آخرین اخبار

تلاش بی نظیر باقرالعلوم(ع) در دفاع از حقایق و معارف دین اسلامسرویس :

کرمانشاه
-


زمان :  
۱۳۹۵/۶/۱۹ – ۰۹:۱۰
شناسه خبر :
۵۷۲۶۳۷

آیت الله محمد حجتی امام جمعه موقت کرمانشاه با تسلیت شهادت امام محمدباقر(علیه السلام) به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: این امام بزرگوار از همان ابتدای زندگی خویش وقایع مهم و تلخی را از واقعه عاشورا تا زمان اسارت مشاهده کردند.

 

وی ابراز کرد: پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) ولادت امام محمدباقر(علیه السلام) را بشارت داده بودند و به جابربن عبدالله انصاری فرمودند که سلام ایشان را به امام برساند.

 

به گفته امام جمعه موقت کرمانشاه، دوران امامت این امام بزرگوار ۲۰ سال بود و با خلافت پنج تن از خلفای مستبد اُمویان همراه بود و با توجه به اینکه در این دوران هیچ فردی حق روایت کردن احادیث پیامبر(صلوات الله علیه) را نداشت امام محمدباقر(علیه السلام) به این اقدام بی نظیر پرداختند.

 

آیت الله حجتی اضافه کرد: امام محمدباقر(علیه السلام) در این دوران دانشمندانی را تربیت کردند که مردم را به خوبی با دین اسلام آشنا کرده و امام همچنین با استفاده از فرصت های به دست آمده توانستند با بحث و گفتگو با مسلمانان بسیاری از معارف دینی و احادیث فراوان به جا مانده از رسول خدا(صلوات الله علیه) را برای افراد بازگو کنند.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه ابوحنیفه و مالک بن انس بنیان گذاران مذهب حنفی و مالکی از جمله شاگردان امام محمدباقر(علیه السلام) بودند، گفت: بسیاری از کتاب های شیعه در زمان این امام بزرگوار نوشته شد.

 

وی تصریح کرد: امام محمدباقر(علیه السلام) همچنین به مناظره با خوارج و راهبان مسیحی می پرداختند و در دفاع از عقاید و معارف دین اسلام تلاش بسیار داشتند.

 

امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به اینکه موفقیت امام در بین مردم موجب شد هشام بن عبدالملک این امام بزرگوار را به شهادت برساند، گفت: مهربانی، علم و ذکاوت امام محمدباقر(علیه السلام) در بین افراد شهرت داشت و ایشان با داشتن اخلاق حسنه الگوی بشریت و یکه تاز عرصه علوم گوناگون بودند که لقب باقرالعلوم تنها شایسته ایشان است.

 

 

پایان پیام/۴۷۷


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع: خبرگزاری شبستان