را از همه شهرداران ربوده است.

استان مرکزی - اراک

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم اراک برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

هرمزگان - بندرعباس

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم بندرعباس برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

استان همدان - همدان

گزینه‌های فراکسیون امید برای شهرداری همدان اعلام شد

براساس گزارش خبرنگار تسنیم از همدان، فراکسیون امید شب گذشته جلسه‌ای تشکیل داد تا گزینه‌های شهرداری همدان را انتخاب و در جلسه منتخبان دوره پنجم شورای شهر همدان اعلام کند.

این لیست که توسط ابراهیم مولوی، عضو فراکسیون امید شورای شهر پنجم در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار گرفته به شرح زیر است:

 1. مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین
 2. سعید غفرانی رئیس سازمان نظام مهندسی تهران
 3. محمد مشهدیاری شهردار منطقه 6 تهران
 4. محمد تبریزی عضو شورای شهر دوره چهارم همدان
 5. مهدی مجیدی معاون شهردار همدان
 6. محمد رحمانی استاد دانشگاه
 7. محمدرضا محمدی مدیرکل محیط زیست استان همدان

گزینه‌های لیست ذخیره:

 1. خلیلی از شهرداران مناطق تهران
 2. عباس صوفی معاون شهردار همدان

استان یزد - یزد

هنوز منتخبان شورای شهر پنجم یزد برای انتخاب گزینه‌های نهایی به اجماع نرسیدند. 

این گزارش در حال تکمیل است... 
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟