» دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) برگزار می گردد
 


خبرگزاری شباب:  دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی  در دهه فجر با حضور تیم های دانشگاهی و دانش آموزی برگزار می گردد.

خبرگزاری شباب
خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری شباب،معاون علمی و پژوهشی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) در گفتگو با  شباب گفت: دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی  در دهه فجر با حضور تیم های دانشگاهی و دانش آموزی برگزار می گردد.

دانشور در مورد نحوه  ثبت نام  و برگزاری این مسابقات گفت:درروز یوم الله 22 بهمن ماه در خیابان آزادی حد فاصل دانشگاه شریف تا میدان آزادی مسابقه ساخت سازه های ماکارونی ناحیه حمزه سید الشهدا (ع) برگزار می شود . علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه به دفاتر علمی و پژوهشی حوزه های منطقه 9 مراجه نمایند

معاون علمی پژوهشی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)  در مورد سازهای ماکارانی اینگونه بیان کرد:سازه‌های ماکارونی  به سازه‌هایی اطلاق می‌شود، که با هدف آموزشی تنها با رشته‌های  ماکارونی  و چسب ساخته می‌شوند . این سازه‌ ها در مقیاس کوچکتر نسبت به سازه‌های واقعی طراحی و با مصالح ماکارونی و چسب ساخته شده و پس از ساخت مورد بارگذاری قرار می‌گیرند . در واقع این سازه‌ها به عنوان ماکت ساخته نمی‌شوند و سازه‌ای که بار بیشتری را تحمل می‌کند ، موفق تر خواهد بود . پل ( تحت بارگذاری یکنواخت ، متمرکز و متحرک ) ، Towercrain ، انواع قاب‌های ساختمانی و ستون‌های فشاری از جمله رایج ترین سازه‌های ماکارونی می‌باشند .

مسابقه سازه های ماکارانی بهمن 95 

وی در ادامه افزود :تیم های شرکت کننده پس از گذراندن مراحل آموزشی و کارگاهی با  هم به رقابت می پردازند و نفرات برتر در روز 22 بهمن اعلام و سازه های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

دانشور در پایان افزود: در سال گذشته پایگاه شهید شاه آبادی در مسابقات سازه های ماکارونی در بخش  بارگذاری سازه ها مقام اول را کسب کرد.

 

آیین نامه مسابقه ساخت سازه های ماکارونی و اطلاعات تکمیلی در فایل PDF

دانلود

 

 تاریخ انتشار : 1395/10/20


0shabab

shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

http://shababpress.ir/blog_images/1500897099.jpg
آخرین اخبار
عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
فیلم/حضور با شکوه مرم در راهپیمایی 22 بهمن
نماهنگ حضور مردمی 22 بهمن95
تصاویر هوایی از تشییع شهدای مدافع حرم
غزل حماسی ویژه شهدای مدافع حرم
ارباب منی سید و سالار ( ویژه شهدای مدافع حرم )
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته