» آقای هاشمی رفسنجانی مبارز، کاتب، مولف و مدیر بود
 


خبرگزاری شباب:  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آقای هاشمی رفسنجانی مبارز، کاتب، مولف و مدیری توانمند بود.

خبرگزاری شباب
خبرگزاری شباب

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد در حاشیه مراسم بدرقه پیکر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره شخصیت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آقای هاشمی رفسنجانی دارای ویژگی‌های بسیار مناسب و کم‌نظیری بودند که همانند ایشان را کمتر در تاریخ دیده‌ایم.

وی ادامه داد: مرحوم هاشمی رفسنجانی ضمن اینکه یک  شخصیت مبارز بود طی سالهای طولانی پای آرمانهای که از امام(ره) الهام گرفته بود ایستاد و در عین حال از مسائل فرهنگی هم غافل نشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کارکردهای فرهنگی آقای هاشمی رفسنجانی عنوان کرد: آقای هاشمی رفسنجانی به کار تالیف نیز اهتمام ویژه‌ای داشت؛ آن مرحوم در زمینه تفسیر نیز کار ارزشمندی را انجام داد؛ مجموعه تفسیر راهنمای وی تفسیری خاص بود و انصافاً یک شیوه نوعی را در طبقه‌بندی مفاهیم قرآن ابداع کرد که شاید برخی تفاسیر جدید که در این ایام نوشته شده متاثر از سبک آن مرحوم بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد خاطرنشان کرد: آثاری همانند امیرکبیر یا فلسطین آقای هاشمی رفسنجانی نیز کتابهای خط‌گشا و ماندگار محسوب می‌شود و تمامی این آثار در محیط حوزه و برای طلاب جوان مفید و مورد توجه است.

وی افزود: آقای هاشمی رفسنجانی در دوران حیات خود نشان داد که هم اهل مبارزه و هم اهل قلم است و توانمندی‌های آن مرحوم بر کسی پوشیده نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به غیر از تالیف و مبارزه در زمینه مدیریت نیز فردی توانمند بود؛ ایشان در مدیریتهای عالی نظام همچون اداره مجلس، دولت، اداره جنگ و مجمع تشخیص مصلحت نظام توانمندی خود را بروز داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد گفت: نبود و درگذشت هر شخصیت از بزرگان ما باعث خلأ می‌شود که خصوصیات آن شخصیت اقتضاء می‌کند و در زمینه رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام هم اینگونه است.

وی تصریح کرد: انشاءالله خداوند این خلأها را پر کند و ایشان را با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) محشور گرداند.

انتهای پیام/تاریخ انتشار : 1395/10/21


0shabab

shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

http://shababpress.ir/blog_images/1500897099.jpg
آخرین اخبار
عناوین روزنامه های امروز
تصاویر منتخب
دیگر اخبار
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
فیلم/حضور با شکوه مرم در راهپیمایی 22 بهمن
نماهنگ حضور مردمی 22 بهمن95
تصاویر هوایی از تشییع شهدای مدافع حرم
غزل حماسی ویژه شهدای مدافع حرم
ارباب منی سید و سالار ( ویژه شهدای مدافع حرم )
مردم باید بدانند
مقابله هنرمندان انقلابی با دیکتاتورهای فرهنگی
دکتر کاظمی آشتیانی، جهادگری برجسته