آخرین اخبار

کنگره ۹۴۶ شهید بجنورد برگزار شد/ اعزام خواهران حلقه ویژه صالحین به مشهد مقدسبه گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، کنگره ۹۴۶ شهید بجنورد عصر دیروز و در راستای کنگره ۳ هزار شهید خراسان شمالی با حضور مردم و مسئولان برگزار می‌شود.

این کنگره ساعت ۱۸ دیروز با حضور آیت‌الله سید احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران در محل بارگاه امام‌زاده سید عباس (ع) برگزار شد.در کنار برگزاری این کنگره نمایشگاهی نیز برای بازدید مردم برگزار شد.

هدف از برگزاری کنگره ۹۴۶ شهید بجنورد زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و معرفی الگوهای عملی سبک زندگی اسلامی و انقلابی در عصر حاضر به نسل جوان و آینده‌ساز جامعه اسلامی عنوان شد.

برگزاری یادواره‌های شهدا در محلات، روستاها، بخش‌ها و اقشار مختلف، جمع‌آوری آثار شهدا، تألیف و تدوین کتاب با موضوع شهدا، اجرای مسابقات ورزشی مختلف بانام و یاد شهدا، تهیه شناسنامه ایثار برای شهدا، فضاسازی و تبلیغات محیطی، سرکشی خانواده معظم شهدا و اهداء تندیس‌های ویژه کنگره به این عزیزان و … از اقدامات و برنامه‌هایی بود که در راستای برگزاری کنگره ۹۴۶ شهید شهرستان بجنورد انجام‌ شد.

اعزام خواهران حلقه ویژه صالحین به مشهد مقدس

حلقه ویژه صالحین در مدت ۳ روز به اردوی تفریحی و زیارتی مشهد مقدس با همکاری تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فاروج اعزام شدند.

بیش از ۶۰ نفر از خواهران به مدت ۳ روز و در قالب ۴ حلقه تربیتی صالحین به اردوی تفریحی و زیارتی مشهد مقدس با همکاری تعلیم و تربیت سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی اعزام شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فاروج تصریح کرد: این کاروان زیارتی که متشکل از خواهران بسیجی حلقه ویژه صالحین هستند به مشهد اعزام شدند.

روح‌الله محمدی تصریح کرد: مربیان که همگی از حوزه‌های مقاومت محلات هستند به این اردوی تفریحی و زیارتی اعزام شدند تا باعث الفت و دوستی بین مربیان و سرگروه‌ها شود.

حسینی مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فاروج نیز افزود: هدف از برگزاری این اردو را انسجام بخشیدن حلقه‌های صالحین و تثبیت مربیان و ایجاد جذابیت جهت پذیرش اعضای جدید و همکاری و آشنایی صمیمانه بین مربیان و سرگروه‌ها عنوان کرد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف برگزاری این اردو ارتقاء روحیه معنوی و تربیت اخلاق و زیارت علی ابن موسی‌الرضا (ع) است.

دیدار با خانواده شهیدان ملایجردی و وحید اسطرخی

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) در سفر به شهرستان اسفراین با خانواده شهید ملایجردیدار کرد و یاد و خاطر شهدای اسلام را گرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج اسفراین، سردار سید حسن مرتضوی فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) به همراه جمعی از مسئولان و فرمانده ناحیه به دیدار خانواده شهید ملایجردی رفتند و از نزدیک جویای احوالات پدرومادردار این شهید گران‌قدر شدند.

در این دیدار پدر شهید ملایجردی به شرح زندگانی این شهید پرداخت و گفت: باید همواره گوش به امر ولی‌فقیه زمان بود و این امنیت پایدار که هم‌اکنون در منطقه وجود دارد به برکت خون شهیدان و ولایت مطلقه فقیه است و امنیت همیشه مقدم است بر تمام مسائل زیرا امنیت معیشت و آرامش را در پی دارد.

پدر شهید افزود: ما امروز افتخار می‌کنیم به نیروهای نظامی و انتظامی به‌خصوص شما سبزپوشان جان‌برکف سپاه که این امنیت را در کشور برقرار کرده‌اید.

دیدار با خانواده شهید وحید اسطخری

آغاز برنامه‌های کنگرهٔ ۹۴۶ شهید شهرستان بجنورد با دیدار از خانواده شهید غلامرضا وحیداسطخری از شهدای کم سن کنگره همره بود.

مسئولان و عوامل اجرایی کنگرهٔ ۹۴۶ شهید شهرستان بجنورد با خانوادهٔ شهید غلامرضا وحید اسطخری دیدار کردند.

در این دیدار سرهنگ عباس نیکبخت فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بجنورد اظهار داشت: شهدا و خانواده‌های آن‌ها همواره باروحیه ایثار الگویی برای ما و جوانان کشور بوده‌اند.

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

منبع : خبرگزاری تسنیم