آخرین اخبار

طلاب با حفظ اثرگذاری گذشته و روی آوری به فناوری های نوین تبلیغ را ادامه دهندحجت الاسلام مختار کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قشر از گذشته به عنوان اثرگذارترین سرمایه های اجتماعی جامعه ایرانی محسوب می شود و به دلیل اعتماد مردم به آنها برای هدایت و رستگاری جامعه بیشترین استفاده را دارند.
وی اضافه کرد: امروزه به دلیل ایجاد روش های جدید و تغییر ساختار تبلیغات در جامعه جهانی، کشوری قدرتمند است که توانایی استفاده از وسائل نوین ارتباطی و قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعات را داشته و از این رو مبلغان و حوزه های علمیه باید خود را به تجهیزات و علم روز مسلح کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: روحانیان با استفاده از فناوری روز می توانند در کنار حفظ نفوذ و تاثیر سابق، مردم را با آمادگی بیشتری برای مقابله با هجمه های فرهنگی علیه اسلام هدایت کنند.
حجت الاسلام کرمی افزود: ورود روحانیون به صورت تخصصی برای تبلیغ دین اسلام با افزایش آگاهی، دانش و مهارت های در فضای مجازی می تواند تحول عظیمی در حوزه تبلیغی کند.
او با بیان اینکه فضای مجازی تهدیدها و فرصت های بسیار زیادی را در جامعه بشری ایجاد کرده است گفت: جامعه امروز برای استفاده از فناوری های نوین ارتباطی نیازمند ارائه آموزش های همگانی است و در این بخش تاثیر روحانیان و نهادهای آموزشی بیشترین نقش را ایفا می کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: امروزه به اندازه کافی توسط پدیده های نوظهور شبهه در مسائل اعتقادی ایجاد شده است و مردم منتظر پاسخ کارشناسان دینی هستند از این رو آموزش خود روحانیان اولین نیاز تحقق این هدف است تا بتوان پاسخ لازم برای شبهات مردم و جامعه ارائه شود.
حجت الاسلام کرمی افزود: آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه های علمیه یک ریسمان به هم تنیده در تربیت افراد و انسان ها در جامعه است و این نهادها با تعاملات نزدیک، تقسیم کار و وظایف هدفمند در حوزه فضای مجازی می توانند یک جبهه قوی و نیرومند تشکیل دهند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه درس خارج فقه سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه بر شناخت فضای مجازی و استفاده از فرصت های آن از سوی روحانیان و طلاب برای معارف و مفاهیم اسلامی تاکید کردند و بکارگیری از این فضا را مقابله با نقشه ی دین زدایی و عفت زدایی عنوان کردند.
۳۰۳۴ /۱۹۰۴
خبرنگار: حسن حسین زاده / دبیر: مسعود احمدی

منبع: خبرگزاری ایرنا
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg