»» ۱۲۰ بنا و بافت تاریخی خراسان جنوبی مرمت و بازسازی می‌شود
 


خبرگزاری شباب: معاون میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۱۲۰ بنا و بافت تاریخی و فرهنگی استان مطالعه، مرمت و بازسازی می‌شود.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، علی شریعتی‌منش اظهار داشت: بناها و بافت‌های تاریخی استان خراسان جنوبی با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال در حال مطالعه، مرمت و بازسازی است.

وی افزود: با تخصیص اعتبارات استانی و ملی به خراسان جنوبی بیش از 120 بنا و بافت تاریخی و فرهنگی، مطالعه، مرمت و بازسازی می‌شود.

معاون میراث فرهنگی خراسان جنوبی بیان کرد: این بناها شامل آثار جهانی باغ اکبریه، قنات بلده، بیابان لوت، 46 بنای مشارکتی، آسباد، ارگ، کاروانسرا، مسجد، حسینیه، آرامگاه، قلعه، باغ، پل، بافت‌های تاریخی بشرویه، بیرجند، تون، خوسف، مرمت و تجهیز موزه‌ها، مرمت اشیاء بخش خصوصی و مطالعات تعدادی از روستاهای با ارزش تاریخی استان خراسان جنوبی می‌شود.

شریعتی‌منش گفت: اعتبارات عمرانی حوزه معاونت میراث فرهنگی در این استان و به ویژه اعتبارات ملی از افزایش چشمگیر و قابل توجهی نسبت به سال گذشته برخوردار است که این افزایش بیش از 8 برابر بوده است.

وی افزود: این اعتبارات می‌تواند اشتغال موثری را برای دانش آموختگان، استادکاران مرمت و کارگران در حوزه مرمت بناهای تاریخی به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟