»» امسال استان خوزستان با خشکسالی روبه‌رو نمی‌شود
 


خبرگزاری شباب: مدیرکل سازمان هواشناسی خوزستان با بیان اینکه امسال بارش‌های به‌‎موقع و خوبی داریم گفت: با توجه به مدل‌ها امسال با خشکسالی روبه رو نمی‌شویم.

<iw blog_title/>
خبرگزاری شباب

کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، درباره میزان بارندگی‌های امسال اظهار داشت: امسال به دلیل تضعیف سیستم مانسون هند که منجر به ورود سامانه بارشی زودهنگام به خوزستان می‌شود بنابراین امسال بارش‌های به موقع و خوبی داریم.

وی با بیان اینکه پاییز امسال شاهد بارش‌های خوبی هستیم، افزود: پیش‌بینی شده بارش‌های مناسب از آبان ماه آغاز می‌شود. بارش‌ها در تمام ماه‌ها به جز بهمن ماه نرمال است که این پیش‌بینی برای مدیریت به دستگاه‌های اجرایی اطلاع داده شده است.

مدیرکل سازمان هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به مدل‌ها امسال با خشکسالی روبه‌رو نمی‌شویم البته در مدل‌های پیش‌بینی بلند مدت احتمال 30 درصد خطا وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از شاخص‌های ناپایداری بالا است احتمال افزایش ابر و رگبارهای پراکنده را بعد از ظهر امروز در نواحی مرتفع استان مانند ایذه، دهدز، باغملک و بخش شرقی استان خوزستان وجود دارد.

بهادری با بیان اینکه امروز تنها شهرستان‌های امیدیه با 77 درصد و هندیجان 60 درصد رطوبت نسبی داشتند، عنوان کرد: میزان رطوبت نسبی اهواز 30 درصد است اما از روز سه‌شنبه هفته جاری مجددا میزان رطوبت نسبی در سطح استان افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه نوسانات دمایی اهواز بین 44 و 27 درجه است، بیان کرد: با توجه به مدل‌های هواشناسی شهرهای بستان با 46 درجه و دهدز با 27 درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان گزارش شدند.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار : 1396/06/22shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


امنیتی و دفاعی

دیگر رسانه ها

دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟