»» ۹۰ درصد داروهای اساسی زیرپوشش بیمه است‌/به زودی نسخه الکترونیکی در کشور سراسری می‌شود
 


خبرگزاری شباب: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذایی و دارویی با بیان اینکه قاچاق دارو در کشور ناچیز است گفت: ۹۰ درصد داروهای اساسی زیرپوشش بیمه است.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رسول دیناروند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در برنامه‌های وزارت بهداشت توسعه استان‌های مرزی و محروم مدنظر است که در این راستا توسعه دانشگاه‌ها می‌تواند به توسعه استان‌ها کمک کند و ایجاد رشته‌های جدید از نظر تخصصی، راه‌اندازی دانشکده‌های تخصصی داندانپزشکی و غیره گام بلندی در راستای توسعه استان‌ها خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: راه‌اندازی دانشکده‌های داروسازی، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، مرکزهای رشد، ایجاد صنایع کوچک در حوزه‌های داروهای گیاهی می‌تواند در امر توسعه کمک کند که اولویت ما در وزارت بهداشت در چهار سال گذشته نگاه به استان‌های محروم کشور بوده است.

دیناروند افزود: در حال حاضر بیش از 4 هزار میلیارد تومان بدهی بیمه به شرکت‌های دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارد که بخش عمده آنها معوقه است.

وی با بیان اینکه قاچاق دارو در کشور کم است اظهار داشت: قاچاق دارو در کشور زیر 5 درصد است و در زمینه دارو 70 درصد داروهای ما تولید داخل کشور بوده و تنها 30 درصد داروها وارداتی است.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو افزود: 90 درصد داروهای اساسی زیرپوشش بیمه است و به زودی نسخه الکترونیکی در کشور سراسری می‌شود.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/05/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اموزش عکاسی و خبرنگاری با مدرک رسمی
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟