خبرگزاری شباب :: ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در اراک آغاز به‌کار کرد
 »» ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در اراک آغاز به‌کار کرد
 


خبرگزاری شباب: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی با بیان اینکه ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در اراک آغاز به‌کار کرد گفت: باید تفکر مسئولیت‌پذیری در قبال محیط زیست در حوزه‌های مردمی و مدیریتی و تمامی لایه‌های جامعه پررنگ دیده شود.
 ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در اراک آغاز به‌کار کرد ,خبرگزاری شباب

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید محمودی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره فیلم سبز ایران که در فرهنگ‌سرای شهر برگزار شد با اشاره به اهمیت محیط‌زیست برای انسان‌‌و جوامع اظهار داشت: با توجه به‌وابستگی انسان به محیط‌زیست درمی‌یابیم کنار گذاشتن آن به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نبوده و باید بدانیم محیط‌زیست بدون انسان هم می‌تواند به حیات خود ادامه دهد و این در حالی است که زندگی انسان‌ بدون محیط‌زیست امکان پذیر نیست.

وی افزود: امروزه اگر در کشورهای توسعه یافته شاهد پیشرفتی هستیم به این سبب است که برای محیط‌ زیست خود اهمیت و ارزش ویژه‌ قائل و هستند و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی تصریح کرد: اینکه حفاظت از محیط‌زیست و اهمیت آن در زندگی انسان‌ها بیشتر مطرح‌شده به این سبب است که در سلامت جسم و روح انسان‌ها نقش به‌سزایی را ایفا می‌کند.

محمودی بیان کرد: حفاظت از محیط‌زیست وظیفه همگانی است و با توجه به‌اینکه هم انسان‌ها بر محیط‌زیست تأثیر می‌گذارند و م محیط‌ زیست بر آنها و به همین منظور مشکل اساسی در این بین به این دلیل است که محیط‌زیست همیشه بخشنده بوده اما انسان‌ها تنها آسیب‌رسان و مضر و وسیله نابودی محیط زیست هستند.

وی ادامه داد: برای داشتن محیط زیستی سبز و سالم باید اقدام به تفکیک زباله‌ها، جلوگیری از قطع درختان، اسراف نکردن منابع طبیعی، جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و نابودی جنگل‌ها و هم‌چنین جلوگیری از شکار پرندگان کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: محیط‌زیست نمی‌تواند به‌تنهایی پاسخگو مشکلات زیست‌محیطی باشد و در امر توسعه سبز باید تمامی دستگاه‌ها و مردم وارد میدان شوند و از آلوده کردن محیط خودداری کنند.

محمودی عنوان کرد: امروز می‌بینیم نگاه دنیا به مقوله محیط زیست تغییر کرده و مفاهیم جدیدی به علوم مدیریتی محیط زیست اضافه شده و به همین منظور باید با تفکر و مسئولیت‌پذیری در قبال محیط زیست در حوزه‌های مردمی و مدیریتی و تمامی لایه‌های جامعه پررنگ دیده شود.

وی اضافه کرد: نبود الگوی آموزش فراگیر در لایه‌های مختلف جمعیتی مشکل مهم در حوزه محیط زیست به شمار می‌آید و در این راستا انتظار می‌رود این مهم بیش از پیش تقویت شود و نهاد آموزش و فرهنگ برآن سرمایه‌گذاری اثربخش داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی‌تصریح کرد: ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران، بزرگترین رویداد فرهنگی حفظ محیط زیست است که از 19 شهریور تا 24 شهریورماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/





تاریخ انتشار : 1396/06/20



shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده,به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک: به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک:

برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده

امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

ثبت نام کارت خبرنگاری
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟

کلیه حقوق سایت متعلق به خبرگزاری شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد