آخرین اخبار

تست “باور ۳۷۳” برای انهدام موشک بالستیک/ آمریکا در داخل نفوذی دارد/ بی‌معرفتی روس‌ها در ماجرای پایگاه نوژه


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه کردستان به نقل از تسنیم، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شامگاه یکشنبه شبکه دو سیما، به تشریح تازه ترین دستاوردهای کشور در حوزه دفاعی و آخرین تحولات نظم جدید منطقه‌ای پرداخت.

 

سردار دهقان در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که سامانه موشک اس ۳۰۰ در شرق تهران قرار داده شده، آیا این موضوع را شما تایید می‌کنید؟ اظهار داشت: این موضوع هیچ ربطی به طرف‌های غربی و آمریکایی ندارد و آمریکا در داخل کشور عده‌ای منافق نفوذی دارد که من نام آنها را «روسپی‌های مزدور» خطاب می‌کنم و این موضوع هیچ‌گونه صحتی ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها هرگز علاقه ندارند توان نظامی کشورمان افزایش یابد، افزود: ما برای تقویت جنگنده‌های نیروی هوایی خود نیازمند تامین جنگنده هستیم، لذا نقاط در معرض تنش هواپیماها را شناسایی و کاستی‌ها را برطرف کرده‌ایم و با روسیه در حال مذاکره برای جنگنده سوخو می‌باشیم.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه زیردریایی فاتح به معنای اولیه آن در سال‌های گذشته ساخته شده‌ است، تصریح کرد: زمانی ما می‌توانیم از اتمام کار یک محصول صحبت کنیم که آماده تحویل به نیروی مربوطه باشد و الحاق به صورت رسمی انجام شده باشد.

 

سردار دهقان در ادامه گفت: اساس ورود روسیه به سوریه و مقابله این کشور با درخواست دولت سوریه بوده است. نیروهای نظامی سوریه کاستی که داشتند در عملیات‌های هوایی بوده و بعد از آن روسیه ناوگان هوایی خود را به سوریه منتقل کرد تا کمک حال نظامی این کشور باشد و دولت سوریه بتواند در مقابل تروریست‌ها تقویت شود.

 

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی‌های نیروهای مقاومت در عرصه نبرد حلب، آمریکایی‌ها خواهان آتش‌بس محدود در سوریه شدند، افزود: آمریکا و عربستان نیروهای تروریستی را با سلاح‌های پیشرفته تقویت می‌کنند، در حالی که به دروغ می‌گویند خواهان آتش‌بس هستند.

 

سردار دهقان با اشاره به اینکه ایران و روسیه در عرصه نبرد سوریه با یکدیگر علیه داعش و گروه‌های تروریستی عملیات انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: ما به روسیه برای یک مدت کوتاه اجازه داده‌ایم تا از پایگاه نوژه استفاده کند و در این پایگاه به سوخت‌گیری بپردازد و توافق مکتوبی با روس‌ها درباره حضور جنگنده‌های روسیه در همدان صورت نگرفته است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: روس‌ها به دلیل اینکه حس ابرقدرتی دارند و می‌خواهند در معادلات تاثیرگذار باشند با اعلام خبر حضور جنگنده‌های‌شان در همدان بی‌معرفتی کردند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که ایران قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل را به دلیل کمک هوایی به سوریه نقض کرده است، اظهار داشت: این قبیل سخنان و اقدامات بهانه‌های آمریکاست و ما هیچ قطنامه‌ای را نقض نکرده‌ایم.

 

سردار دهقان با بیان اینکه امروز ارتش سوریه در عرصه عملیاتی در موضع تهاجمی قرار دارد، تصریح کرد: دروغ‌گویی آمریکا در اراده و عزمشان در مبارزه با داعش اثبات شده و این کشور اقدام موثری برای مبارزه با تروریست‌ها انجام نداده است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره آخرین وضعیت تولید موتور اوج، اظهار داشت: برای هواپیماهای جنگنده که سرعت زیاد لازم است باید به سمت موتورهای توربوجت برویم.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره آخرین وضعیت ساخت جنگنده  قاهر نیز بیان داشت: ایده‌ای وجود داشت که بتوان هواپیماهای سبک و ارزانی برای ماموریت‌های رزمی در پشتیبانی نزدیک تولید کرد که به صورت انبوه قابل تولید و به کارگیری باشد که این ایده در تولید قاهر ۳۱۳ تجلی پیدا کرد.

 

سردار دهقان از احتمال پرواز این جنگنده خبر داد و ادامه داد: بحث انبوه تولید آن نیز بسته به سفارشی است که در این رابطه وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به بحث سامانه پدافند باور ۳۷۳ گفت: زمانی که بحث خرید اس ۳۰۰ را در دستور کار داشتیم و روس‌ها آن قرارداد را لغو کردند، نمی‌توانستیم بخشی از دفاع هوایی خود را خالی بگذاریم و لذا می‌بایست سیستمی را طراحی می‌کردیم تا بتواند این ماموریت را انجام دهد که باور ۳۷۳ در پاسخ به این نیاز طراحی شد تا بتوانیم سیستمی را داشته باشیم که قادر باشد اهدافی را که در آسمان در ارتفاع ۲۷ کیلومتری پرواز می‌کند، مورد اصابت قرار دهد.

 

سردار دهقان ادامه داد: تست‌های بخش‌های مختلف این سیستم و تست‌های میدانی آن انجام شده و در منطقه پرتاب نیز برده شده و اولین سیستم آن را امسال تست عملیاتی کامل خواهیم کرد.

 

وزیر دفاع گفت: با درخواست رئیس‌جمهور اولین تست این سامانه را روی موشک بالستیک انجام خواهیم داد که این کار تا پایان سال صورت می‌پذیرد و پس از آن این سامانه در خط تولید قرار خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به  سامانه اس ۳۰۰ گفت: در بحث ارتفاع بلند نیازی به سیستم دیگری نداریم، لذا وقتی سامانه باور را عملیاتی کنیم از سامانه‌های دیگر بی‌نیاز می‌شویم.

 

انتهای پیام/a-p

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgلینک منبع