آخرین اخبار

احیای فرهنگ اصیل کردی باید دغدغه هنرمندان کردستان باشد


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان، حجت‌الاسلام علیرضا باباشاهی شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، بیان کرد: از لباس و پوشش کردی به عنوان محجبه‌ترین پوشش نام برد و افزود: باید هنرمندان پیگیر احیا فرهنگ اصیل کردستان باشند و در این مسیر متعهدانه گام بردارند.

 

وی با بیان اینکه لباس کردی پوشش اصیل ایرانی است و نباید به فراموشی سپرده شود، اظهار داشت: نسل لباس کردی دارد از بین می‌رود و این مسئله باید دغدغه هنرمندان استان کردستان باشد.

 

مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس در ادامه افزود: خداوند متعال اولین هنرمند است و خلق همه جهان هستی هنرمندی نشان از هنرمندی خداست.

 

وی افزود: تمام آفریده‌های الهی هنر و احسن است و ما انسان‌ها که مخلوق آن خالق هستیم برای خدایی‌شدن باید هنرمند باشیم.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: هنرمندان دیدبان جامعه بشریت در حوزه فرهنگ هستند و باید نقش خویش را به بهترین نحو انجام دهند.

 

باباشاهی با بیان اینکه باید واژه‌ها را برای نسل چهارم انقلاب به شکلی امروزی تبیین و ترسیم نماییم، خاطرنشان کرد: هنرمند متعهد دیدبان فرهنگ جامعه خویش است و باید با نگاه خویش از بالا کل جامعه، سطح بین‌الملل و هجوم دشمنان را رصد کند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: انتظار می‌رود هنرمندان متعهد با خلق آثاری جاودانه جامعه را در مقابل هجوم دشمنان حفظ کنند.

 

حجت‌الاسلام باباشاهی افزود: ما باید قبول کنیم که به عنوان یک ایرانی مسلمان باید دشمنان را بشناسیم و از همه وسایل و امکانات برای مقابله با توطئه‌های آنان استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: سدکردن راه دشمن در باب فرهنگ وظیفه هنرمندان است و باید وظیفه خویش را در این مسیر به خوبی انجام دهند.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان