آخرین اخبار

عملیات های فضای سایبر

 

کارشناسان کارگاه: ویلیام وادل، دیوید اسمیت، جیمز شافلت و جفری کیتون 
ترجمه: اداره کل بین الملل خبرگزاری فارس
تعداد صفحات: ۲۹
قطع: بولتن (A4)
نوبت چاپ: اول: خرداد ۹۰
قیمت: ۱۵۰۰ تومان
شمارگان: ۵۰۰ نسخه

 

طرح جلد بولتن

 

 

راهنمای سفارش: هزینه کتاب های درخواستی را به شماره حساب ۲۵۷۹۷۹۷۴۰ یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۰۸۴۷۰ به نام موسسه خبرگزاری فارس نزد بانک ملت شعبه کندوان کد ۶۳۵۶۰ واریز کرده و فیش واریزی را به همراه نشانی دقیق پستی و شماره تماس خود از طریق نمابر به شماره ۸۸۹۱۳۲۷۹-۰۲۱ ارسال فرمائید. برای هماهنگی نیز می توانید با شماره تلفن ۸۸۹۱۳۲۷۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید. هزینه ارسال رایگان است.

شرایط تخفیف:

 

برای سفارش های رسیده از ۱۰ نسخه به بالا ۱۰ درصد، از ۱۰۰ نسخه به بالا ۲۰ درصد و از ۵۰۰ نسخه به بالا ۳۰ درصد تخفیف لحاظ خواهد شد.

 

معرفی بولتن:

 

اهمیت فضای سایبر در عرصه جنگ به نقطه ای رسیده است که فرماندهان ارشد نظامی باید مسائل فضای سایبر را در زمره نیازهای اطلاعاتی اساسی فرماندهان بگنجانند؛ چراکه این مسائل بر کارآیی سازمان های نظامی تأثیرگذارند. مسئولیت تصمیم گیری های مربوط به فضای سایبر را دیگر نمی توان به افسر مخابرات واگذار کرد؛ زیرا این تصمیمات باید در محدوده مأموریت های عملیاتی یک سازمان اتخاذ شوند. سازمان های اطلاعات، عملیات، پشتیبانی و برنامه‌ریزی همگی به میزان زیادی تحت تأثیر امنیت و دسترس پذیری سیستم های فضای سایبر قرار دارند. عملیات های نوین فضای سایبر تهدیدات نوظهوری را در بر می گیرند و به عنوان یک تازه وارد در عرصه جنگ، اهمیت این عملیات ها باید تشریح گردند تا بتوان آنها را در برنامه های آموزشی کالج های خدمتی و آموزش نظامی حرفه ای مشترک (JPME) گنجاند.

گارگاه فوق الذکر به منظور شناسایی مسائل راهبردی در عملیات های فضای سایبر تشکیل گردیده تا مورد توجه کسانی قرار گیردکه نیازهای آموزش نظامی حرفه‌ای مشترک را تعیین می کنند. جنبه های بسیاری از عملیات های فضای سایبر در طراحی و اجرای نظامی وجود دارد. از این رو، این کارگاه روی سه موضوع فراگیر متمرکز شد که می توانستند “زمین بازی” را پوشش دهند و مسائل ویژه ای از آنها بسط یافت که توجه مراکز علمی را جلب کرد. این سه حوزه عبارت بودند از: تهدید و آسیب پذیری، مسائل زیرساختی در سطوح ملّی و بین المللی، آمادگی برای رویدادهای فاجعه آفرین.

منبع : حبرگزاری فارس

لینک منبع