آخرین اخبار

یادواره شهدای دفاع مقدس در شهرستان‌های کردستان برگزار می‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، محمد سلیمانی امروز در جلسه کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس استان در سنندج با بیان اینکه دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، گفت:  جنگ بسیار ناجوانمردانه ای در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، بر کشورما تحمیل شد.

 

وی عنوان کرد: عراق که در آن زمان خود را قدرت برتر جهان عرب و خاورمیانه می دانست درصدد بود در عرض مدت چند روز خاک ایران را به تصرف خود درآورد و حتی استکبار جهانی هم چنین پیش بینی را کرده بود.

 

وی اظهارداشت: ملت ایران با حضور خود در جبهه های حق علیه باطل به تمام جهانیان ثابت کرد هیچگاه تسلیم متجاوزان و زورگویان نخواهد شد.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کردستان اضافه کرد: در روزهای نخست جنگ تحمیلی، رژیم بعثی ۱۹ منطقه به همراه فرودگاه های کشورمان را بمباران کرد و سپس از راه زمینی به کشورما هجوم آورد.

 

سلیمانی ادامه داد: پس از هشت سال ایران اسلامی با رشادت ها و ایثارگری های غیورمردان  و زنان همیشه در صحنه، به پیروزی رسید و الگویی برای تمامی آزادی خواهان جهان شد.

 

وی بیان کرد: در جنگ تحمیلی، ملت ایران بیش از ۲ هزار شهید والا مقام، ۴۵۰ هزار جانباز سرافراز و ۴۳ هزار آزاده تقدیم این آب و خاک کردند.

 

وی بر تجلیل از خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد و اظهارداشت: در این هفته برنامه ریزی های ویژه ای در راستای آیین عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا انجام و در هر شهرستانی یادواره شهدا برگزار می شود.

 

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان کردستان هم در این جلسه گفت: کسانی که جنگ را دیدند و با حال و هوای جنگ را درک کردند امروز وظیفه دارند آنچه را دیدند به نسل جوان منتقل کنند.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان