آخرین اخبار

دزلی زیارتگاه شهدای برون‌مرزی می‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از سروآباد، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در بدو ورود به شهرستان سروآباد از مرز مله خورد بازدید به عمل آورد وی پس از بازدید از مرز مله خورد و با حضور در یادمان شهدای دزلی در جمع مردم انقلابی و مرزدار این روستا ضمن تبریک ایام ذی الحجه و اعیاد مبارک با اشاره به اینکه این زمین قدمگاه شهدای بزرگی از این خطه و سایر نقاط کشور بوده است خاطر نشان شد: اولین نقطه ای که در کشور در آن عملیات برون مرزی به خاک عراق انجام شده منطقه ی دزلی است.

 

وی با اشاره به عشق و علاقه و وفاداری مردم مرزدار دزلی به نظام مقدس جمهوری اسلامی این منطقه را یکی از اولین نقاطی دانست که بعد از توطئه ی آمریکایی ها وفعالیت گروه های تروریستی برای گرفتن مرزهای وطن عزیزمان ما توانتسیم بر دشمن غلبه کرده و به مرزهایمان دست پیدا کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به پیشینه ی دزلی در دفاع از آب و خاک تاکید کرد: این منطقه باید کانون فعالیت و اشتغال شود و با توجه به بستر و پتانسیل مناسبی که این منطقه برای دامداری و کشاورزی دارد نباید منتظر بود تا همگی کارمند دولت باشیم بلکه مردم خود همت نموده و آماده اقدام و عمل در عرصه ی اقتصادی و تولید و اشتغال باشند.

 

وی از فرهم آوردن مقدمات تبدیل این روستا به زیارتگاه شهدای برون مرزی در سال آینده خبر داد و گفت:  با آباد کردن اینجا به یک منطقه ی گردشگری انقلابی و ساخت اقامتگاه و اسکان برای گردشگران راهیان نور ضمینه اشتغال بیشتر و توسعه ی آن نیز فراهم خواهد شد.

 

سردار نقدی به پتانسیل های موجود در این منطقه اشاره کرد و افزود: دارا بودن مراتع و کوهستان های بکر، مراتع و جنگل ها برای   دامداری و زنبورداری و تولید عسل بسیار مناسب بوده و کشاورزان آن می توانند با احدث باغات به اقتصاد خانواده و کشور کمک کنند.

 

وی از پرداخت تسهیلات کم بهره برای طرح های اقتصاد مقاومتی مانند پرورش دام و زنبور و بلدرچین و سایر مشاغل و مصوب نمودن آن در جلسه ی اشتغال استان خبر داد و گفت: نباید منتظر بود که دولت پا به عرصه بگذارد باید همگی دست به دست هم دهیم تا در این منطقه رونق اقتصادی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

 

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان