آخرین اخبار

سازندگی روح و رسیدن به آرامش دستاوردهای پیاده روی اربعین است


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد

سازندگی روح و رسیدن به آرامش دستاوردهای پیاده روی اربعین است

استاد حوزه و دانشگاه گفت : پیاده روی اربعین در سازندگی روح انسان ها دخیل می باشد و دارای آرامش ، حلاوت و شیرینی خاصی است که قابل مقایسه با هیچ چیزی نیست .

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا غیاثی کرمانی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار   کرمان۱۴۰۰  در رابطه با اهمیت پیاده روی اربعین گفت : همه انسان ها برای ابراز علاقه خود به محبوبشان یکسری تجلیات و ویژگی ها را اظهار می دارند مثلا انسان ها معمولا محبت و اراده خود به اهل بیت (ع) را با نامگذاری نام فرزندان خود به نام اهل بیت (ع) نشان می دهند .

وی افزود : انسان ها عشق و محبت خود به اهل بیت (ع) را با برپایی مراسمات عزاداری و مولودی ها ابراز می کنند و در ماه محرم با برپایی مراسمات عزاداری علاقه خود را به سرور و سالار شهیدان نشان می دهند و یکی از این مراسمات راهپیمایی اربعین حسینی است.

این استاد حوزه و دانشگاه برای راهپیمایی اربعین حسینی ۲ ویژگی قائل شد و خاطر نشان کرد : یکی از این ویژگی ها این است که انسان ها می خواهند عشق و محبت خود را نسبت به امام حسین (ع) ابراز کنند زیرا احساس می کنند که دینی بر گردن دارند که باید ادا شود لذا چند روزی از خواب و خوراک خود می زنند تا در مسیر راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

غیاثی کرمانی یاداور شد : دیگر ویژگی بارز پیاده روی اربعین بازتاب جهانی آن است که دارای اثرات بسیار سازنده و مهم می باشد زیرا در سراسر دنیا چنین اجتماعات و تجمع های چند میلیون برای یک کار و امر مقدس وجود ندارد و این راهپیمایی چندمیلیونی در جهان بی سابقه است .

وی عنوان کرد : در زمان کنونی تبلیغ های زیادی توسط شبکه های مختلف وهابیت و کشورهای مخالف بر علیه اسلام انجام می شود و اعتقادات مسلمانان زیر سوال برده می شود اما اراده راسخ مسلمانان در این پیاده روی قطعا جهانیان را متحیر خواهد کرد و نشان خواهد داد که عزم و اراده مسلمانان با این بادهای تهمت ، افترا و شبهه افکنی از بین نخواهند رفت .

این کارشناس در پایان اظهار داشت : پیاده روی اربعین در سازندگی روح انسان ها دخیل می باشد و دارای آرامش ، حلاوت و شیرینی خاصی است که قابل مقایسه با هیچ چیزی نیست .

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg