خبرگزاری شباب :: همایش اصحاب عشق4جنوبغرب استان تهران در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد.
 »»همایش اصحاب عشق4جنوبغرب استان تهران در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد.
 


خبرگزاری شباب: همایش اصحاب عشق 4 با حضور فعالان فرهنگی شهرستانهای اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان در قم برگزار شد.
همایش اصحاب عشق4جنوبغرب استان تهران در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد.,خبرگزاری شباب
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شباب ، همایش فرهنگی و آموزشی اصحاب عشق4 درمجموعه فرهنگی یاوران مهدی (عج ) قم به همت قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا (س) جنوبغرب تهران و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برای فعالان فرهنگی شهرستانهای اسلامشهر ، رباط کریم و بهارستان شانزدهم و هفدهم شهریور 96 به مدت دو روز برگزار شد.

همایش اصحاب عشق4

حجت الاسلام روستا آزاد معاونت دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم بعد از خیر مقدم به حاضرین در همایش اصحاب عشق4 گفتند: همانطور که مستحضر هستید بعد از یکسال گزارشی جامع از آسیبهای اجتماعی تهیه و تقدیم مقام معظم رهبری شد که پس از آن شورایی ارتقاء پیدا کرد بانام شورای عالی اجتماعی کشور ،از آن به بعد با دستور ایشان جلساتی تشکیل شده و تمامی نهادهای مختلف موظف به ارائه کارکرد و عملکرد خودشان در خصوص پیشگیری و مقابله با آسیبهای رو به افزایش اجتماعی شدند.
وی گفت: برای اقدامات فرهنگی در موضوع آسیبهای اجتماعی پیرو فرمایشات رهبری جلسات متعددی با عزیزان در وزارت محترم کشور برگزار شد و قرار بر این شد که در چند نقطه از کشور با حمایت و مساعدت وزارت کشور و شورای اجتماعی کشور ، از جمله در منطقه جنوبغرب تهران اقدامات فرهنگی از قبیل: اعزام کارشناس دینی ، آموزش فعالان فرهنگی و مسائل از این دست پیگیری بشود.

همایش اصحاب عشق4
در این همایش حجت الاسلام نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: در دوره جدید وزارت کشور باحضور آقای رحمانی فضلی وزیر محترم و پیرو ابلاغ دستور مقام معظم رهبری از سوی دفتر ایشان در خصوص تهیه گزارش آسیبهای اجتماعی ، بعد از یکسال زحمتی که عزیزان در معاونت امور اجتماعی وزارت کشور کشیدند گزارش جامعی را در خصوص آسیبهای اجتماعی تهیه شد که تقدیم مقام معظم رهبری گردید.
ایشان در ادامه گفت: تدبیری که وزیر محترم کشور در این رابطه دارند این است که باید تا زیر پوست شهر دیده شود.
وی گفت: بعد از مطالعه گزارش جامع توسط معظم اله و در جلسه ای که با ایشان برگزار گردید شاخصه هایی از جمله :1-حاشیه نشینی 2-طلاق 3-مفاسد اخلاقی 4-اعتیاد 5-نقاط بحرانی تصمیم گیری شد.
حجت الاسلام نمازی گفتند: در جلساتی که در شورای عالی به ریاست رئیس محترم جمهور و جانشینی و قائم مقامی وزیر محترم کشور تشکیل و مقرر شد معاونت اجتماعی وزارت کشوربعنوان یک سازمان چابک تشکیل و پیگیری امور اجتماعی کند.

همایش اصحاب عشق4
حجت الاسلام حمزه محمدی امام جمعه واوان اسلامشهر و دبیر جبهه فرهنگی جنوبغرب استان تهران در جمع فعالان فرهنگی گفت: تمامی افراد غیر از فعالیتهای فرهنگی که در مساجد و هیئتهای مذهبی انجام میدهند باید از امروز به آسیبهای اجتماعی هم بپردازند.
وی بیان کرد: در سه شهرستان اسلامشهر ، رباط کریم و بهارستان حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد که با جمعیت حدود هفده استان کشور برابری دارد،ولی متأسفانه بیشترین بی توجهی ها توسط مسئولین در خصوص مشکلات فرهنگی و آسیبهای اجتماعی صورت می گیرد.

همایش اصحاب عشق4
آقای عبودتیان مسئول بنیاد خاتم الاوصیا (ع)،در صحبتهای خود با محوریت نقشه راه دولت اسلامی گفتند: تعبیر دولت اسلامی منظور قوه مجریه نیست و نباید سوء برداشت شود.
عبودتیان گفت : دولت اسلامی شامل قوه قضائیه ، قوه مقننه ، قوه مجریه و حتی مقام معظم رهبری هم فرمودند: دولت اسلامی شامل خود بنده هم میشود که تعریف دولت اسلامی منظور حاکمیت است.
وی گفت: مقام معظم رهبری در نقشه راه برای تحقق دولت اسلامی تعدادی از شاخصه های بایدها  از جمله :عدالت ، دارای سلامت اعتقادی و اخلاقی ، صلابت در مبارزه با مفاسد ، جهادی کار کردن ، قانون گرا ، شجاعت ، حکمت گرا و خرد گرا در مواجهه بانظام سلطه ، و شاخصه های نبایدها : رشوه ، فساد اداری ، ویژه خواری ، کم کاری ، میل به اشرافی گری ، حیف و میل بیت المال و بی اعتنایی به مردم را بیان کردند.
وی گفت:مقام معظم رهبری در جلسه ای دیگر فرمودند: نیرویی که این نقشه را تأمین میکند و انقلاب را پیش بری می کند ، یک نیروی آگاه ، مومن و انقلابی است.

همایش اصحاب عشق4
در ادامه همایش اصحاب عشق4 کارگاه آموزشی و روانشناختی خانواده توسط حجت الاسلام زیبایی نژاد رییس مرکز مطالعات زنان نیز برگزار گردید.

همایش اصحاب عشق4
آیت الله مویدی کرمانشاهی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم در این همایش از وجود صاحب هستی سخن گفت و فرمودند : هیچ کار خیری را کوچک ندانید شاید زره ای از خشنودی خداوند در آن باشد و هیچ یک از گناهان را کوپک ندانید چرا که امکان دارد غضب خداوند در آن وجود داشته باشد.
ایشان در ادامه جلسه اخلاق گفتند: خداوند اجابتهای خود را در دعاهای خود و ولی خودش را در بنده های خوب خود پنهان کرده است ، پس هیچ بنده ای از بندگان خدا را کوچک ندانید شاید او از اولیاء خداوند باشد و شما ندانید.

همایش اصحاب عشق4

در این همایش آقای شراحی از موسسه تحقیقاتی رصد در خصوص هجوم فرهنگ کشورهای بیگانه بر روی بنیان خانواده ها مطالبی ارزنده  جهت شناسایی و مقابله با آن ایراد کردند.تاریخ انتشار : 1396/06/19
حسین رشیدی


shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

دیگر رسانه ها

دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟