آخرین اخبار

ولیعهد عربستان درماندگی دولتش در حفظ امنیت حج را به یاد آورد


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

در واکنش به اظهارات ضد ایرانی بن‌نایف

ولیعهد عربستان درماندگی دولتش در حفظ امنیت حج را به یاد آورد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واگنش به اظهارات ضد ایرانی ولیعهد عربستان گفت که وی باید درماندگی دولتش در حفظ امنیت حج را به یاد آورد.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله “بهرام قاسمی”، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزرات امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان ، این سخنان را تکراری و نوعی «فرار به جلو» حکام آل سعود توصیف کرد و افزود: سران سعودی همچنان با تکرار اتهامات ناروای خود نسبت به سیاسی سازی مناسک حج از سوی ایران سعی در پیشبرد بازی مکرر ، بی حاصل و سلب مسؤولیتی سنگین از خود دارند که یک سال است از انجام آن شانه خالی می کنند.

 

وی افزود: ولیعهد عربستان که اینچنین بر لزوم حفظ امنیت حج تأکید می کند باید درماندگی دولتش را در حفظ امنیت حج در سال گذشته به یاد آورده و پاسخگوی ملت های داغدار حادثه دردناک منا باشد. حاکمانی که امروز داعیه حفاظت از آموزه های اسلامی را دارند باید پیش از آن به تعقیب قضایی مقصرانی همت گمارند که جان حجاج مظلوم  را بی ارزش شمرده و مانع از تشکیل هیأت حقیقت یاب بین المللی اسلامی شدند.

 

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن ابراز تأسف از اظهارات نابخردانه ولیعهد عربستان تأکید کرد: نتایج ناتوانی و ناکارامدی در برگزاری حج و  بروز فاجعه بزرگ انسانی در این مراسم  متوجه حاکمانی است که نه تنها از کشته شدن هزاران تن از مهمانان بیت الله الحرام ابراز تأسف نکرده اند بلکه مستقیم و غیر مستقیم ملت های مسلمان منطقه را قربانی بازی های سیاسی فریبکارانه خود می کنند.

 

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg