خبرگزاری شباب :: سکوت سازمان ملل زمینه نسل کشی در میانمار را فراهم کرده است
 »» سکوت سازمان ملل زمینه نسل کشی در میانمار را فراهم کرده است
 


خبرگزاری شباب: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سازمان ملل با سکوت در مقابل جنایات میانمار، زمینه را برای نسل کشی در میانمار فراهم کرده است.
 سکوت سازمان ملل زمینه نسل کشی در میانمار را فراهم کرده است ,خبرگزاری شباب

حجت‌الاسلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه، مسئله نسل کشی در میانمار را نباید در حد یک اختلاف مذهبی تلقی کرد، گفت: مردم میانمار در حال نسل کشی هستند و دولت میانمار عامل اصلی و قطعی این نسل کشی است. دولت میانمار نشان داده که به هیچ قانون و قاعده بین المللی و حقوق بشری پایبند نیست.

وی با بیان اینکه، سازمان ملل با سکوت در مقابل جنایات میانمار، زمینه را برای نسل کشی در میانمار فراهم کرده است، تصریح کرد: لازم است نشست اضطراری کشورهای اسلامی برگزار شود و همه کشورها مواضع جدی خود را در قبال نسل کشی میانمار اعلام کنند به نظر می رسد فشارهای دولت و کشورهای اسلامی به دولت میانمار تنها راه توقف جنایت علیه مردم این کشور است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه هیچ موضعی در قبال جنایات میانمار نداشته اند، تاکید کرد: متاسفانه امروز شاهدیم که برخی کشورهای منطقه که به نام کشور اسلامی نیز مطرح هستند حتی حاضر به محکومیت جنایات میانمار نمی شوند؛ این رفتار به هیچ عنوان با رفتار یک مسلمان و کشور اسلامی سنخیت ندارد و لازم است که همه مسلمانان وارد عرصه شده و از برادران خود در میانمار دفاع و حمایت کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه، مسلمانان هیچ امیدی نباید به سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری داشته باشند چرا که این نهادها تحت هیچ شرایطی نمی خواهند به وظیفه ذاتی خود عمل کنند، تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده که کشورهای اسلامی برای دفاع از حقوق مسلمانان به یک تفاهمی برسند که بتوانند در مواقع مختلف از حقوق مسلمانان دفاع کنند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : 1396/06/22

خبرگزاری تسنیم

shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده,به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک: به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک:

برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده

امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

ثبت نام کارت خبرنگاری
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟

کلیه حقوق سایت متعلق به خبرگزاری شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد