» آغاز زندگی متفاوت زوجهای جوان در جوار «مزار شهید گمنام»
 


خبرگزاری شباب:  همزمان با ایام میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص), مراسم عقد و آغاز زندگی مشترک دو زوج جوان, امروز(چهارشنبه) در جوار مزار شهید گمنام تیپ حضرت زهرا(س) برگزار شد.

خبرگزاری شباب
خبرگزاری شباب
بسیاری از زوج های جوان ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) را برای ازدواج و آغاز زندگی مشترک خود انتخاب می‌کنند تا زندگی مشترک خود را به نور اهل بیت مزین کنند. در این میان زوج های جوان دیگری نیز هستند که در این ایام, زندگی مشترک خود را در جوار شهدای گمنام آغاز می‌کنند تا علاوه بر مزین شدن زندگی خود به نور اهل بیت با شهدا پیمان بسته و به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر«ازدواج آسان» جامه عمل بپوشانند .در همین راستا مراسم عقد و آغاز زندگی مشترک دو زوج جوان امروز(چهارشنبه) با حضور سردار ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ و خانواده شهدا در جوار شهید گمنامی که سال 62 در عملیات خیبر به شهادت رسیده و در تیپ حضرت زهرا(س) تهران آرام گرفته برگزار شد.

 

این دو زوج جوان که با مهریه های 114 و  110 سکه با یکدیگر ازدواج کردند, در گفت‌و‌گو با تسنیم معتقد هستند که ما مدیون شهدا هستیم و در همین راستا تصمیم گرفتیم زندگی خود را در جوار این شهید گمنام آغاز کنیم.یکی از این زوج های جوان گفت: چون معتقد هستیم ازدواج امری پاک و الهی است و در همجواری با شهدا این امر را مقدس تر می کند به همین دلیل با نیت قلبی تصمیم گرفتیم که زندگی خود را در جوار شهدا آغاز کنیم.

 

داماد جوان دیگری که خود سرباز این پادگان بوده از  ارتباط قلبی خود با این شهید گمنام این چنین می‌گوید: من چندین سال پیش سرباز این پادگان بودم و ارادت قلبی خاصی به این شهید گمنام داشتم, زمانی که متوجه شدم قرار است چنین مراسمی در پادگان برگزار شود از این موضوع بسیار خوش حال شده و تصمیم گرفتیم زندگی خود را در جوار این شهید گمنام آغاز کنیم تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم. به عقیده من ازدواج های آسان یکی از عواملی هست که میتواند عمل کردن به وصیت و سیره شهدا باشد.

 

بر پایه این گزارش,  ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) به دهها خانواده منطقه 9 تهران جهیزیه و سبد کالا اهدا نموده است.تاریخ انتشار : 1395/10/01

تسنیم
0shabab

shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

http://shababpress.ir/blog_images/1500897099.jpg
آخرین اخبار
عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
فیلم/حضور با شکوه مرم در راهپیمایی 22 بهمن
نماهنگ حضور مردمی 22 بهمن95
تصاویر هوایی از تشییع شهدای مدافع حرم
غزل حماسی ویژه شهدای مدافع حرم
ارباب منی سید و سالار ( ویژه شهدای مدافع حرم )
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته