»» ۴ شکایت در حوزه دارویی خراسان جنوبی ثبت شد
 


خبرگزاری شباب: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه یکی از شکایات مردمی در زمینه دارویی در راستای قیمت دارو است گفت: در مدت سه ماهه امسال ۴ شکایت در زمینه دارویی در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، کبری ناصری عصر امروز در جلسه هیت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و قرار داشتن آن در مسیر گسل‌های زلزله و احتمال بلایای طبیعی، حوادث غیر مترقبه و هم‌مرز بودن با کشور افغانستان در اختیار داشتن دپوی دارویی مناسب از ضروریات است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 86 داروخانه فعال در سطح استان داریم، افزود: مراکز درمان سوء‌مصرف موادمخدر در مدت سه ماهه اول امسال 62 مرکز و کارخانجات فعال دارویی استان 43کارخانه بوده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در این مدت 75 مرکز عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی، 25 شبکه توزیع قانونی تجهیزات پزشکی و 9 شرکت‌ توزیع دارو در استان فعالیت داشته‌اند.

ناصری با بیان اینکه در مدت سه ماهه امسال نظارت و بازرسی در حوزه غذا 245 مورد انجام شده است افزود: در حوزه نظارت و بازرسی در حوزه دارو 191 مورد و در حوزه تجهیزات 3 مورد بازرسی انجام شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه  ثبت و بررسی شکایات در این مدت در بخش دارو تنها 4 مورد شکایت ثبت شده و در حوزه غذایی نیز 15 مورد شکایت بررسی و به ثبت رسیده است همچنین در حوزه  گشت مشترک  در بخش غذایی 92 مورد و در حوزه دارویی 25 مورد گشت مشترک انجام شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی سال گذشته یک عدد دستگاه MRI، یک دستگاه سی‌تی‌اسکن، 9 دستگاه رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی 5 دستگاه، اکوکاردیوگرافی 7 دستگاه، لاپاراسکوپ یک دستگاه، تخت اتاق عمل 22 مورد، ونتیلاتور 58 و ماشین بیهوشی 15 مورد بوده است.

ناصری افزود: در حوزه صدور پروانه بهداشتی در حوزه غذا در مدت سه ماهه اول امسال 96 فقره، صدور پروانه داروخانه‌ها 19 مورد، مساعدت دارویی 669 نفر، توزیع داروی موادمخدر 567 مورد و آزمایشگاه کنترل آزمون مواد غذایی 3 هزار و 896 مورد انجام شده است.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟