آخرین اخبار

شهدای مدافع حرم با اهل بیت(ع) پیمان وفاداری بستندبه گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، حجت الاسلام علی عالمی در مراسم چهلمین روز شهادت نخستین شهید مدافع حرم شهرستان شهرضا اظهار داشت: حضرت علی(ع) و همه افرادی که در طول تاریخ با اراده‌های راسخ و ایمان استوار به خداوند برای اعتلای کلمه الله و اجرای حدود الهی با ظالمان و مفسدان به جنگ برخاسته‌اند، در یک جبهه قرار دارند، این افراد برای رضای خداوند می‌جنگند و به شهادت به عنوان بالاترین مقام اُخروی دست پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی اهل ایمان محبت خدا است، افزود: قرآن کریم نیز با عبارت «اَلَّذین آمَنوا اَشَدَّ حُبَا الله» به این مسئله اشاره می‌کند، مجاهدان فی سبیل الله عاشقان لقای الهی و دوستداران پروردگار عالم هستند.

رئیس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا گفت: وقتی وصیتنامه شهیدان را مطالعه می‌کنیم به وضوع مشاهده می‌شود که آنان در حالات روحانی خود، به  سرانجام سعادتمندانه خود، ایمان داشته‌اند.

وی با اشاره به فرازهایی از دعای فرج بیان کرد: همه افراد دوستدار امام زمان(عج) هستند و برای فرج ایشان دعا می‌کنند، این مسئله نهایت آرزوی همه ماست اما باید در عمل هم این ادعا را ثابت کنیم، باید در واقعیت هم نشان دهیم که حاضریم برای تحقق وعده الهی مبارزه کنیم و در این راه هیچ چیزی جز محبت و رضای خداوند، برای ما ارزش ندارد.

عالمی تصریح کرد: شهادت در رکاب امام زمان(عج) آرزوی تمام عاشقان اهل بیت(ع) است، همه ما دوست داریم که به هر صورت ممکن دوران ظهور ایشان را درک و به حکومت و شخص آن حضرت خدمت کنیم، اما باید این مدعا را در عمل و دوران قبل از ظهور هم به اثبات برسانیم.

وی افزود: شهیدان در طول تاریخ و شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای حرم با تمام وجود این مسئله را مطرح و به همه اثبات کردند که این لیاقت را دارند که قبل از همه ما، سربازان لایقی برای امام زمان(عج) باشند.

رئیس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا گفت: ولایتمدار شدن نیازمند تمرین و ریاضت‌هایی است که انجام آن از همه افراد ساخته نیست، افرادی که امروز به عنوان شهید در جامعه ما مورد احترام هستند، این مراحل را گذرانده‌اند و به درجات عالی معنوی رسیدند، آنها با پیامبر(ص) حضرت علی(ع) و تمام اهل بیت(ع) پیمان وفاداری بستند و به آن وفادار ماندند.

وی بیان کرد: امروز عده‌ای با وجود اینکه از برکت خون شهدا به نان و نوا و جایگاهی رسیده‌اند، در برابر ولی فقیه ایستادگی می‌کنند، این افراد در گروهی قرار دارند که برای آنها فرقی نمی‌کند چه کسانی در رأس حکومت هستند.

عالمی افزود: در صدر اسلام عده‌ای بین پیامبر(ص) و ابوسفیان، حضرت علی(ع) و معاویه، امام حسین(ع) و یزید تفاوتی قائل نمی‌شدند، این افراد تنها به فکر منافع خود بودند، امروز هم همین عده‌ای در کشور ما وجود دارند، اما نباید اجازه دهیم واقعه تاریخی صفین، بار دیگر تکرار شود.

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

منبع : خبرگزاری تسنیم