آخرین اخبار

ازدواج جوانان و ازدیاد نسل از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان از بانه، صبح امروز به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) مراسمی با همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بانه برگزار شد .

 

سید مصطفی عرفه‌ای روحانی مستقر در هنگ مرزی شهرستان بانه با حضور در جمع پایوران سپاه این شهرستان ضمن تبریک این روز به حاضرین در جلسه، با اشاره به احادیثی از نبی مکرم اسلام در خصوص ضرورت ازدواج به بیان اهمیت این مسئاله مهم در اسلام پرداخت.

 

وی افزود: اهمیت ازدواج در اسلام به حدی است که طبق روایتی از رسول گرامی اسلام(ص) در این خصوص، حتی کسی در این امر مقدس هم سبب خیر شود از پاداش و اجر یکسال عبادت بهره‌مند می‌شود .

 

حجت الاسلام و المسلمین عرفه ای از مسئله ازدواج و ازدیاد نسل بعنوان دو موضوع مهم که دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌باشد نام برد و گفت: با توجه به اینکه جمعیت کشور رو به پیری می‌رود ازدیاد نسل از ضروریات است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد.

 

روحانی مستقر در عقیدتی سیاسی هنگ مرزی بانه، همچنین موضوع ازدیاد نسل را یکی از توصیه‌های پیامبر اکرم(ص) نیز دانست و گفت: طبق حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص)، ایشان در روز قیامت حتی به جنین‌های سقط شده ملت خود هم افتخار می‌کند.

 

سید مصطفی عرفه‌ای گفت: اهمیتی که به بحث ازدواج در حدیث بزرگان دینی شده خود به خود اهمیت این موضوع بر همگان آشکار است و کسانی که در این دنیا امکان فراهم آوردن اسباب ازدواج جوانان را دارند باید پیشقدم شده و تا می‌توانند در این راه موانع و مشکلات موجود بر سر راه ازدواج جوانان را مهیا کنند.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان