خبرگزاری شباب :: جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی/ حفاظت از باغات افزایش می‌یابد عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران خبر داد:
 »»جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی/ حفاظت از باغات افزایش می‌یابد
 


خبرگزاری شباب: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی خبرداد.
جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی/ حفاظت از باغات افزایش می‌یابد,عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران خبر داد:خبرگزاری شباب
به گزارش خبرگزاری شباب محسن پیرهادی درباره با وضعیت محله یافت آباد شمالی واقع در منطقه 18 گفت: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری لازم است اقداماتی نظیر ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده محیط زیست در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: انتقال کارگاه‌های نجاری و رنگ کاری مبل در باغات محله، سبب وارد شدن آسیب به باغات محل شده و مشکلات زیست محیطی زیادی ایجاد کرده است.
عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در سطح محله یافت آباد شمالی واقع در منطقه 18 شد و اظهارداشت: علاوه بر تفکیک زباله، لازم است سطل‌های تفکیک زباله‌های بازیافتی و پسماند خشک و تر نیز در اختیار شهروندان قرار گرفته و در کنار آن، تعداد مخازن زباله در سطح محله افزایش یابد.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مشکلات شهروندان در رابطه با سد معبر ناشی از پارک خودروها در سطح محله یافت آباد شمالی خاطرنشان کرد: به منظور کاهش ترافیک در سطح محله، لازم است تمهیدات ترافیکی به منظور کاهش مشکلات ناشی از سد معبر و پارک وانت بارهای میدان میوه تره بار در سطح محله اجرایی شود.
پیرهادی چوبی بودن تیرهای چراغ برق موجود در سطح محله یافت آباد شمالی را یک ضعف دانست و بیان کرد: باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض و انتقال تیرهای چراغ برق چوبی و بتنی فرسوده و خطر آفرین واقع در معابر محله یافت آباد شمالی اقدام شود.
وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته به منظور حل مشکل پارکینگ شهروندانی که در سطح محله یافت آباد شمالی تردد می کنند خاطرنشان کرد: پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد امکان احداث پارکینگ طبقاتی در سطح محله وجود داشته و در کنار آن لازم است خط اتوبوسرانی نیز به منظور ایجاد دسترسی به ایستگاه مترو در سطح محل ایجاد شود.
عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، تعویض علائم ترافیکی در سطح محله یافت آباد شمالی را یک الزام دانست و اظهار داشت: باید نظارت مضاعف در خصوص نصب، تعویض و مرمت علائم ترافیکی، راهنمایی و رانندگی و چراغ های راهنمایی موجود در سطح محله صورت گیرد.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص درخواست های ارائه شده از سوی شهروندان ساکن در محله یافت آباد شمالی مبنی بر راه اندازی خطوط تاکسیرانی در سطح محله گفت: در این رابطه، پس از بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد امکان تخصیص خطوط تاکسیرانی در سطح محله وجود دارد.
پیرهادی به لزوم ساماندهی ترافیکی در سطح محله یافت آباد شمالی اشاره کرد و افزود: اصلاح هندسی و ساماندهی ترافیکی خیابان شهید طاهری واقع در تقاطع علیپور، اصلاح هندسی و ساماندهی ترافیکی بلوار معتمدی به سمت خیابان سید جمال الدین اسد آبادی و احداث خیابان، از بلوار الغدیر به خیابان شهید طاهری مطابق با طرح تفصیلی باید اجرایی شود. در کنار آن، امکان تعریض خیابان‌های شهید مرتضی زندیه و میرهاشم نیز با پیشنهاد تملک املاک واقع در این خیابان‌ها مطرح شده است.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران کمبود فضای ورزشی در سطح محله یافت آباد شمالی را یک ضعف دانست و تاکید کرد: باید نسبت به احداث مجموعه های ورزشی - تفریحی چند منظوره در سطح محله اقدام شده و در کنار آن نسبت به احداث فرهنگسرا در سطح محله یافت آباد اقدام شود.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی تخصصی قرآن نیز یکی دیگر از خواسته های شهروندان این محله است که باید در فضاهای فرهنگی محله، شرایط برای برگزاری این کلاس ها نیز فراهم شود.
پیرهادی در خصوص وضعیت باغات موجود در سطح محله یافت آباد شمالی تصریح کرد: در سطح محله، باغات زیادی وجود دارد که لازم است در خصوص ساماندهی و نظارت مضاعف از این باغات در محله اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه "مشکلات مرتبط با سرای محله یافت آباد شمالی هنوز برطرف نشده است" گفت: بر اساس اظهارات اعضای شورایاری محله، یک واحد از ساختمان سرای محله یافت آباد شمالی هنوز خریداری نشده و همین موضوع مشکلاتی را در پی داشته است.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی اذعان داشت: حفاظت از فضای سبز و باغ های محله به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای بی ‌رویه یک الزام است و در کنار آن باید نسبت به وضعیت ساخت و سازها و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز ناشی از حذف پارکینگ و تبدیل آن به واحد مسکونی رسیدگی شود.تاریخ انتشار : 1395/10/19
سعید نظری خندان


shabab

shabab press

» اشتراک گزاری خبر

برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده,به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک: به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یک:

برگزاری جشن تابستانه در اردوی جهادی شهید محمد حسین فهمیده

امنیتی و دفاعی

اجتماعی

دیگر رسانه ها

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

ثبت نام کارت خبرنگاری
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
عاقبت یک اعتماد
دعوت؛ قسمت اول
اختلاسگرها مدافع حرم نمي شوند!!
دیدار اعضای جامعه قرآنی با خانواده شهید اوسط
چه کسانی با شفافیت حقوق مسئولان مخالفت کردند؟
توضیحات حسن عباسی در مورد زمانی که روحانی به دنبال ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی بود
من ریویزیونیست هستم . پس هستم
چرا کسی از افتخارات امت واحده اسلام سخن نمیگوید؟

کلیه حقوق سایت متعلق به خبرگزاری شباب میباشد و کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد