آخرین اخبار

رفتار اقتصادی خانواده‌ها باید به سمت رونق اقتصاد کشور جهت‌دهی شود


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از مریوان، در این جلسه که به همت حوزه بسیج خواهران کوثر تشکیل شد، پس از تلاوت قرآن کریم، خانم منصوره عزیزی دبیر کارگروه و فرمانده حوزه بسیج خواهران کوثر سپاه مریوان ضمن عرض خیرمقدم حاضرین در جلسه، موضوع مورد بحث کارگروه باعنوان بررسی و نحوه تبلیغ خانواده‌ها به مصرف کالای ایرانی را مطرح نمود.

 

در ادامه پس از تبادل‌نظر و گفت‌و‌گو در رابطه با مزایا و فواید استفاده از کالای ایرانی نظراتی توسط اعضا ارائه داده شد که به شرح زیر است:

 

یکی از حاضرین در جلسه گفت: مصرف کالاهای ایرانی قدرت و توان و نیروی انسانی را بالا می‌برد و تأکید شد که استفاده از این کالاها اعتماد به نفس مصرف‌کننده را بالا می‌برد.

 

یکی دیگر از اعضای این جلسه بر این باور بود که استفاده از این کالاها چون ساخت داخل هستند و مخترعین و متخصصین داخلی از دانش خودشان بهره گرفته‌اند و اگر زمانی قطعه‌ای خراب شد جایگزین و بلافاصله ساخته می‌شود، صورت گیرد ولی استفاده از کالای خارجی هم به اقتصاد خانواده ضرر می‌رساند هم به اقتصاد جامعه چون اگر کالای خارجی خراب شود آن کالا بدون‌استفاده می‌ماند و یا هزینه زیادی برای درست کردن آن نیاز است.

 

در این جلسه پیشنهاد داده شد که از بهترین راههای مصرفی محصولات ایرانی آشنا شوند، استفاده کرد.

 

یکی از اعضای کارگروه گفت: خانواده‌ها می‌توانند عمیق‌ترین تأثیرات را بر افراد جامعه بگذارند به گونه‌ای که بتوان رفتار اقتصادی خانواده‌ها را به شکل مطلوبی جهت دهند که مسلما این جهت‌دهی روی اقتصاد کشور هم اثر دارد.

 

یکی دیگر از خواهران بر این باور بود که مصرف کالای ایرانی باید برای مردم افتخار حساب شود و نگاه مردم باید به کالاهای ایرانی باشد و رسانه ملی و دستگاه فرهنگی کشور هم باید در این زمینه تلاش کند.

 

همچنین پیشنهاد داده شد که اگر تولیدکنندگان داخلی تشویق شوند و به دیگران گفته شود که اجناس تولید داخل دارای ارزش و مرغوبیت و کیفیت خوبی هستند تأثیر خوبی دارد.

 

اعضا بر این باور بودند که محصولاتی که از شخصیت خارجی الگو گرفته‌اند، خوب نیستند و وظیفه دولت این است که از ورود اینگونه محصولات جلوگیری کند و با فرهنگ‌سازی از طریق رسانه ملی تولیدات داخلی تبلیغ شوند.

 

در ادامه حضار به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداخته و مقرر گردید در جلسات آتی کارگروه به طور تخصصی روی راهکارهای ارائه شده بحث شود.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان