» جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد
 


خبرگزاری شباب:  همزمان با هشتمین روز ربیع الثانی جشن سالگرد میلاد یازدهمین امام شیعیان جهان حضرت امام حسن عسکری(ع) روز شنبه با حضور ارادتمندان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

خبرگزاری شباب
خبرگزاری شباب
به گزارش شباب
به همین منظور نقاره های حرم مطهر رضوی به مدت چند دقیقه شروع به نواختن کردند و با موسیقی نقاره ها موجی از شادمانی فضای آستان قدس و شهر مشهد را فراگرفت.
از دیشب نیز همه اماکن متبرکه و صحن و سرای حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) آذین بندی شده و بوی عطر گل و گلاب از هر گوشه به مشام می رسد.
ذاکران اهل بیت(ع) به همین مناسبت در رواقهای مختلف حرم مطهر به مولودی خوانی پرداخته و سرود شادمانی را از گوشه گوشه بارگاه منور رضوی به صدا درآورده اند و زائران و مجاوران را با خود همراه ساخته اند.
در این میلاد خجسته جشنی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر از شب گذشته تاکنون برپاست و مناجات خوانی، مولودی خوانی و غریو شور و شادی زینت بخش مراسم است.
تولیت آستان قدس رضوی نیز در مراسم جشن میلاد خجسته ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) گفت: هر مبحثی از ذات اقدس پروردگار از اصول دین است و امامت چون از جانب پروردگار تعیین می‌ شود از اصول دین به شمار می رود.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: در اسلام پس از توحید به هیچ امری به اندازه معرفت به امام شناسی تاکید نشده لذا آنان که به معرفت ائمه معصوم(ع) دست یابند از سعادتمندان هستند.
وی بیان کرد: تنها راه گریز از انحراف و فریب شیاطین، داشتن معرفت و شناخت نسبت به ائمه اطهار(ع) است و اعضای بدن انسان ابزارهای معرفتی بشر هستند که اگر انسان با ارتکاب گناه این ابزارها را بی فروغ کند انسانیت خود را از دست می دهد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: انسانیت بشر در پرتوی معرفت الهی است و اگر معرفت نباشد حب حقیقی نسبت به ذات اقدس ربوبی مسیر نمی شود.
وی با اشاره به افزایش گرایش به اسلام ناب در جهان افزود: با توجه به افتضاحاتی که جریانات سلفی و داعش بوجود آورده اند امروز توجه دنیا به اسلام ناب محمدی و عقلانی تشیع بسیار افزایش یافته و بسیاری تنها راه نجات بخش بشریت را اسلام اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانسته اند.
همانند این مراسم در مساجد، تکایا، محافل و بقاع متبرکه مشهد و سایر شهرستانهای خراسان رضوی برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1395/10/18
محمدی

0shabab

shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

http://shababpress.ir/blog_images/1500897099.jpg
آخرین اخبار
عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
فیلم/حضور با شکوه مرم در راهپیمایی 22 بهمن
نماهنگ حضور مردمی 22 بهمن95
تصاویر هوایی از تشییع شهدای مدافع حرم
غزل حماسی ویژه شهدای مدافع حرم
ارباب منی سید و سالار ( ویژه شهدای مدافع حرم )
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته