آخرین اخبار

بیش از ۱۱۳ برنامه در هفته دفاع مقدس در قروه برگزار خواهد شد/ اجرای ۱۲ برنامه شاخص در شهرستان


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از قروه، سعید شعبانی در جلسه بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در فرمانداری قروه برگزار شد اظهار داشت: این تعداد برنامه در ۲۵ عنوان ساماندهی شده که ۱۲ برنامه آن شاخص است.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی در این هفته پیش‌بینی شده است، افزود: اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، رژه تاکسیرانی، غبارروبی گلزار شهدا، یادواره شهدا، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی از جمله این برنامه‌هاست.

 

به گفته شعبانی،  از ۱۶۴ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان قروه، ۱۰۰ پایگاه مقاومت در اجرای این برنامه‌ها در شهرستان هفته دفاع مقدس مشارکت دارند.

 

فرمانده سپاه قروه با بیان اینکه ۸ سال دفاع مقدس، آغاز جنگی نیابتی از سوی رژیم بعث عراق به سرکردگی استکبار جهانی علیه ملت ایران بود، افزود: این جنگ در حالی با پیروزی ایران به پایان رسید که خود مسئولین نظامی عراق نیز به شکست در این جنگ معترف بودند.

 

شعبانی افزود: دفاع مقدس به اذعان غرب و سران عربی، شکست تمامی دنیا در برابر ایران بود.

 

وی هفته دفاع مقدس را هفته رشادت‌‌ها و فداکاری‌‌های بزرگ ملت ایران دانست که طی آن رزمندگان با دست خالی در مقابل تمام جهان ‌خوران ایستادند و از ناموس، خاک، مذهب و ارزش‌های خود دفاع کردند.

 

این فرمانده نظامی دفاع مقدس را نقطه عطفی در تاریخ دنیا برشمرد و گفت: دفاع مقدس ذخیره تمام‌‌نشدنی برای ملت ایران و است که تا همیشه تاریخ، انقلاب اسلامی و کشورمان را در برابر حوادث بیمه کرده است.

 

شعبانی افزود: امنیت، اقتدار و افتخارآفرینی رزمندگان در دفاع مقدس تا ابد ماندگار است.

 

فرمانده سپاه قروه هفته دفاع مقدس را بهترین فرصت برای انتقال دستاوردها و ارزش‌های دوران حماسه به نسل جوان و آیندگان دانست و گفت: باید از این فرصت به‌ خوبی استفاده کرد چراکه این مناسبت‌ها، ارزش و اهمیت بسیار ویژه‌ای به ویژه در عصر حاضر دارد.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز به دنبال فشار سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی با استفاده از بدگویی و جوسازی است، افزود: تلاش دشمن در راستای ارتباط گیری و نفوذ در بین نخبگان و خواص است.

 

شعبانی گفت: امروز شاهد هستیم که برخی خواص دچار لغزش‌هایی شده و تریبون دشمن شده‌اند و لذا باید به خود بیایند.

 

فرمانده سپاه قروه تفکر و فرهنگ بسیج را از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس اعلام و اظهار داشت: این دستاورد مهم پس از تمامی توطئه‌های دشمنان از جمله مقابله با تهاجم دینی -مذهبی، شبیخون فرهنگی و تفرقه‌ افکنی را بی‌اثر کرد تا دشمنان نظام بدانند پایه تفکر بسیج هیچ‌گاه از بین رفتنی نیست.

 

شعبانی افزود: دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، بی‌مثال بود و به عنوان یکی از حساس‌ترین و بارزترین برهه‌‌های حیات راستین این ملت تا همیشه زمان بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان خواهد درخشید.

 

وی دفاع مقدس را در تاریخ افتخار‌آفرینی مبارزات حق‌‌طلبانه، مبارزه‌ای ارزنده و بی‌بدیل دانست و افزود:  پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود در سایه هدایت‌‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی،‌ حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و موجب احیای یک مکتب سازنده و نهضت بیداری اسلامی در جهان شد.

 

فرمانده سپاه قروه با بیان اینکه امروز هم رهبر معظم انقلاب اسلامی با هدایت این جریان ارزنده دفاعی دیگر را رهبری می‌کنند، افزود: دفاع مقدس ما در زمینه‌های مختلف سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی توانست معادلات جهانی معمول را برهم زند و تحلیل‌های مادی دنیا پرستانی را که فکر می‌کنند با تحریم و فشار اقتصادی می‌توانند ملت ما را زمین‌گیر کنند، نقش بر آب سازد.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان