آخرین اخبار

بسیج باید بازوان روحانیت و هیئت امنای مساجد باشد


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان از قروه، حجت‌الاسلام حسن باباییان در مراسم اولین جشنواره برترین‌های مساجد که به مناسبت روز جهانی مسجد در حسینیه سپاه قروه برگزار شد، اظهار داشت: مسجد یکی از نقاط مهم در اسلام ناب محمدی (ص) و از موثرترین عوامل در تاریخ اسلام می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه مقاومت اسلامی امروز پیروزی‌های در اوج مظلومیت خود را از مسجد گرفته است، افزود: مقاومت امروز در مظلومیت خود در اوج عزت و عظمت قرار دارد و این پیروزی‌ها مرهون مسجد می‌باشد.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه خاطرنشان کرد: دشمن ما امروز از مساجد عصبانی است و در حملات خود به کشورهای مسلمان مساجد را مورد هدف قرار می‌دهد.

 

باباییان افزود: داعش که فرزند نامبارک آل سعود و استکبار جهانی است امروز در حمله به شهرهای عراق و سوریه مساجد و اماکن مذهبی را مورد هدف قرار می‌دهد و به دنبال منهدم ساختن آن است.

 

وی با بیان اینکه داعش نه اهل سنت است و نه اعتقادی به اسلام دارد گفت: امروز مردمی که زیر رگبار توپ و تانک داعش قرار گرفته‌اند اهل سنت هستند که با ظلم آل‌خلیفه و آل‌سعود روبرو شده‌اند.

 

امام جمعه قروه ادامه داد: داعش به دنبال آن است تا با نام اسلام در برابر اسلام ناب محمدی (ص) بایستد و نابودی مساجد را در دستور کار قرار داده است تا مردم نتوانند حول محور مساجد اسلام ناب را بشناسند.

 

به گفته باباییان مسجد خانه الهی است و هرکس در این مکان قرار گیرد حول محور خداوند خواهد بود که دشمن چنین چیزی را برنمی‌تابد.

 

وی با تاکید بر اینکه مسجد بهترین نقطه برای ترویج دین و ارزش‌های الهی و انقلابی است تصریح کرد: مسجد امانتی الهی در دست مسلمانان است.

 

وی به نقش بسیج و روحانیون در کنار یکدیگر اشاره نمود و گفت: بسیج باید بازوان روحانیت باشد و در کنار روحانیت و هیئت امنای مساجد قرار گیرد.

 

حجت الاسلام باباییان در پایان بیان احکام الهی را رونق بخش مساجد دانست و افزود: باید در مساجد نسبت به بیان احکام الهی اهتمام ویژه‌ای داشت.

 

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgلینک منبع