آخرین اخبار

بانه کمبود سرانه فضای ورزشی داردبه گزارش خبرگزاری شباب به نقل از ایرنا، رحمان لطفی اقدم شامگاه پنجشنبه در آیین چهارمین سالگرد تاسیس باشگاه یوگا بانوان در بانه که در سالن ورزشی باشگاه بانوان آسوان بانه برگزار شد، افزود: ورزش یکی از مهمترین نیازهای ضروری انسان است و نیاز به فضا و امکانات دارد که متاسفانه در شهرستان بانه فضاهای ورزشی مناسب جمعیت این شهرستان نیست.
وی ضمن تقدیر از زحمات ورزشکاران شهرستان بانه برای ایجاد فضای سالم ورزشی، گفت: یکی از مسائل مهم در بانه بحث افزایش سرانه فضای ورزشی است که در دو سال اخیر حدود ۳۰ باشگاه فعالیت ورزشی را در رشته های مختلف ورزشی در بخش بانوان و آقایان آغاز کرده است.
وی اظهار کرد: با آغاز فعالیت این باشگاه ها بیش از ۶ هزار متر مربع به سرانه ورزشی باشگاه های خصوصی اضافه شده است که حضور بخش خصوصی در زمینه ورزش اهمیت زیادی دارد.
لطفی اقدم تاکید کرد: ورزش و سلامتی برای بانوان بسیار ضروری است چرا که زنان سالم فرزندان سالمی تحویل جامعه می دهند و سلامتی آقایان در گرو سلامتی بانوان است.
وی حضور مردم بانه را در زمینه فعالیت های ورزشی رضایت بخش عنوان کرد و افزود: بیش از سه هزار نفر از بانوان و چهار هزار نفر آقایان در رشته های مختلف ورزشی به صورت مستمر فعالیت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: زندگی ماشینی امروز جنب و جوش و فعالیت را از افراد گرفته است و استفاده بیش از حد از وسایل نقلیه سلامت زندگی افراد را به خطر می اندازد که انجام فعالیت های ورزشی یکی از راهکارهای کاهش این خطرات است.
لطفی اقدم به تبعات تکنولوژی های جدید بر سلامتی انسان ها اشاره کرد و گفت: تحرک و ورزش کردن معیار سلامتی است که متاسفانه تکنولوژی های جدید تحرک انسان را کم کرده است که این کاهش تحرک سبب ایجاد بیمارهای مختلف در انسان می شود.
در ادامه این آیین، موسس یوگا در بانه گفت: با وجود مشکلات بسیار مجوز باشگاه یوگا در بانه را دریافت کردیم و همزمان چندین رشته ورزشی دیگر در باشگاه فعال کردیم.
سیران بهرامی افزود: با توجه با اینکه رشته یوگا در سلامت جسمی و روانی افراد نقش زیادی دارد برای ایجاد باشگاه ویژه بانوان در این رشته تلاش کردم و هم اکنون بانوان بسیاری در رشته یوگا فعالیت می کنند.
وی اظهار کرد: با شروع فعالیت ورزش یوگا در شهرستان بانه تعداد زیادی از بانوان از این رشته ورزشی استقبال کردند که به سرعت بر تعداد علاقه مندان در کلاس ها اضافه شد.
بهرامی گفت: یوگا دو بخش جسمی و روحی دارد که در بانه بخش جسمی’هاتا یوگا’ تمرین می کنیم که تاثیر زیادی بر افراد شرکت کننده داشته است.
وی افزود: کسانی که ورزش یوگا کار می کنند الگوی اخلاق در جامعه هستند که ‘یامان یامان’ در باره وظایف شخصی و جامعه بحث می کند و ورزشکاران یوگا در ابتدا درس اخلاق یاد می گیرند.
بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۴۶۹/۶۱۰۸
**خبرنگار: زینب طلائی/ **انتشار دهنده: امید بهمنی

منبع: خبرگزاری ایرنا
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg