آخرین اخبار

درگیری سپاه با ضدانقلاب در گردنه مروارید/ غارت روستاهای سنندج توسط ضدانقلاب


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان، در این روز ۸ شهریور ۵۹) در مناطق کردنشین از جمله کامیاران، سنندج، قروه و جوانرود درگیری ها و حوادث مربوط به گروه های مسلح همچنان ادامه دارد.

 

در این زمینه خبرگزاری پارس به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران سنندج، گزارش داد:«یک ستون نظامی که ساعت ۱۱ امروز جمعه، برای تقویت نیروهای مستقر در نزدیکی کامیاران عازم این منطقه بود، در مسیر (گردنه مروارید) با مهاجمین [ضدانقلاب] که از قبل در کمین نشسته بودند درگیر شد. نیروهای انقلاب اسلامی که از قبل از این نقشه آگاه بودند، با هوشیاری خاص مهاجمین را محاصره کردند و طی یک برخورد شدید ۱۵تن از آنان را کشته و عده زیادی را مجروح کردند.» این گزارش حاکی است که ضدانقلابیون با زور اسلحه و تهدید و ارعاب تعدادی از گوسفندان روستائیان برخی از دهات دورافتاده اطراف سنندج را به غارت بردند».

 

همچنین به گزارش سپاه مرکز غرب، امروز مهاجمان مسلح ضدانقلاب خودرو حامل پاسداران قروه را در بین راه لاموزه و قلقون آباد محاصره کرده و به رگبار بستند که در این زد و خورد، ۴تن از نیروهای خودی شهید شدند و یک نفر نیز زخمی شد.

 

به دنبال کشته شدن سرهنگ عباسی رهبر نظامی حزب دموکرات کردستان، اوضاع در منطقه مهاباد و اطراف آن همچنان متشنج است و درگیری های پراکنده ای که با حملات پی در پی مهاجمان ضد انقلاب به پادگان ژاندارمری و مقر سپاه مهاباد از روز سه شنبه گذشته از شده بود، امروز نیز با شدت بیشتری ادامه داشت. از سردشت و نقده نیز گزارش ناآرامی می رسد.

 

گزارش ژاندارمری آذربایجان غربی نیز در این خصوص حاکی است:«تیراندازی در مهاباد در ساعت ۱۲:۳۰امروز بدون تلفات جانی قطع و مجددا از ساعت۱۵:۱۰ تیراندازیِ شدید با سلاح های سبک و سنگین از طرف مهاجمین به سمت گروهان های ژاندارمری مهاباد شروع و هم اکنون [ساعت ۲:۱۰بامداد روز بعد] ادامه دارد.»

 

در گزارش لشکر ۶۴ ارومیه آمده است که « امروز از ساعت ۱۰:۳۰ در حین تعویض تانک های گروه رزمی مستقر در تپه تلویزیون مهاباد، درگیری بین تانک ها و افراد مهاجم به وقوع پیوست که تا ساعت ۱۱:۳۰ ادامه داشت. این درگیر تلفات نداشت و تانک ها در تپه تلویزیون مستقر گردیدند.» در این حال وضعیت درگیری و شدت آن در مهاباد و اطراف آن باعث شده که امروز سپاه مهاباد در خواست فوری ۶۰ نفر نیرو داشته باشد.

 

در ساعت ۱۹:۴۵ امروز، ۲ دستگاه خودرو ارتشی سردشت که از پایگاه عازم پادگان سردشت بودند مورد حمله مهاجمان مسلح ضدانقلاب قرار گرفتند که در این درگیری ۵نفر از افراد ارتش زخمی شدند. از سوی دیگر یک گزارش از شهربانی نقده نیز درباره تلفات نیروهای خودی در ۵روز گذشته در این شهر، حاکی است که تعداد تلفات ۲ کشته و ۲۰ مجروح بوده است.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgلینک منبع