آخرین اخبار

پخش مستند شهيد محمود بهرامی از شبکه استانی


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان از مریوان، به همت کانون بسیج هنرمندان مریوان مستند شهید محمود بهرامی از شهدای سال ۱۳۸۶ شهرستان مریوان روز پنج شنبه ۱۸ شهریور ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه شب در برنامه هشت پلاک شبکه کردستان پخش خواهد شد.

 

این مستند که با کارگردانی آقای مهرداد یوسفی تهیه شده به زنگینامه شهید والامقام محمود بهرامی در مریوان می پردازد.

 

باد می‏وزد و ساعات سرخ حماسه را در گوش درختان ، نجوا می‏کند. من ، در باور خیس دریاچه‏ها ، پرواز آخرت را پلک می‏تکانم. به نیزارهای خاموش دل می‏دهم. ای بزرگ مرد ! با ما که  این‏ چنین مچاله خویشتن مانده‏ایم ، از وسعت روشن افق‏های دور بگو و از صدای عشق ، تا به قله‏های بلند رهایی بیندیشیم و در رویای سپید ملکوت ، دشت‏های شقایق ‏پوش وطن را، دف ‏زنان به شور آییم . باورمان ، چشمان آسمانی تو ست که کوچه‏های شهر را خورشید می‏پاشد . تو آن اسطوره‏ای که شب‏های بی‏شمار ، سر بر شانه‏های ماه ، شاعرانه‏ترین واژه‏ها را گریسته‏ای . پنجره‏های منتظر ، نگاه ستاره ‏پوشت را بسیار تجربه کرده‏اند . خونت که بر خاک ریخت ، اندوه رفتنت ، سینه سرخان زمین را زمین‏گیر کرد. نیستی، اما سال‏هاست شهر ، یاد تو را نفس می‏کشد و نامت ، نشانی جاده‏های باران را هجا به هجا ، به یادمان می‏آورد. اقتدار روزهایمان را در تو یافته‏ایم ؛ در رد گام‏های مقاومت . سرفراز ایستاده‏ایم و پیام بلند تو را با فرزندان وطن ، زمزمه می‏کنیم . نیستی ؛ اما نو باوگان وطن ، هر روزشان را پلاک می‏خوانند و چفیه می‏نویسند . اینان، روایت‏گر حماسه تواند ؛ آن‏گاه که با شمشیر صدایت ، عربده بادهای هرزه‏ گرد را به دریدن بر خاستی و هجوم بی‏ وقفه شب و حضور دامنه ‏دار کویر را ایستادگی کردی . تو ماندی تا قله‏های میهن ، با آفتاب سربلندی ، به صبح سلام بگویند. تو رفتی ، تا خیابان‏های شهر را گام‏های نامردمی، آلوده نکند. اگر در هوای پاکیزه استقلال نفس می‏کشیم ، اگر ایستاده‏ایم و روشنی را ادامه می‏دهیم ، یعنی در یافته‏ایم بزرگی‏ات را ؛ یعنی هنوز بر پلکان دل‏هامان نشسته‏ای و چشمان شمعدانی‏ها را لبخند می‏زنی.

شهید محمود بهرامی فرزند احمد در سال ۱۳۶۱ در روستای  شاهیدر از توابع  بخش کوماسی شهرستان مریوان میان خانواده ای مستضعف چشم به جهان هستی باز کرد.

 

او به دلیل داشتن باورهای دینی عمیق در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۸۵ سلاح دفاع از دین و انقلاب اسلامی را برداشت و با عنوان بسیج به خیل پیشمرگان جوان سپاه پاسداران شهرستان مریوان پیوست، در گردان چناره  مشغول به خدمت شد و عاشقانه به نبرد با دشمنان انقلاب پرداخت .

 

شجاعت و شهامت محمود زبانزد همرزمان او بود و بدونه واهمه به مصاف خصم می رفت .

سرانجام این پیشمرگ دلاور پس از ماه ها مبارزه در تاریخ ۷ شهریور ۸۶ در درگیری با گروهک پژاک در روستای چناره به همراه دو تن از یارانش به درجه رفیع شهادت نایل گردید و آسمانی شد.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان