آخرین اخبار

افراد موثر در پزشکی باید علاوه بر دانش، مهارت و توانمندی به کار خود و مردم عشق و علاقه داشته باشند/ آنچه مسیر زندگی را می سازد، خدمت کردن به همنوعان و سرآمد بودن در آزمون الهی است

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیوزیر بهداشت در اختتامیه هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی:افراد موثر در پزشکی باید علاوه بر دانش، مهارت و توانمندی به کار خود و مردم عشق و علاقه داشته باشند/ آنچه مسیر زندگی را می سازد، خدمت کردن به همنوعان و سرآمد بودن در آزمون الهی است

وزیر بهداشت گفت: اگر فردی بخواهد در رشته های پزشکی موثر باشد باید علاوه بر دانش، مهارت و توانمندی، به کار خود و مردم عشق و علاقه داشته باشد زیرا در رشته های پزشکی با جان انسانها سر و کار داریم.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در اختتامیه هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تالار امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با گرامیداشت مقام شهدا به ویژه شهدای ۱۷ شهریور، اظهار داشت: تعدادی از مردم مظلوم در میدان ژاله سابق که امروز میدان شهدا نام دارد به شهادت رسیدند و نباید هیچ گاه شهدا، خانواده های آنها و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی را فراموش کنیم.
وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: زندگی پر از فراز و نشیب است و امیدوارم که به سلامت از شادی ها و ناملایمات آن گذر کنید زیرا آینده کشور متعلق به شماست.
دکتر هاشمی افزود: در این دوره تعدادی از دانشجویان حائز رتبه های برتر شدند اما اگر نیت قلبی شما خدمت کردن به کشور و مردم باشد باید به مردم توجه کنید، به آب و خاک خود تعصب داشته باشید و به دستاوردهای نیاکان احترام بگذارید.
وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر به مردم عشق و علاقه داشته باشید حتما باید باورهای آنها را بپذیرید و به آنها احترام بگذارید، افزود: آنچه مسیر زندگی را می سازد، خدمت کردن به همنوعان و سرآمد بودن در آزمون الهی است.
دکتر هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد که دانشجویان از فرصتی که فراهم شده و توفیقی که خدا برای آنها حاصل کرده حداکثر استفاده را کنند و همواره و به ویژه در روزهای سخت به خدا و کمک او توکل کنند.
گفتنی است در پایان این مراسم نفرات و دانشگاه های برتر این المپیاد هدایای خود را از وزیر بهداشت دریافت کردند./۲۰۶نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٥ – ١٤:١٤ / شماره خبر: ١٥١١٢٦ / تعداد نمايش: ۱۶۳

لینک منبع خبر