» بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله شجاعی در زنجان برگزار می شود

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال مفسر قرآن کریم و استاد کامل اخلاق مرحوم آیت الله محمد شجاعی در زادگاهشان زنجان برگزار می شود.


به گزارش خبرگزاری شباب پرس،به مناسبت اولین سالگردعروج ملکوتی مفسر قرآن کریم ، استاد کامل اخلاق مرحوم آیت الله محمد شجاعی مجلس بزرگداشتی در روز چهارشنبه اول دی ماه در مسجد اسحاق میرزا شهر زنجان ، زادگاه این عالم عامل برگزار می شود.

این مجلس بزرگداشت از سوی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در زنجان حضرت آیت الله سید محمد حسینی زنجانی ، بیت معظم آیت الله شجاعی و ارادتمندان این استاد فقید از ساعت14:30  الی 16 منعقد می شود.

گفتی است،مرحوم آیت‌الله محمد شجاعی در سال 1320 شمسی در زنجان متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به سرانجام رساند. در سال 1331 هجری شمسی وارد حوزه علمیه زنجان شد و لمعتین، اصول فقه، همچنین منظومه مرحوم سبزواری را فراگرفت سپس در سال 1335 هجری شمسی به شهر مقدس قم هجرت کرد. در همانجا رسائل و مکاسب را نیز آموخت و در درس خارج فقه امام خمینی(ره) حضور یافت.

همزمان، تلمذ در محضر فقهی آیت‌الله محقق داماد و شرکت در درس خارج فقه وی راه استنباط احکام شرعی و اجتهاد را برای او هموار کرد، علاوه بر این بهره‌های مقطعی، از درس‌های خارج فقه و اصول سایر بزرگان از جمله علامه طباطبایی گرفت و در زمره شاگردان ممتاز و مخصوص علامه قرار گرفت. وی با حضور در کلاس‌های درس عمومی علامه طباطبایی(ره) به یادگیری فلسفه و اسفار پرداخت.

در اوج خفقان رژیم طاغوت، در خلال مباحث اخلاقی و دینی خود به طرح اعتراضات سیاسی نیز می‌پرداخت و به همین دلیل توسط ساواک زنجان مکرر مورد مؤاخذه و سؤال و جواب و تهدید قرار می‌گرفت ولیکن به کار خود ادامه می‌داد.

جلسات عمومی و خصوصی درس‌ها و مباحث عرفانی، تفسیری و معارفی آیت الله شجاعی در زنجان و تهران 70 شمسی در تهران بی‌شک گواراترین سرچشمه‌های زلال حکمت و عمل را در کام جویندگان معرفت روا داشت که ثمره آن شاگردان و بهره‌مندان زیاد از این محافل است.

مواعظ و مباحث اخلاقی این عالم ربانی در کتاب‌هایی همچون «ضیافت حقیقی»، «چراغ هدایت»، «طریق نظری تزکیه»، «طریق عملی تزکیه»، «معاد»، «رساله محبت»، «کیمیای وصال»‌، «بقیة‌الله» و «پنج رساله» منعکس شده است.

سرانجام روح ملکوتی این استاد اخلاق و سالک الی الله در روز هفتم دی ماه ۱۳۹۴ به لقاء الله پیوست و پیکر پاک ایشان با حضور اعضای خانواده و جمع کثیری از شاگردان و ارادتمندان ایشان در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، در صحن امام رضا(ع) رواق شهید آیت‌الله مفتح آرام گرفت.

خبرنگار:امیرمحسن سلطان احمدی


تاریخ انتشار : 1395/09/30http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
حبرگزاری شباب

دانلود پیام رسان سلام
http://shababpress.ir/blog_images/1479358979.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1477648182.jpg
 
تبلیغات در شباب
تبلیغات
http://shababpress.ir/blog_images/1479358152.gif
http://shababpress.ir/blog_images/1479358292.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479358273.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479359004.gif
http://shababpress.ir/blog_images/1479359017.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479358963.gif
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته
نقد تفکر محمود سریع القلم توسط دکتر نبویان
تشرف شهید هاشمی نژاد به محضر امام زمان(عج)
مستند کوتاه متنفرم
دشمن مردم
عتبه بوسی باب ورود حرم حضرت علی علیه السلام

ما را دنبال کنید...

کلیه حقوق سایت متعلق به شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد

طراحی: ایران وب سرویس