» آجیل شب یلدا گران نمیشود/ بیش از ۹۰ درصد خشکبار بازار تولید ایران است

مصطفی احمدی درباره قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به شب یلدا گفت: آجیل و خشکبار قیمت مصوب و ثابتی نداشته و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود و به نظر می رسد نوسان قیمتی در این کالا نداشته و قیمت ها نیز تا شب یلدا با همین روند ادامه خواهد داشت.


به گزارش شباب ،مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار درباره وضعیت خشکبارهای موجود در بازار ایران به خبرنگار تراز گفت: بیش از ۹۰ درصد خشکبار موجود در بازار تولید داخلی و خشکبار ایرانی است . وی افزود: البته محصولاتی که در ایران تولید نمی شوند به صورت محدود از خارج کشور وارد می شوند که نمونه آن بادام هندی است، که همان طور که از نام آن پیداست تولید ایران نیست.

احمدی درباره بادام هندی خاطرنشان کرد: این بادام محصول کشورهای آفریقایی است که در هند فرآوری شده و وارد ایران می شود که به بادام هندی معروف است. این فعال صنفی با اشاره به عدم تولید این محصولات در داخل کشور اظهار داشت: به هرحال چون این محصولات در سبد مصرف مردم قرار داشته و در داخل کشور نیز تولید نمی شود واردات آن وجود دارد. از طرفی چون بحث مسائل بهداشتی برای خشکبار مطرح است لذا باید سازو کاری داشته باشیم که این کار به صورت قانونی و با قرنطینه انجام شود.


احمدی درباره قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به شب یلدا به خبرنگار تراز گفت: آجیل و خشکبار قیمت مصوب و ثابتی نداشته و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود که به نظر می رسد ما در هفته های اخیر نوسان قیمتی در این کالا نداشته و قیمت ها نیز تا شب یلدا با همین روند ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم و نقش عرضه و تقاضا در تعیین قیمت خشکبار به خبرنگار تراز گفت: قیمت آجیل در سال جاری نه تنها نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته بلکه تا حدودی کاهش نیز یافته است.  


وی تصریح کرد: اعضای اتحادیه ما حتی در صورت وجود مشتری و تقاضا نیز قیمت های خود را افزایش نخواهند داد چرا که همه اعضای ما اجناس مورد نیاز  خود برای فروش را تهیه کرده اند لذا حتی نوسان شدید نرخ ارز در این یکی دو روز هم نمی تواند تاثیری بر قیمت ها داشته باشد.

احمدی در خاتمه درباره دلایل عدم افزایش قیمت خشکبار در یکی دو روز اخیر خاطرنشان کرد: اگر کسی از اصناف بخواهد محصولات خود را بالاتر از قیمت بازار بفروشد بار آن ها مانده و همان طور که می دانید برای فروش اجناس خود باید منتظر بازار شب عید و نوروز باشند لذا اقدام به گران فروختن برای واحدهای صنفی ما عقلانی نیست.


تاریخ انتشار : 1395/10/07http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

 

» اشتراک گزاری خبر

عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
حبرگزاری شباب

دانلود پیام رسان سلام
http://shababpress.ir/blog_images/1479358979.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1477648182.jpg
 
تبلیغات در شباب
تبلیغات
http://shababpress.ir/blog_images/1479358152.gif
http://shababpress.ir/blog_images/1479358292.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479358273.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479359004.gif
http://shababpress.ir/blog_images/1479359017.gif

http://shababpress.ir/blog_images/1479358963.gif
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته
نقد تفکر محمود سریع القلم توسط دکتر نبویان
تشرف شهید هاشمی نژاد به محضر امام زمان(عج)
مستند کوتاه متنفرم
دشمن مردم
عتبه بوسی باب ورود حرم حضرت علی علیه السلام

ما را دنبال کنید...

کلیه حقوق سایت متعلق به شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد

طراحی: ایران وب سرویس