آخرین اخبار

فتنه ۸۸ نتیجه ۲۰ سال جنگ نرم دشمن بود/ ترویج اشرافی‌گری و سرکوب نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی حربه دشمن برای استحاله نظام

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سید حمید روحانی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم افتتاحیه طرح مطالعاتی اندیشه امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز اگر مقام معظم رهبری با قاطعیت و جدیت در مقابل بیگانگان، جهانخواران و فزون‌خواهان می‌ایستند و قاطع سخن می‌گویند به برکت همین جوانانی است که این‌گونه فداکاری می‌کنند، زحمت می‌کشند، تلاش می‌کنند و خون جگر می‌خورند و علی‌رغم همه مشکلاتی که سر راه این‌ها است و از هر جایی نسبت به این‌ها کم لطفی و بی‌توجهی می‌شود راه خدا، امام و انقلاب را به‌ درستی دنبال می‌کنند.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین رسالت‌های امام(ره) همین بود که چنین انسان‌هایی بسازند، اگر نتوانیم انسان را به انسانیت خودش برسانیم و انسان تربیت کنیم، جامعه به سوی ظلمت، تاریکی و تباهی می‌رود و روزگار انسان روزگار بسیار نکبت باری می‌شود که انسان‌ها مانند حیوانات می‌لولند و زندگی می‌کنند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به آیه  ۷۲ سوره احزاب و طرح این سؤال که فلسفه خلقت چه بوده است و انسان‌ها برای چه آمدند و چه هدفی داشتند، بیان داشت: با توجه به آیه ۳۰ سوره بقره انسان باید خلیفة الله شود و امانت‌دار الهی باشد و آن امانت و رسالت تربیت انسان است.

روحانی ادامه داد: در تفسیر این قسمت از آیه ۷۲ سوره احزاب که آمده « انه کان ظلوما جهولا، امام خمینی(ره) ظلوماً جهولا را بزرگ‌ترین وصفی می‌دانند که خداوند متعال درباره انسان بیان کرده است و «ظلوما یعنی همه بت‌ها و چیزهای مادی را شکسته و «جهولا یعنی از همه چیز غیر از خدا غافل شده است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نمونه بارز خلیفة الله بودند، تصریح کرد: امام نمونه بارز خلیفة الله و نمونه بارز انسانی بودند که امانت بر دوش گرفته‌اند و این امانت و رسالت را به انجام رساندند و در همان آغاز نهضت به دنبال تربیت انسان رفتند، انسان‌هایی که در ۱۵ خرداد آن حماسه را آفریدند و در طول تاریخ نهضت امام تا به امروز می‌بینیم.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) در آذر سال ۴۷ و همچنین بیانات ایشان در جلد ۷ صحیفه نور در رابطه با انسان‌سازی، تبیین کرد: اگر امام انسان نساخته بودند و انسان‌هایی در مکتب امام پرورش نیافته بودند که واقعاً نمونه باشند، این انقلاب به شکست می‌کشید.

روحانی تأکید کرد: آنچه که انقلاب را حفظ کرده و باعث شده توطئه‌های استکبار جهانی در راه در هم شکستن جامعه اسلامی بی‌نتیجه بماند و خون‌خواران مزدور حلقه به گوش استکبار جهانی به نام داعش، طالبان، القاعده، النصرة و… نتوانند به حریم ایران وارد شوند و تجاوز کنند، به خاطر این است که امام انسان تربیت کردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نمونه انسان‌های تربیت شده در مکتب امام را امروز زیاد می‌بینیم، جوانانی که امروز در این شرایط مادیت که زرپرستان، مال‌پرستان و فزون‌خواهان را فساد گرفته و از انسانیت دور شده‌اند، از همه چیز دست می‌کشند و می‌روند از اسلام و از کشور دفاع می‌کنند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی  تأکید کرد: امام فقط شاه را سرنگون نکرد بلکه انسان‌هایی در مکتب امام تربیت شدند و پرورش یافتند که دنیا را به شگفتی واداشته‌اند.

روحانی با ذکر سؤالی ادامه داد: چه کار باید کنیم که ما هم از این غافله ملکوتی عقب نمانیم و به خود بیاییم و به خویشتن خویش بازگردیم و راه انسانیت را پیدا کنیم؟

وی گفت: این چیزی است که امام راهش را نشان داده است، نه در دوران نهضت که در دهه بعد از شهریور ۲۰ در آن نامه‌ای که در کتابخانه وزیری در یزد به یادگار گذاشتند و در آن آورده‌اند «قل انما اعظکم بواحدة ان تقوموا لله، یک چیز بیشتر از شما نمی‌خواهم و آن اینکه حرکت شما برای خدا باشد و این یعنی اینکه از خود بگذرم و خود را نبینم.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی اذعان کرد: رمز موفقیت امام این بود که قبل از هر چیز از خود رسته بود و خود را ندید، نه تنها خود را ندید بلکه اصلاً دوست نداشت از ایشان ستایش شود و اگر هم ستایش می‌شد خیلی ناراحت می‌شدند.

روحانی اظهار کرد: بزرگ‌ترین مسأله این است که ما بتوانیم خود را فراموش کنیم و تمام مشکلاتی که امروز در کشور وجود دارد، تمام این باندبازی‌ها، جناح‌بندی‌ها و درگیری‌ها به خاطر این است که از خود نگذشتیم؛ خودبینی، خودخواهی و منیت مملکت را بیچاره کرده است و دشمن هم برای ضربه زدن به ایران از همین راه وارد شده است.

وی افزود: دشمن با استفاده از این نقطه ضعف فهمیده که از چه راهی باید وارد شود و این‌ها را تحریک کند، دشمن دریافته که این آدم‌ها چقدر در جهت منافع شخصی‌شان حاضرند همه چیز را از دین، کشور و ملت فدا کنند که خودشان این میز را از دست ندهند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به فتنه ۸۸، گفت: دیدید آخوندی که عمری در بالای منبر از حضرت علی(ع) سخن گفته که ایشان وقتی حقش غصب شد به خاطر وحدت اسلامی حاضر شد کنار بنشیند و دست روی دست بگذارد و از حق خودش بگذرد تا اسلام آسیب نبیند و از این راه نان خورده، وقتی که پایش افتاد، دیدیم که چه کار کرد و چه فضاحتی به بار آورد.

روحانی در پاسخ به این سؤال که باید چه کار کنیم که خط امام را بشناسیم و راه امام را ادامه دهیم، بیان داشت: باید قدم به قدم سعی کنیم از خود بگذریم، خود را نبینیم، کار نیکی را که انجام می‌دهیم سعی کنیم فراموش کنیم و توقع نداشته باشیم که از آن کار تعریف و تمجید شود و به رخ بکشیم.

وی یاد آور شد: مشکل مملکت هم همین است که افرادی امروز مسؤولیت گرفته‌اند که بعضی دچار همین مشکل هستند که با دروغ، تهمت، ترفند و نیرنگ می‌خواهند کاری انجام نداده، کار را صد برابر جلوه دهند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی اذعان داشت: آمریکا دشمن سرسخت این کشور، نظام و ملت است و فهمیده که امام چه کار کرده است، همچنین دریافته است که امام با همین روش هم شاه را سرنگون کرد و دست این‌ها را از سرنوشت این کشور کوتاه کرد.

روحانی اضافه کرد: آمریکایی‌ها فهمیده‌اند که اسلام و امام انسان‌هایی تربیت کرده است که این انسان‌ها تزلزل ناپذیرند، راه را یافته و با بصیرت هستند و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون می‌ایستند و این‌ها قابل فریب نیستند.

وی بیان کرد: البته دشمن راه‌ها در پیش گرفت که بتواند این ملت را از راه امام باز دارد و انقلاب را در هم بشکند، اول از راه ترور و جنگ تحمیلی وارد شد، اما در عمل دریافتند که این انقلاب ریشه‌دارتر از این است که با ترور، جنگ و خونریزی و تحریم اقتصادی از پا دربیاید.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در ادامه به جنگ نرم روی آورد، خاطر نشان کرد: شاید جنگ نرمی که نتیجه‌اش را در سال ۸۸ دیدیم، ۲۰ سال روی آن کار شده بود و نقشه‌ها و ترفندهای زیادی هم کشیده بودند که البته آن هم نتیجه‌ای نداد و مردم با یک حرکت که روز ۹ دی ماه انجام دادند، همه آن نقشه‌ها را نقش بر آب کردند.

روحانی به حربه استحاله نظام از درون توسط دشمنان اشاره و تصریح کرد: سومین حربه‌ای که به آن روی آورده‌اند و متأسفانه بی‌نتیجه نبوده، راه استحاله است و اولین قدم آن این است که سعی کنند ملت ما را به فساد و فحشا بکشند و به عیش و نوش سرگرم کنند، به وسیله کنسرت و اینکه مردم باید شاد باشند، این‌ها می‌خواهند تا آنجا که می‌شود دختران و پسران جوان ما را از انسانیتی که امام ساخته است، تهی کنند.

وی در ادامه از دیگر قدم‌های این حربه دشمنان نام برد و گفت: کم بها دادن و کم رنگ کردن نظریات مقام معظم رهبری و زیر سؤال بردن اصل ولایت فقیه، نامحرم شمردن مردم، ترویج اشرافی گری و زندگی تجملاتی، کنار زدن دو اصل امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از حقوق‌بگیران نجومی، سلب اعتماد مردم نسبت به نظام، نسبت ناروا به پیشوایان دینی دادن، تحقیر و لگدمال کردن غرور ملی، سرکوب نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی با حربه تندرو، خشونت طلب و افراطی نامیدن این‌ها، ایجاد یأس و بی‌ارزش شمردن استقلال کشور از قدم‌های رسیدن به هدف استحاله است.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی در ادامه در پاسخ به این سؤال که چه عاملی باعث می‌شود که افرادی این طور رفتار کنند و چه عاملی باعث این بدبختی است، اذعان کرد: نخستین عامل به خودخواهی و خودپرستی برمی‌گردد و دومین عامل نیز شستشوی مغزی است و دسته سوم هم کسانی هستند که از دشمن شناخت ندارند.

روحانی ترس، طمع، یأس، نا امیدی و عافیت‌طلبی را از عوامل تسلیم در برابر قدرتمندان داخلی و خارجی دانست و گفت: راه حل نخست این مسأله به عنوان کسانی که می‌خواهیم خط امام را بشناسیم و پاس بداریم، این است که آدم شویم، اصلاح شویم و تهذیب نفس کنیم و تا این کار را نکنیم، نمی‌توانیم به خط امام و کشور خدمت کنیم.

وی خودباوری و بلندهمتی، پاسداری از اسلام و بازگشتن به خویشتن خویش را از عوامل مقابله با تسلیم در برابر دشمن دانست و تصریح کرد: بیرون آمدن از ظلمت، سیاهی و تباهی، پاسداری از استقلال، سازش‌ناپذیری و استکبارستیزی، مردمی بودن و با مردم همراه بودن و سخن گفتن، مبارزه با سرمایه‌داری و اشرافیگری، مقاومت و انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن با توجه به بیانات امام و رهبری از دیگر راه‌های مقابله با تسلیم در برابر دشمن است.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی  در پایان تأکید کرد: امروز نباید در مقابل اشتباهات، خط و رفتار نادرست مسؤولان کوتاه بیاییم و سکوت کنیم، بلکه هر کدام از ما باید در مقابل کجی‌ها و نادرستی‌هایی که به نظرمان می‌رسد، بایستیم و از دولت برای رفع این ناراستی‌ها مطالبه کنیم.

انتهای پیام/۶۳۰۸۸/صا۴۰

منبع : حبرگزاری فارس

لینک منبع