آخرین اخبار

برگزاری اولین جشنواره برترین های ارکان مسجد و مساجد برتر استان/مساجد پایگاه تربیت نیروهای مخلص و انقلابی/جذب ۵۰درصد بسیجیان از بسیج مساجد و محلات


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس ، سرهنگ رمضان بهزادی جانشین فرمانده سپاه کردستان در امور بسیج امروز در نشست خبری اصحاب رسانه با موضوع جشنواره برترین های مساجد در سنندج از برگزاری دو همایش بزرگ ائمه جمعه و جماعات و تجلیل از برترین های مساجد با حضور مسئولین در سنندج خبر داد.

 

وی بیان داشت: این دو همایش به صورت تلفیقی باعنوان اولین جشنواره برترین های ارکان مسجد و مساجد برتر استان و مرحله اول همایش جمعه و جماعات ائمه همزمان با روز جهانی مساجد در تاریخ ۳۱ مردادماه در سالن شهدای گمنام ناحیه سپاه سنندج برگزار خواهد شد.

 

وی در ادامه به اهمیت جایگاه مساجد پرداخت و گفت: مسجد از صدر اسلام تاکنون مورد توجه بوده و بنا به فرموده امام خمینی(ره) مسجد سنگر است.

 

بهزادی افزود: تمام تصمیم گیری های نظام مقدس جمهوری اسلامی از مساجد صورت گرفته است در تاریخ انقلاب اسلامی و همچنین دوران دفاع مقدس نیز تربیت نیروهای مخلص که در هشت سال دفاع مقدس جانفشانی نمودند همه برخواسته از پایگاه عبادی سیاسی مساجد بوده است.

 

وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی برای نکوداشت عظمت و جایگاه مساجد و معرفی این مکان مقدس به عنوان محل تربیت نیروهای ارزشی و ادامه راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره به تجلیل و تکریم برترین مساجد و ارکان مساجد می پردازد.

 

وی ادامه داد: در همین راستا به همت بسیج مساجد و محلات استان کردستان؛ جشنواره برترین های مساجد که تلفیق دو برنامه اولین جشنواره برترین های ارکان مسجد و مساجد برتر استان و همچنین مرحله اول همایش ائمه جمعه و جماعات است راهمزمان با روز جهانی مساجد و گرامیداشت روز بسیج مساجد و محلات در سنندج برگزار می کند.

 

 جانشین فرمانده سپاه کردستان در امور بسیج خاطر نشان ساخت: ۵۰ درصد بسیجیان از قشر عظیم بسیج مساجد و محلات جذب و سازماندهی میشوند.

 

وی در ادامه به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: احیای نقش محوری مساجد، ناامید کردن دشمنان از توطئه برعلیه مسجد با توجه به نقش اصلی و مهم این مکان مقدس در تربیت نیروهای مخلص و ارزشی ، توجه هرچه بیشتر به نقش مساجد در وحدت و اتحاد اسلامی، توجه بیشتر به مساجد به عنوان سنگر نظام مقدس جمهوری اسلامی در تربیت نیروهای انقلابی از جمله این اهداف می باشد.

 

وی اظهار کرد: سپاه و بسیج استان در جشنواره برترین های مساجد از ارکان مسجد که شامل پنج رکن امام جماعت،هیئات امنا؛خادمین مسجد و کانون های مساجد و مساجد برتر استان می باشد؛ تجلیل به عمل می آورد.

 

تجلیل از ۳۰ مسجد و ۱۵۰ ارکان برتر مسجد در جشنواره استانی برترین های مساجد

 

بهزادی با اشاره به وجود ۲ هزار مسجد در سطح استان عنوان داشت: در برنامه اولین جشنواره برترین های ارکان مسجد و مساجد برتر استان از ۱۵۰ ارگان برتر و ۳۰ مسجد استان تجلیل خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه امروز هم ائمه جماعات؛ماموستاها و روحانیون و هم مساجد مورد توجه  دشمنان هستند، و آنها هرکاری را در راستای جلب و جذب این ارکان های مساجد بری دستیابی به اهداف شوم خود انجام می دهند؛ گفت: برگزاری چنین اقدامات فرهنگی و توجه هرچه بیشتر به جایگاه مساجد موجب ناامیدی و نابودی توطئه های دشمن می شود.

 

 جانشین فرمانده سپاه کردستان در امور بسیج در پایان به اطلاع رسانی اصحاب رسانه در راستای معرفی مساجد و ارکان برتر مساجد و نقش کلیدی مساجد به عنوان پایگاه ی در تربیت نیروهای مخلص و انقلابی تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgلینک منبع