آخرین اخبار

اندیشه ولایت‌ فقیه روشنگرانه، هدایتگر و راهبردی است

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، عبدالرضا رحمانی‌فضلی شب گذشته (۱۸ شهریور) در گردهمایی ائمه جمعه و جماعات استان قزوین که در سالن جلسات اداره‌ کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، بیان کرد: هم ‌اکنون کشور دارای امنیت بالایی است اما یکی از چالش ‌های اصلی که دشمنان در صدد آن هستند، ایجاد نا امنی در جامعه است.

 

وی افزود: اگر دشمن تاکنون نتوانسته‌ اقدامی کند به دلیل صلابت و قدرت دفاعی بالای ایران اسلامی است بنابراین باید شرایط امنیتی کشور را به گونه ‌ای ترسیم کنیم که ذره‌ای خلل بر آن وارد نشود.

 

وزیر کشور با بیان اینکه همه دنیا دوست و دشمن معترفند که ایران دارای امنیت پایدار است، تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که امنیت کشور باقی بماند و تقویت شود که در این راستا افزایش رضایتمندی مردم یکی از اقداماتی است که باید برای تقویت امنیت پایدار کشور انجام دهیم.

 

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌ های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر اراده به مشارکت عمومی باشد که روحانیون نقش مهمی برای تبیین اهمیت و ارزش اقتصاد مقاومتی برای مردم و تشویق آنها به مشارکت در این عرصه را دارند.

 

رحمانی‌فضلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی باید درون زا و برون نگر باشد از این رو لازم است تا نگاهمان به ظرفیت و توان داخلی باشد به طوریکه تکانه ‌های بین المللی اقتصاد کشور را دچار آسیب نکند.

 

وی خاطرنشان کرد: برون نگر بودن یکی دیگر از ویژگی ‌های اقتصاد مقاومتی است زیرا ما به سرمایه، بازار و تکنولوژی خارج کشور نیاز داریم اما محوریت با درون گرایی است.

 

وزیر کشور با اشاره به اینکه نسخه رهبری برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: اگر می‌خواهیم امنیت، مقاومت و ایستادگی داشته باشیم باید کشور پایه اقتصادی قوی داشته باشد زیرا امنیت با اقتصاد ارتباط نزدیکی دارد.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: فاجعه منا سندی بر عدم کفایت آل ‌سعود در اداره حرمین‌ شرفین است و امسال نیز آل‌ سعود سدی بر سبیل‌الله کرده و مانع حضور زائران ایرانی شد که به طور قطع خداوند متعال آنها را به سزای اعمالشان خواهد رساند.

 

رحمانی ‌فضلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی است که باید قدر و منزلت آن را بدانیم، گفت: در طول تاریخ از بعثت تا کنون همواره در آرزوی حکومت اسلامی بودیم و همه این مجاهدت ‌ها، شهادت ‌ها و اسارت ‌ها، سختی ها برای اقامه عدل و ارزش ‌های دینی بوده است.

 

وی در ادامه عنوان کرد:‌ امام خمینی (ره) به درجه ای از اخلاص، بندگی و ایمان رسید که با دمیده شدن روح امام به جان تک تک مردم، همه ملت امام شدند و در نهایت انفجار نوری آسمان تاریک و ظلمانی آن ایام را نابود و دگرگون کرد و بنیان ‌ حکومت عدل را بنا نمود.

 

وزیر کشور تصریح کرد: ما وارث چنین راه و امامی هستیم که باید قدر آن را بدانیم هرچند شاید به دلیل غفلت، سطحی ‌نگری و عدم توجه به این ارزش و هدیه الهی اقداماتی را انجام دهیم که در شان و منزلت این شکر نباشد که البته باید همدیگر را به این نکته یادآوری کنیم که دارای چه وظایفی هستیم.

 

وی با اشاره به عوامل مهم تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: اعتقادات دینی مردم، ولایت فقیه و مردم از عوامل به وجود آمدن نظام جمهوری اسلامی است.

 

رحمانی‌ فضلی در پایان تاکید کرد: اندیشه ولایت‌ فقیه، اندیشه‌ ای ناب، روشنگرانه، هدایتگر و کاملاً راهبردی و استراتژیک است و همین امر موجب شده تا در طول ۳۷ سال با وجود همه توطئه ‌های دشمنان، با یکپارچگی و انسجام حول محور ولی فقیه ایستادگی کرده و به پیروزی رسیدیم.

 

 

 

پایان پیام/۴۵۵

منبع: خبرگزاری شبستان