آخرین اخبار

هاشمی خائن است یا جاهل؟! / وقتی رییس تشخیص مصلحت، امنیت ملی را نشانه می گیرد


ارسال به دوستان

گزارشی از دست‌پخت پدرخوانده

هاشمی خائن است یا جاهل؟! / وقتی رییس تشخیص مصلحت، امنیت ملی را نشانه می گیرد

او می‌گوید «این راه در ایران باز شده است» و تاکید می‌کند که مطمئنم دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند!

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” اظهارات هنجارشکنانه هاشمی از ابتدای دولت تدبیر تا کنون حاوی پیام های مهمی است که نشان از پشت پرده های مهمتری دارد. بی شک جریانی که برای منافع حزبی و بعضا شخصی‌شان درصدد به شکست کشاندن دولت است، همان جریانی است که دولتمردان را از دستورکار واقعی آن که حل مشکلات اقتصادی مردم هست منحرف کرده و آنان را وارد وادی مبارزه با اعتقادات دینی ملت یا حمایت از جریان فتنه کرده اند.  

 

متاسفانه عده ای با روی کارامدن دولت یازدهم و سوءاستفاده از شعار اعتدال قصد دارند تا به اهداف سیاسی مدنظرشان دست پیدا کرده و در نهایت دولت را از مسیر اصلی خود خارج کنند. نمونه ای این افراد، اکبر هاشمی رفسنجانی است که در برهه ای، با خاطره گویی هایی بی اساس، سعی در انحراف افکار عمومی دارد.

 

نمونه ای از اظهارات شاذ آقای هاشمی به بحث مجلس خبرگان و نحوه ی ورود سید حسن مصطفوی به عرصه انتخابات خبرگان برمی گردد. اظهارات ساختارشکنانه و جنجالی هاشمی رفسنجانی در سالگرد ورود امام به میهن در فرودگاه مهرآباد علاوه بر جریان‌های سیاسی، نمایندگان و شخصیت‌های اصولگرا مورد اعتراض اصلاح‌طلبان نیز قرار گرفته و آنها نیز تاکید کردند هاشمی در این میان به دنبال منافع شخصی است؛ که از جمله این افراد می توان به محمدعلی ابطحی، مصطفی کواکبیان، عباس عبدی و … نام برد.

 

پس از توئیت جنجالی منتسب به هاشمی رفسنجانی و نظر منفی درباره ساخت موشک بود که کشورهای غربی به دبیرکل سازمان ملل نامه‌ای علیه توان موشکی کشورمان نوشتند و بان‌کی‌مون نیز از آزمایش‌های موشکی ایران ابراز نگرانی کرد. در آن پیام توئیتری آمده بود: دنیای فردا دنیای گفتمان ها است نه موشک ها!

 

امام خامنه ای روز ۱۱ فروردین با گفتن این جمله که «روزگار، روزگار همه چیز است هم مذاکره هم موشک» آنگونه قاطع در مقابل این سخن واکنش نشان داده و آگاهانه بیان‌کردن «دنیای فردا دنیای مذاکره است نه موشک» را مصداق خیانت تعبیرمی‌کنند تا هم انقلابیون پشیمان کنونی را از فرستادن پالس در این شرایط حساس به سمت دشمن بر حذر دارند وهم اینکه آب پاکی را بر روی دست دشمنان بریزند که دل بستن به عناصر داخلی با دیدگاه‌های متفاوت، آب در هاون کوبیدن است.

 

 

اما هاشمی، اخیرا در اظهار نظر دیگری گفته است: اگر می‌بینید آلمان و ژاپن این روزها محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند، اینها بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند محروم شدند… نیروهای نظامی بیشترین خرج کشورهای در حال جنگ را می‌بردند و از این رو با این اقدام پول‌هایشان آزاد شد و به دنبال کارهای علمی و تولیدی رفته و اقتصاد دانش‌بنیان برای خود درست کردند، لذا دیگر آسیب‌پذیر هم نیستند، این راه در ایران باز شده است و مدیران و دلسوزان و معلمان باید وارد این فضا شوند، مطمئنم  دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند!

 

نکته حائز اهمیت اینجاست که او می‌گوید «این راه در ایران باز شده است» و تاکید می‌کند که مطمئنم دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند. شاید اقدامات اخیر برخی بانک های داخلی در راستای اجرای توافق با FATF و تحریم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، شروعی برای تضعیف قوای نظامی کشور باشد. پیش از این نیز دولت محترم مدعی تدبیر، در لایحه اصلاحیه بودجه ۹۵ پیشنهادات تأمل‌برانگیزی را مطرح کرده بود؛ دولت در این لایحه پیشنهاد حذف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی متعلق به نیروهای مسلح را مطرح کرده بود.

 

این اظهارات از سوی هاشمی رفسنجانی در حالی بیان شده است که امام خامنه ای در دیدار با فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) بر افزایش توان آمادگی های نیروهای مسلح تاکید فرمودند. معظم له در دیدار با فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء خاطرنشان کردند: ما با چنین دشمنی مواجه هستیم که حق دفاع را نیز برای ملت ما قائل نیست و در واقع می‌گوید بدون دفاع بمانید تا هر زمان که خواستیم، بتوانیم کشورتان را مورد تهاجم قرار دهیم.

 

فرمانده کل قوا همچنین بر هوشیاری، اقدام به‌هنگام و به‌کارگیری روش‌های متنوع و ابزارهای پیشرفته در پدافند هوایی تأکید و خاطرنشان کردند: دشمن باید بفهمد که اگر تهاجم کند، ضربه‌ی محکمی خواهد خورد و دفاع ما شامل پاسخگویی نیز خواهد بود.

 

به هر جهت به نظر می‌رسد این نوع سخنان بیش از آنکه نفع و سودی برای کشورمان داشته باشد بهانه‌تراشی و آتش‌تهیه برای دشمنان علیه کشورمان محسوب می شود که می‌توان آنرا به خودزنی‌های بزرگ علیه منافع ملی تعبیر کرد. هاشمی سال جدید را نیز با این سخنان متناقض آغاز کرد و مشخص نیست تا کی این موارد از سوی وی ادامه خواهد داشت؟ سوالی که در این میان بر اذهان متبادر می گردد این است که آیا اظهارات رئیس تشخیص مصلحت از روی ناآگاهی است یا از روی خیانت؟

 

منبع بسیج نیوز

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg