آخرین اخبار

لبخند رضایت، مُزد خدمت بی‌منت تیم پزشکی دانشجویان جهادگر کردستان + تصویر


به گزارش خبرنگار بسیج دانشجویی پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، هر سال با از راه رسیدن موسم فراغت از درس و دانشگاه در تابستان، جهادگران کردستانی رهسپار دیار گمنام ها می شوند تا در کنار مردمان دور دست هجرت را بیاموزند و بیازمایند.

 

دیروز جوانان پشت سنگر با توپ و خمپاره جواب دشمن بعثی را می‌دادند اما امروز دانشجویان، جوانان و نوجوانان جانانه و با دلی عاشق وقت فراغت خود را در دل کوه‌ها و مناطق محروم و کور همانند سارال دیواندره سپری کرده و هنر اصیلی را از روحیه ایثار به نمایش می‌گذارند.

 

چه تفاوتی است از اینکه تفنگ دست بگیری و شبانه فتح‌المبین و کربلای ۵ را در خاک‌های شلمچه و طلائیه به باور آوری و یا با دستی خالی اما پر از عزم و اراده و تخصص گرد محرومیت را  کودکان, زنان و مردان روستایی کشورت برداری.

 

بسیج دانشجویی استان کردستان امروز با بکار‌گیری  دانشجویان مشتاق کردستانی کوله‌ای پر از مهر را روانه نقاط کور و محروم روستاهای محروم بخش سارال دیواندره کرده و دست پر عطوفت انقلاب اسلامی را با عزم پر برکت بسیجیان بر کودکان، زنان، مردان و جوانان روستایی و محروم نوازش می‌دهد.

 

اینان دانشجویان جهادگری هستند که مشتاقانه به دل محرومیت می‌زنند تا دل‌های دردمند خالی از آبادانی این مناطق را احیا کرده و زنگارهای دل خود را نیز سامان ببخشند.

 

دانشجویانی که همه اوقات سال را صرف تحصیل کرده اند، امروز آمده اند تا زکات آموزه‌های خود را با آموختن بپردازند و به این باور خواهند رسید که اینجا دانشگاهی دیگر برای اندوختن و یادگیری است,آری اینجا درس‌هایی می‌آموزند که در هیچ کلاس و دانشگاهی آموزش داده نمی شود.

 

دانشجویان جهادگر رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دانشگاه آزاد سنندج در کنار داشنجویان سایر دانشگاه های استان کردستان روزهای تابستانشان را با روزهای جهادی در عمق محرومیت معاوضه کنند تا همتشان لبخندی بر گوشه لبی بنشاند.

 

تیم پزشکی قالب سه اکیپ پزشکی  از ۶ الی ۲۱ شهریور   اقداماتی همچون ویزیت رایگان,  پایش BMI (قد و وزن و فشار خون) و پایش قند خون و برگزاری کلاس های آموزشی بهداشت فردی و بررسی بهداشت کودکان در مدارس و بررسی وضعیت بهداشت محیط, انجام مشاوره , آموزش بهداشت دهان و دندان  را در روستاهای محروم بخش سارال دیواندره انجام می دهند.

 

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان