آخرین اخبار

شهادت یک مدال افتخار است که خدا بر گردن بندگان خاصش می‌آویزد


 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان از بانه، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی در یادواره هشت شهید روحانی شهرستان بانه که با حضور جمعی از ماموستایان آیینی این شهرستان و در کانون ولایت بانه برگزار شد، با اشاره به آیات و روایات اسلامی به تبیین جایگاه شهید و شهادت در اسلام پرداخت و گفت: زنده بودن و برخورداری از رزق و روزی الهی از بارزترین ویژگی‌هایی است که قرآن کریم در خصوص شهدا بیان می‌فرماید.

 

وی  در ادامه به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) مبنی بر اینکه بالاتر از هر نیکی یک نیکی دیگر وجود دارد مگر اینگه انسان در راه خدا جانش را فدا کند افزود: شهادت یک مدال افتخار است که خداوند بر گردن بندگان خاصش می‌آویزد.

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسینی شاهرودی تصریح کرد: روحانیون اقشاری هستند که همواره با قلم و علم خود در راه خدا جهاد می‌کنند و از این طریق پیام دین الهی را به گوش مردم می‌رسانند و چه بسا روحانیونی که علیرغم جهاد با قلم خود با نثار خونشان نیز به جهاد در راه خدا پرداخته‌اند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان و همچنین نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: روحانیون شهید ما جزو مجاهدانی هستند که هم با قلم و هم با نثار خون خود در راه دفاع از دین حق به جهاد و مبارزه با استکبار جهانی و شیاطین عصر حاضر رفته‌اند.

 

وی تصریح کرد: عالمان دینی و روحانیون شهید با نثار خون خود ماهیت واقعی و ضد دینی دشمنان اسلام را بر ملا کردند و طبق نص صریح قرآن کریم که به بیان اهمیت جهاد در راه خدا اشاره می‌کند در این باره می‌فرماید: اگرخون این مجاهدان نبود زمین را فساد و بی‌دینی در بر می‌گرفت.

 

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری،  با اشاره به مفاهیم قرآنی شهادت را به منزله معامله با خداوند معرفی کرد و گفت: شهدا با نثار خون خود در راه دفاع از اسلام با خداوند  معامله کردند که از دیدگاه قرآن کریم هم  پیروز شدگان این معامله شهدا هستند.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان