خبرگزاری شباب :: زنگ خطر کاهش آب‌های زیرزمینی استان مرکزی به صدا درآمده است
 »» زنگ خطر کاهش آب‌های زیرزمینی استان مرکزی به صدا درآمده است
 


خبرگزاری شباب: معاون عمرانی استاندار مرکزی با بیان اینکه زنگ خطر کاهش آب‌های زیرزمینی استان مرکزی به صدا درآمده است گفت: ۵۰۰ هکتار از اراضی اطراف شهر اراک درختکاری می‌شود.
 زنگ خطر کاهش آب‌های زیرزمینی استان مرکزی به صدا درآمده است ,خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، عزیز فیلی ظهر امروز در مراسم افتتاح ششمین جشنواره فیلم سبز که در فرهنگ‌سرای شهر در اراک برگزار شد، با اشاره به اهمیت فضای سبز در شهر اظهار داشت: ایجاد فضای سبز در اراک می‌تواند از آلودگی جلوگیری کند، اما با کمال تاسف هرکس به فکر منافع شخصی‌اش بوده  و محیط‌ زیست نیز فراموش شده است.

وی افزود: به سبب همگام نبودن صنعت با فضای سبز محیط‌زیست در استان مرکزی به توسعه ناپایدار تبدیل‌شده است که باید برای آن فکری جدی و عزمی راسخ در پیش گرفت.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: می‌توان با آموزش از طریق رسانه‌های فردی و جمعی ازجمله فیلم، عکس کودکان را در امر درست استفاده کردن از محیط‌زیست آموزش داد.

فیلی ادامه داد: با همکاری شهرداری و شورای شهر مقررشده است تا 500 هکتار از اراضی اطراف شهر اراک ازجمله گردنه سیبک، قسمت شمالی اراک و نظم آباد درختکاری شود که این امر می‌تواند در کاهش آلودگی نقش به سزایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه زنگ خطر کاهش آب‌های زیرزمینی نیز به صدا درآمده است، گفت: متأسفانه کشور ایران جزو اولین کشورهایی که 85 درصد آب‌های زیرزمینی خود استفاده کرده که این آمار نشانه خوبی نیست که باید در این راستا چاره‌ای اندیشید.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: در سال‌های گذشته برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی پیامدهای جدی ازجمله تخلیه منابع زیرزمینی و کاهش کیفیت آب، نشست زمین، ایجاد فرو چاله‌ها و نابودی آب خوان‌ها، شور شدن آب چاه‌ها و از بین رفتن درختان، خاک و محیط‌زیست را به دنبال دارد.

فیلی ادامه داد: کم شدن عمق چاه‌های آب در اراک اعلام‌خطری است تا تدابیری اندیشیده شود، همچنین در ورودی شهرها و روستاها میدان‌هایی با عنوان دوستی انسان و محیط‌زیست نصب می‌شود تا انسان‌ها بیشتر قدر طبیعت را بدانند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : 1396/06/20shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده,به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک: به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک:

برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده

امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

ثبت نام کارت خبرنگاری
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟

کلیه حقوق سایت متعلق به خبرگزاری شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد