آخرین اخبار

۱۱۷ اثر به هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج ارسال شد


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان، علی‌عباس داودنیا شامگاه دوشنبه در اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: فراخوان این جشنواره از تاریخ ۱۵ خرداد در سطح کشور و استان منتشر شد که به صورت دو مرحله برگزاری کارگاه‌های شهرستانی و استانی تا تاریخ ۲۵ مرداد ماه سال جاری به پایان رسید.

 

وی با بیان اینکه کار داوری این جشنواره در ۲۶ مردادماه انجام شد، افزود: جشنواره هنرهای تجسمی بسیج در چهار بخش کاریکاتور، طراحی و نقاشی، گرافیک و نگارگری برگزار شد که در بخش کاریکاتور ۴۰ اثر، طراحی و نقاشی ۳۵ اثر، گرافیک ۳۲ اثر و نگارگری ۱۰ اثر به دبیرخانه برگزاری جشنواره ارسال شد.

 

داودنیا تصریح کرد: در کنار این آثار، ۷۵ نفر نیز در کارگاه‌های استانی حضور داشتند و این کارگاه به صورت صبح و بعدازظهر با حضور اساتید استان در دو بخش هنر انقلاب اسلامی که به صورت تئوری توسط استاد صادق‌ایوبی و همچنین به صورت کارگاهی توسط استاد مهران زارع برگزار شد.

 

مسؤول بسیج هنرمندان استان کردستان اظهار داشت: پس از داوری آثار و دسته‌بندی موضوعی، حدود ۴۵ اثر جهت ارائه به نمایشگاه مشخص شد که تعدادی از این آثار هم در سالن ورودی در معرض دید عموم گذاشته شده است.

 

وی گفت: برگزیدگان هر بخش نیز به مرحله کشوری ارسال می‌شوند و همچنین مورد تقدیر و تجلیل قرار می‌گیرند.

 

داودنیا بیان کرد: هنر در طول تاریخ به عنوان موثرترین وسیله در انتقال فرهنگ و اندیشه بوده و از آن در انتقال تفکر و عقاید یک ملت یا یک فرد به ملت‌ها و افراد دیگر استفاده می‌شده است و همین امر اهمیت هنر را دوچندان می‌کند.

 

مسؤول بسیج هنرمندان کردستان با اشاره به اهداف برگزرای این جشنواره، خاطرنشان کرد: به نمایش گذاشتن توانمندی‌های هنرمندان بسیجی استان در عرصه هنرهای تجسمی، ارائه الگوهای ارزشمند و اصیل فرهنگ و هنر اسلامی به جامعه از مهم‌ترین این اهداف است.

 

وی تصریح کرد: رشد و شکوفایی استعداد هنری بسیجیان و شناسایی نخبگان این عرصه، ایجاد رقابت سالم و سازنده در بین هنرمندان در جهت خلق آثار برجسته و شاخص و ایجاد ارتباط و تعامل فرهنگی هنرمندان بسیجی را می‌توان از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد.

 

داودنیا با اشاره به موضوعات جشنواره گفت: سبک زندگی ایرانی اسلامی، حقیقت و زیبایی در ساحت هنر، شبکه‌های احتماعی، پاسداران حریم حرم، افشای جنایات گروه‌های تکفیری، وحدت، بیداری اسلامی و مقاومت ملل از مهمترین موضوعات این جشنواره است.

 

انتهای پیام/۶۴۶۶

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان