آخرین اخبار

نگاه معنوی به زندانیان در کنار توجه به سلامت جسمی و روحی باید مورد توجه قرار گیرد


به گزارش خبرنگار بسیج کارمندان پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، حجتی پور معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور به همراه ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان، جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور، فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین قضائی استان از زندان مرکزی سنندج بازدید و روند اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در این مرکز را بررسی نمود.

 

حجتی پور و هیئت همراه علاوه بر بازدید از اماکن مختلف مجموعه از جمله تمامی بندها، مراکز فرهنگی و ورزشی، کلاس های آموزشی و فنی و حرفه ای و … با مددجویان نیز به صورت چهره به چهره دیدار نمود.

 

معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشوردر پایان این بازدید و در مصاحبه روابط عمومی زندانهای کردستان گفت: خوشبختانه زندانهای کردستان در حوزه برنامه های فرهنگی بسیار خوش درخشیده اند و می توان گفت که اینگونه برنامه های در زندانهای استان متمایز از سایر زندانهای کشور می باشد.

 

وی از نگاه انسان محور به زندانیان سخن به میان آورد و گفت: در زندانهای جمهوری اسلامی ایران ارائه خدمات به زندانیان  در حوزه های مختلف از جمله برنامه فرهنگی ، آموزش های فنی و حرفه ای و اشتغالزایی، کلاس های مهارت های اساسی زندگی و … بدون هیچگونه تبعیض برای تمامی آنان به اجرا گذاشته می شود.

 

حجتی پور با اشاره به آیه ۳۲ از سوره مبارکه مائده که می فرماید «و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا»، بیان داشت: کمک به اصلاح و بازسازگاری اجتماعی زندانیان در حقیقت کمک به سلامت جامعه می باشد و آحاد مردم جامعه و مسئولین باید در مسیر اصلاح و تربیت زندانیان مشارکت داشته باشند.

 

معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور زندان را محصول جامعه تلقی نمود در این خصوص افزود: هرکس به نوبه خود در روانه شدن افراد به زندان موثر است و لذا در این راستا می بایست همگی و علی الخصوص مسئولین و دست اندرکاران تمام تلاش خود را برای کاهش جمعیت کیفری زندانها و رفع مشکلات مراکز اصلاحی و تربیتی به کار گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه هزار روحانی به تبلیغ و اقامه نماز در زندان ها می پردازند، اظهار کرد: هر روز هزار نماز جماعت با شرکت ۱۵۰ هزار نفر در زندان ها اقامه می شود.

او ادامه داد: چهار هزار و ۷۷۱ نفر از زندانیان در کلاس های نهضت سواد آموزی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۴۲۷ نفر آموزش رسمی می بینند، اظهار کرد: ۷۶۲ نفر نیز در مقطع آموزش عالی در زندان مشغول به تحصیل هستند.

 

حجتی پور بیان کرد: در سال، ۱۷ هزار اثر هنری در قالب ۱۰ جشنواره در زندان های کشور تولید می شود.

 

وی با بیان اینکه ۲۵۰ کتابخانه با یک میلیون و ۳۰۰ هزار کتاب در زندان ها وجود دارد، ادامه داد: چهار هزار مسابقه کتابخوانی نیز در سال در زندان های کشور برگزار می شود.

 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها با اشاره به اینکه سعی بر این است تمام اقدامات بر اساس یک ایده و هدف باشد، اظهار کرد: اصلاح یک انسان به اندازه اصلاح جامعه اهمیت دارد.

 

وی تاکید کرد: نگاه معنوی در کنار توجه به سلامت جسمی و روحی باید مورد توجه باشد.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان