آخرین اخبار

آخرین اخبار دیگر رسانه های کشور

انعکاس نام هر شهید موجی از معنویت در جامعه ایجاد می‌کند


مسئول ستاد شهدای مدافع حرم منطقه ۹ تهران

انعکاس نام هر شهید موجی از معنویت در جامعه ایجاد می‌کند

ستاد گرامیداشت شهدای مدافع حرم منطقه۹ یکی از فعالترین ستادهای مردمی در سطح شهر تهران است که اقدامات خوبی را برای پاسداشت یاد و خاطره ۱۰ شهید مدافع حرم این منطقه انجام داده است.

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

اجتماع اقتدار بسیجیان تا ساعاتی دیگربه گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ۲۰۹ موحد در گفتگو با خبرنگار  شباب گفت:  اجتماع بزرگ اقتدار بسیجیان حوزه ۲۰۹ موحد تا ساعاتی دیگر در خیابان هاشمی برگزار می گردد.


حبیب زادگان تاکید کرد: امروز بسیج ، انقلاب اسلامی را بیمه کرده است  و هرجا  که  بسیج در آن ورود پیدا کرده به موفقیت رسیده است چرا که بسیج یک فرهنگ ، تفکر متعالی  است و این  شجره طیبه باید در همه جا نفوذ کند تا به  تعالی برسد.


 وی در ادامه گفت : اجتماع اقتدار همه ساله توسط بسیجیان این حوزه  به منظور بالا بردن سطح آمادگی و فراخوانی بسیجیان به صورت سازمان یافته انجام می گیرد  و این اجتماع در نوع خود در منطثه ۹ کم نظیر است .


وی در ادامه افزود: در این اجتماع گردان های حوزه ۲۰۹ موحد ، گروه های صالحین نمونه حوزه ، گروهای امدادو نجات و دیگر نیروها حضور دارند.

 


حبیب زادگان در مورد نحوه فراخوانی اجتماعات بسیج گفت: اجتماعات بسیج کاملا داوطلبانه بوده  و کلیه نیروها به صورت خودجوش دراین اجتماعات شرکت می کنند و همه ساله شاهد آن هستیم دراین اجتماعات علاوه بر گردان های سازمان یافته حوزه ، دیگر نیروهای داوطلب که در داخل گردان های بسیج سازمان یافته  نمی باشند نیز حضور فعال دارند که این  نشانگر پویایی بسیج در جذب مخاطبین است.

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

نوای دلنشین این بقیه الله هر صبح جمعه در حسینیه ثارالله طنین انداز می شود


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

نوای دلنشین این بقیه الله هر صبح جمعه در حسینیه ثارالله طنین انداز می شود

به همت هیئت رزمندگان اسلام استان کرمان نوای دلنشین دعای ندبه این هفته با سخنرانی حجه الاسلام مختار آبادی در حسینیه ثارالله طنین انداز می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” به همت هیئت رزمندگان اسلام استان کرمان  نوای دلنشین دعای ندبه این  هفته با سخنرانی حجه الاسلام مختار آبادی و ندبه خوانی آقای قلندی  ساعت  ۱۵ : ۶  در حسینیه ثارالله طنین انداز  خواهد شد.

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

وکیل رئیس دولت اصلاحات از شکایت علیه سردار نقدی خبر داد


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

در پی اظهارات رئیس سابق سازمان بسیج در گفتگو با شرق صورت گرفت؛

وکیل رئیس دولت اصلاحات از شکایت علیه سردار نقدی خبر داد

این شکایت بیش از آنکه جنبه حقوقی داشته باشد، جنگی تبلیغاتی است که از سوی رئیس جریان اصلاحات و رسانه های حامی این جریان برای مطرح کردن دوباره وی صورت گرفته است.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” سید محمد انجام وکیل رئیس دولت اصلاحات در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، درباره موضوع این شکایت اظهار داشت:‌ سردار نقدی چندی پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق ادعا می‌کند که آقای خاتمی از پادشاه عربستان برای کارهای سیاسی خود پول گرفته است که خبرنگار به سردار نقدی می‌گوید قبلا این مسئله تکذیب شده است. سردار نقدی جواب می‌دهد که من را محاکمه کنید و من آنجا جواب می‌دهم.

وکیل رئیس دولت اصلاحات اضافه کرد: چون این ادعا مبنایی ندارد قریب دو هفته پیش یک شکایت کیفری با عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه سردار نقدی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای رسانه ثبت کردیم که در حال رسیدگی است.

وی درباره علت طرح شکایت از سوی رئیس دولت اصلاحات تشریح کرد: سال ۸۸ در برنامه «دیروز،‌ امروز، فردا» آقای شریعتمداری موضوع جرج سوروس را علیه آقای خاتمی مطرح کرد؛ آقای خاتمی مشی شکایت ندارد اما در دیداری که با علما و مراجع قم داشتند وقتی این مسئله مطرح می‌شود به آقای خاتمی می‌گویند که اگر مسئله واقعیت ندارد شکایت کنید به همین خاطر تصمیم به طرح شکایت گرفته شد. شکایت از مدیرمسئول روزنامه کیهان در شعبه ۲ بازپرسی کارکنان دولت مورد رسیدگی قرار گرفت و آقای شریعتمداری یک نوبت احضار و تفهیم اتهام شد. آقای شریعتمداری در آن جلسه گفته بود که طرح این شکایت خیلی مسخره است و آقای خاتمی هم قبول دارد ولی این وکیل سرخود، این مسئله را پیگیری می کند.

انجام افزود:‌ این شکایت از آقای شریعتمداری به این دلیل که باید همه شکایت ها از یک فرد در یک پروسه رسیدگی شود با سایر شکایت‌ها تجمیع شد ولی گویا دادستان خواهان آن بود که این شکایت به طور جداگانه پیگیری شود و من چند بار سعی کردم با مراجعه به دفتر دادستان پیگیر آن شوم ولی تا به حال به نتیجه مشخصی نرسیده است.

وکیل رئیس دولت اصلاحات گفت: من از آقای خاتمی کسب اجازه کردم که طرح شکایت از سردار نقدی را در رسانه ها مطرح کنم.

بنابراین گزارش این شکایت بیش از آنکه جنبه حقوقی داشته باشد، جنگی تبلیغاتی است که از سوی رئیس جریان اصلاحات و رسانه های حامی این جریان برای مطرح کردن دوباره وی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

دوره توانمندسازی سرگروه های شجرۀ طیبه صالحین بسیج در اردبیل برگزار شد


مسئول تربیت و آموزش صالحین سپاه استان اردبیل گفت: دورۀ سه روزۀ توانمندسازی سرگروه های شجرۀ طیبه صالحین با هدف هم افزایی معلومات و ارائۀ راهکارهای تربیتی در مرکز آموزش شهید پیرزاده به صورت کارگاهی برگزار شد.

سروان پاسدار بابک سلیمانی، از برگزاری دورۀ آموزشی توانمندسازی سرگروههای شجرۀ طیبه صالحین نواحی استان با حضور اساتید مجرب استانی در اردبیل خبر داد و اظهار داشت: این دوره مخصوص افرادی است که در سال گذشته هم سرگروه بودند.

وی گفت: این دوره آموزشی سه روزه باشرکت  ۱۶۰ نفر از برادران سرگروههای حلقه های صالحین با هدف افزایش توانمندی و هم افزایی معلومات در این دوره برگزار گردید.

سلیمانی، بیان داشت: مباحث به صورت کارگاهی در چهار کلاس همراه با تبادل نظر و اطلاعات سرگروهها بود که راهکارهای تربیتی صالحین هم ارائه شد.

وی ابراز کرد: سواد رسانه ای، فضای مجازی، مخاطب شناسی و مباحث راهکارهای اجرایی تربیتی در حلقات صالحین از عناوین آموزشی حلقه های صالحین سرگروهها بود که به صورت کارگاهی آموزش داده شد.

سلیمانی افزود: انتقال تجربیات سرگروه ها از دیگر اهداف آموزشی این دوره بود و در پایان بعد از برگزاری آزمون، مراسم اختتامیه برگزار شد و برای کلیۀ کسانی که با موفقیت دوره را به اتمام رساندند، گواهینامه صادر می شود.

وی افزود: در جهت ارتقاء کیفی حلقه های صالحین همراه با بصیرت افزایی در طول سال دوره های آموزشی لازم از جمله آموزش یک روزه سرگروه های صالحین را برگزار می کنیم.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

سی‌امین سالگرد شهید محمدرضا محمدحسنی در کوهبنان برگزار شد


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

سی‌امین سالگرد شهید محمدرضا محمدحسنی در کوهبنان برگزار شد

آیین سی‌امین سالگرد کوچکترین شهید شهرستان کوهبنان محمدرضا محمدحسنی و سه شهید نوجوان بحرین در مسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  آیین سی‌امین سالگرد کوچکترین شهید شهرستان کوهبنان  محمدرضا محمدحسنی و سه شهید نوجوان بحرین و مراسم گرامیداشت پاسدار عباس ایزدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان در محل مسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در این آیین با استناد به آیات و روایات گفت: در بحث شهید و شهادت همین بس که خداوند به رزمنده‌ای که جان خود را در طبق اخلاص بگذارد و با تمام وجود در راه خدا ایثار داشته و جانش را فدا کند، مقام شفاعت عطا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین شیوه زندگی در دنیا زندگی انبیاء و اولیای الهی است، چرا که آنان تمام زندگی‌شان فعالیت و کار برای خدا و عبادت بود.

جعفری ابراز داشت: بهترین مرگ شهادت در راه خداست، چون نیت و عمل او برای خدا بوده و اجر و پاداش شهید برای وی ثبت می‌شود.

وی بیان داشت: اگر قدم و فعل انسان به خاطر خدا باشد مرگ وی شهادت در راه خدا می‌شود، اینجاست که محبت و دوستی‌ها بر مرگ انسان اثر‌گذار شده و شهید در راه حق می‌شود.

جعفری گفت: شهید همیشه ناظر و حاضر بر اعمال، رفتار، گفتار و کردار ماست، انسان با شهادت از بین نمی‌رود، چرا که آنان تمام هستی خود را برای خدا و در راه ترویج معارف اسلامی تقدیم کردند، پس همیشه بر زندگی، سرنوشت کشور و مردم و مسئولان اثرگذار هستند.

وی تأکید کرد: وجود رهبر کبیر انقلاب اسلامی از دنیا رفت، اما هنوز هم مانند شهیدان بر جامعه اثرگذار است، هر کس از ایشان جدا شود گمراه خواهد شد و هر کس تحت توجهات و عنایات ایشان توسلی داشته باشد سعادتمند می‌شود.

امام جمعه کوهبنان ابراز داشت: بهترین اعمال، عملی است که نفع آن بیشتر باشد و دیگران از ثروت، علم، بصیرت و … انسان بهره ببرند، اینجاست که برخی افراد در دوران گذشته اقداماتی انجام دادند که اثرات آن هنوز باقیست.

وی ادامه داد: شهید محمدرضا محمدحسنی با توجه به اینکه سن بسیار کمی داشت، اما با بصیرت و تقوا راه خویش را پیدا کرد و در کنار ولایت و رهبری قرار گرفت و سعادتمند شد.

امام جمعه کوهبنان تأکید کرد: خون این شهید آنقدر بر جامعه اثرگذار بوده که بعد از گذشت سه دهه، جوانان و نوجوانانی که فقط اوصاف و نامی از این شهید شنیدند، برای وی محفل و مجلس گرامیداشت برگزار می‌کنند و با جان و دل وصیتنامه‌اش را چراغ راه زندگی خویش قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در هر نقطه‌ای از کشور پا بگذاریم، زمینی که خون شهید بر آن ریخته شده ارزش پیدا کرده و هر جا شهیدی آرمیده، مزار او ملجأ و مأوای عاشقان و ارادتمندانی شده که هدایت و رستگاری خود را در ادامه راه شهید می‌دانند.

جعفری ابراز داشت: پاسدار عباس ایزدی مدت کوتاهی در کوهبنان فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج را عهده‌دار بود، اما در همین مدت زمان  به دنبال خدمت‌رسانی، سرکشی به فقرا و کمک به آنان بود.

‌وی افزود: وی در مدت فعالیتش در کوهبنان با حضور در مساجد، تکایا، محافل عمومی  و نماز جمعه همواره درصدد گسترش ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام و انقلاب بود و خود را سرباز آماده در رکاب ولایت و رهبری می‌دانست.

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

مدافعین حرم چه مبلغی بابت حضور در جبهه دریافت میکنند؟


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

مدافعین حرم چه مبلغی بابت حضور در جبهه دریافت میکنند؟

چندیست که بازار شهدای مدافع حرم داغ شده است . حرف و حدیث های بسیاری در این خصوص شنیده اید و میشنوید.

چندیست که بازار شهدای مدافع حرم داغ شده است . حرف و حدیث های بسیاری در این خصوص شنیده اید و میشنوید.

حقیقت این حرف ها چیست؟ آیا مدافعین حرم به خاطر پول میروند؟

برای پاسخ به این سوالات نویسنده محبوب عصر بردسیر تحلیلی آماده کرده اند که به شرح ذیل میباشد.

بسم رب الشهدا وصدیقین
چقدر شهر زیبا می شود با حضور شهدا،هرکس از هر جایی می آیدفارغ از گرفتاری های دنیا وافتخارش رسیدن به تابوت شهداست ، پست ومقام ومال وثروت وهرچه از دنیاست معناندارد، یکی بوسه میزند به پلاستیک سرد ویکی دست می کشد وآن که دستش نرسد تبرک می جوید ومددمی خواهداز نزدیکان به کشیدن چفیه وتسبیح ای که در دست دارد. راستی گفتم پلاستیک سرد، آری آن هم به واسطه پوشش تابوت با حضور شهدا تقدس پیداکرده ، عجب لحظه ای ست لحظه حضورشهدا ، انگار دنیا مسخر وجود عطراگین شان شده وفرشتگان افلاکی بال گشودندوبه عشق شان زمینی شدند آخه آنها هم دل در گرو شهدا دارند آن روز آسمان هم به زمین نزدیکتر است . هرچه هست زیبایست، مگر ندای سال شصت ویک هجری خانم ، ، ((مارایت الا جمیلا )) نبود ؟
چرا که دست چین زینبی اند ، روزی که پابه عرصه دنیای خاکی نهادند انتخاب حسین (ع) بودند در دفاع از حریم آل الله ، مهر پیشانیشان کلنا عباسک یا زینب بود وقطر قطره خونشان تطهیر با این نام ، غیرت شرمنده همت شان وهمت شرمنده حضورشان . بوی سیب می اید وحرم حبیب ، کل ویوم عاشورا وکل الارض کربلا
واما بعد :
آن طرف شهر در وانفسای کاسبی دنیا ، یکی با لحن تمسخر پرسید فلانی، این کسانی که می روند سوریه درسته ماهی پنج شش میلیون می گیرن ؟ گفتم به تو ده میلیون بدن !! مردی بری آنجا ؟ گفت : مگه دیوانه ام ………………..!؟؟
دل طوفانی ونگاه بارانی حسین کوچولولحظه وداع پدر ، که ده سال بیشتر ندارد ، درسرد خانه بیمارستان اورا دیدم وبوسیدم ونوازشش کردم وگفتم حسین جان ناراحتی بابا رفته ؟ در حالی که بغض عجیبی سرا پا وجودش را گرفته بود گفت نه می خواهم برم سوریه ومدافع حرم شم. وپدر شهید که آنطرف تر ایستاده بود می گفت این شهید پسر من نیست فرزند همه است چرا که برای اسلام شهید شده است ، شهید میرزا جان چهار فرزند به یادگار گذاشته (سه دختر ویک پسر ) که آخرین فرزند او شیر خواره است .
هنوز جسد مطهر شهید مصطفی را تشیع نکرده بودیم که پدرش می گفت می خواهم به اتفاق پسر دیگرم برویم سوریه وجای مصطفی آنجا خالی نباشد . پرسیدم آقا سلطانی مگه میشه مراسم سوم شهید نباشی؟
شهیدان غلامی و رحمانی و رسولی بعد از هشت ماه به آغوش خانواده بازگشتند هشت ماهی که برای پدر ومادانشان عمری گذشت انتظار چقدر سخت است . موقعی که اجساد مطهرشان را به مهمانشهر بردیم وداخل منزلشان ، انگار که پسر سالم برگشته مادرتابوت پسرش را در آغوش والتماس از اینکه بگذارید بیشتر کنار فرزندم باشم وبا خواهش وتمنا از خانه شان بیرون آوردیم انتظار سخت بود اما شیرین چرا که عاقبت بخیر شده بودند.
پدر ومادر وفرزندان شهیدان محمدی ها که دریای معرفتند وتولای مولای خود امام حسین(ع)را بخوبی از نگاهشان می توان فهمید.
راستی سه مدافع مفقودالاثر دیگر نیز داریم ، پسر سه ساله آقا روح الله حسینی شبها بهانه پدر می گیره واشک میریزه ومادر نیز جگر سوز فرزند پابه به پای او در فراق یارش مثل شمع آب می شود پدرش می گوید دعا می کنم فرزندم شهید شده باشد تااینکه دست تکفیری های ملعون افتاده باشد . آقا حسن رحمانی چهار فرزند دارد ومفقود است .آقا ابوالفضل هم خانواده اش نگران وچشم انتظارند.
دیوانگی را اگر به معنای مرض بدانیم واقعا مرض است که تصور کنیم اینها بخاطر متاع دنیا رفته اند اما جنون هم اگر به خاطر معبود باشد عشق است جان دادن عاشق برای معشوق که زن وفرزند ومال و دنیا نمی شناسد.
آیا میشود آنها بخاطر پول ومال بی ارزش دنیا رفته باشند ؟ ……………….. شهدا شرمنده ایم
اللهم جعل محیایی محیا محمد وآل محمد ومماتی ممات محمد وآل محمد(ص)

نویسنده:ذوالعلی

 

عصر بردسیر

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

ساخت بیمارستان بزرگ ۷۵۰ تخت خوابی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه آغاز شد


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

ساخت بیمارستان بزرگ ۷۵۰ تخت خوابی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه آغاز شد

عملیات ساخت بیمارستان جایگزین بیمارستان شفای کرمان امروز در بزرگراه ایت الله هاشمی رفسنجانی جاده کرمان – باغین آغاز شد.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” این بیمارستان ۷۵۰ تختخوابی با پیش بینی اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان تاسیس میشود که ۳۰۰ درصد آن به صورت نقد و مابقی با واگذاری املاک و مراکز دانشگاه علوم پزشکی کرمان تامین خواهد شد.

 

 

پیمانکار پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است و قرار است ظرف ۳ سال بیمارستان ساخته شود .

 

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

گرامیداشت شهدای مدافع حرم منطقه ۹کلیپ /شهدای مدافع حرم منطقه ۹

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

ریشه‌کنی بنیاد خانواده از اهداف اصلی دشمن است/ از برنامه‌های حجاب و عفاف حمایت جدی نمی‌شود


به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ اختتامیه نخستین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی ظهر امروز ـ سه شنبه ۲۸ دی ماه ـ با حضور حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل بنیاد ملی عفاف و حجاب کشور و دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «آیت الله عابدینی» نماینده ولی فقیه در قزوین، دکتر «محمدبیگی» دبیر کارگروه عفاف و حجاب استان قزوین و جمعی از مسئولان شهری در مصلای بزرگ اقبالیه برگزار شد.

در این جشنواره حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل بنیاد ملی عفاف و حجاب کشور با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام راحل بزرگترین معجزه عصر را آفرید و انقلاب اسلامی در جهان نمونه ندارد و ایشان با اخلاص و اتکاء به خدای متعال در راه عرضه دین قدم برمی‌داشت.

وی در ادامه افزود: هیچ یک از علما و فقها در طول تاریخ به جز امام خمینی موفق به برپایی انقلابی چون حکومت جمهوری اسلامی نشدند و این انقلاب زمینه را برای اجرایی شدن احکام دینی فراهم کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در قزوین اظهار داشت: برگزاری اینگونه از جشنواره‌ها به واسطه اینکه به موضوع مهم عفاف و حجاب پرداخته است در جای خود حائز اهمیت است و قدمی ارزشمند برای ارائه و عرضه هنرمندی هنرمندان و ابتکار و خلاقیت در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پوشش باید به سه مسئله توجه کرد، ابراز کرد: پوشش امری اجتماعی ـ انسانی است و هیچ کدام از موجوداتی که آفریده شده‌اند به اندازه انسان صاحب ارزش و اعتبار نیستند به همین علت خدای متعال پوشش را واجب کرد.

اختری تصریح کرد: حجاب و پوشش عنایت بزرگی از سوی خدای متعال برای ماست و پوشش و عفاف در مقابل فرهنگ بی بندوباری، برهنگی، عریان سازی به عنوان یک ضرورت دینی و اخلاقی تعریف شده تا انسان‌ها به جایگاه و اعتبار واقعی خود پی ببرند.

وی با بیان اینکه حکم پوشش عزت بخشی به انسان است، عنوان کرد: طبق روایات خدای متعال حجاب را برای پوشاندن زشتی‌ها و ناپسندی‌ها قرار داد.

دبیرکل بنیاد ملی عفاف و حجاب گفت: موضوع دوم در بحث پوشش قرار گرفتن حجاب و عفاف در کنار یکدیگر است زیرا حجاب به تنهایی کفایت نمی‌کند و این دو اصل لازم و ملزوم یکدیگر هستند و عفت در نگاه، قلب، زبان و چشم و دست هم صدق می‌کند و باید رعایت شود.

وی اضافه کرد: عفاف یک مسئله عمومی است و باید در هر فضایی از جامعه رعایت شود اما نیازمند ابزاری به نام پوشش است، ما معتقد نیستیم که هر فرد محجبه‌ای عفیف است و هر فرد غیرمحجبه‌ای عفیف نیست بلکه انسانها به علت عدم آگاهی دچار بی عفتی و بدپوششی می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: پوشش باید با لباس تقوا همراه باشد تا شاهد تاثیرگذاری آن باشیم، فرهنگ دین فرهنگ پوشش است و حجاب فقط مختص اسلام نیست پیش از اسلام حتی در یهودیت و مسیحیت ما شاهد پوشش بودیم بنابراین ضرورت پوشش برای انسان واضح است.

وی با بیان اینکه نکته سوم توجه به پوشیدن نوع لباس است، ابراز کرد: باید مسئولان و متولیان و طراحان حوزه پوشش در حوزه‌هایی ابتکار و خلاقیت داشته باشند که لباس‌هایی جذاب و نو اما متناسب با موازین اخلاقی اسلامی در جامعه عرضه شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت اذعان کرد: لباس نیمه عریان با فرهنگ اصیل اسلامی و ملی ما همخوانی ندارد، این نمایشگاه از این جهت ارزشمند است که صنعت زیباسازی با رعایت حفظ ارزش های اسلامی همراه شده است.

وی افزود: خدای متعال رنگ‌آمیزی را حرام نکرده است و ما نباید فقط به دنبال استفاده از رنگ مشکی باشیم از نگاه دین فقط دو نوع لباس حرام است که هر دو در جایگاه لباس شهرت قرار می گیرد در غیر این صورت انسان در انتخاب نوع لباس و رنگ آن آزاد است.

اختری با اشاره به اینکه فرهنگ عریانی فرهنگ پوچی و به بن بست رسیده است، گفت: فرهنگ اسلامی با پوچی فاصله دارد و یک مسلمان هیچ زمانی به بن بست نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز با یک حرکت ناشایست و هنجارشکن در جامعه مواجه هستیم که به دنبال شکستن حرمت حجاب و پوشش در جامعه است و عده‌ای هرچند قلیل که اجیر شده استکبار جهانی هستند به دنبال نابودی فرهنگ اصیل اسلامی هستند.

این مسئول ادامه داد: این عده با پشتیبانی آمریکا و انگلیس و اسراییل ماموریت دارند که با وضعیتی خاص در جامعه حضور پیدا کنند و جوانان و نوجوانان ما را بی‌اعتقاد کنند، باید مراقب بود جامعه‌ای که فاسد شود ارزش‌های دینی در آن از بین خواهد رفت.

وی گفت: در کشورهای اروپایی و امریکایی بنیاد خانواده از بین رفته و امروز دشمن به دنبال به فساد کشاندن جامعه مسلمان ایرانی است و این فساد در حوزه های مختلف قابل تعریف است و فقط مختص مباحث پوششی و اخلاقی نیست بنابراین دولت و مجلس و قوه قضاییه باید با فسادها در هر زمینه ای قاطعانه برخورد کنند.

دبیرکل بنیاد ملی حجاب و عفاف کشور عنوان کرد: بنیاد حجاب و عفاف چند سالی است به همت نهادهای مردمی در تعدادی از استانها راه‌اندازی شده است و هدف آن حمایت از بنیاد خانواده و ترویج فرهنگ پوشش و عفاف است.
وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه امروز حمایت جدی و لازم از برنامه‌های حجاب و عفاف در کشور نمی‌شود و مسئولان توجه لازم را به این حوزه ندارند.

…………………
پایان پیام/ ۱۶۷


منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

بیستمین نسخه الکترونیکی نشریه فاران منتشر شد


به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،ماهنامه الکترونیکی فاران با هدف انتشار آثار علمی، ادبی و هنری بسیجیان و معرفی تولیدات دیجیتال ناحیه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء (ع) بصورت یک بسته مناسبتی در بستر سایت قسم منتشر می شود.

فاران نام کوهی در منطقه حجاز است که در کتاب آسمانی تورات از آن به عنوان یک نشانی از مشخصه های رسول خاتم یاد شده است و همچنین منطقه ای است که امام عصر (عج) از آن مکان ظهور می کند. در واقع عنوان فاران نمایانگر راهی است که از رسول خاتم شروع شده و تا ظهور آخرین منجی عالم بشریت ادامه دارد.

دانلود فایل PDF

نشریه الکترونیکی فاران شماره ۲۰

*جهت مشاهده و دانلود نشریه الکترونیکی فاران بر روی تصویر کلیک کنید*

*جهت مشاهده نسخه های قبل نشریه الکترونیکی فاران کلیک کنید*

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه استان اردبیل برگزار می کند


معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه استان اردبیل  به منظور جمع آوری دستاوردهای و خروجی های حلقه های صالحین در سطح جامعه و افکار عمومی در نظر دارد مسابقه ای تحت عنوان دستاورد ها و خروجی های شجره طیبه صالحین برگزار نماید

لذا از ارکان شجره طیبه صالحین و فرماندهان و شورا های حوزه و پایگاه تابعه استان در خواست دارد تا با مطالعه دقیق بروشور در این مسابقه شرکت نموده و دستاوردهای خود را طبق مثالهای مطروحه در بروشور نوشته و به معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل (طبق روشهای بیان شده) ارسال نمایند.

به بهترین و موفق ترین های این مسابقه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.(در این مورد محدودیتی وجود ندارد).

دانلود pdf بروشور

 

 

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

تشییع پیکر شهید مدافع حرم صفدرعلی قربانی برگزار شد


به گزارش قسم از حوزه ۲۶۳ شهید صنیع خانی ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ،تشییع پیکر شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون صفدرعلی قربانی با حضور مردم شهید پرور محله نازی آباد و با همکاری ارگان های مستقر در محله مانند ناحیه ۲ شهرداری تهران ،سازمان بسیج راه آهن ، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برگزار شد.

در این مراسم دو ایستگاه صلواتی به همت پایگاه مقاومت بسیچ شهید آقازاده و مرکز مقاومت بسیچ راه آهن برپا بود

سنگچی فرمانده حوزه شهید صنیع خانی در مصاحبه خبرنگار قسم گفت : یک هفته ای است که من و همرزمان من در جوزه ۲۶۳ شهید صنیع خانی در جال برنامه ریزی برای اجرای هرچه با شکوه تره این مراسم نموده ایم و امروز با حضور این خیل جمعیت حاضر در این مراسم با وجود اینکه در روز اداری هستیم همه این ها نشان شهید پروری مردم شریف این محله است که برایشان هموطن و غیرهم وطنشان اهمیتی ندارد و با آغوش گرمشان امروز تشییع پیکر این شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون صفدرعلی بابایی را تشییع نمودند و زن های امروز در این مراسم برای این شهید اشک ریخته و جای خالی مادر و همسر این شهید بزرگوار که با پیگیری ها و هماهنگی فراوان امکان سفر به کشور ایران را پیدا نکردند .

امروز در این مراسم برایم جالب بود مادر شهیدان این محله برای این شهید زینبی همانند پسران خودشان اشک میریختند و رنگ و بویی به این مراسم بخشیدند.

در آخر باید اشاره کنم که امیدوارم من و همه ی همرزمانم در این حوزه بتوانیم سربازی و خادمی مردم شریف این محله را به نحو احسنت انجام دهیم.

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

شورای راهبردیجلسه هم اندیشی شورای راهبردی ناحیه مقاومت حمزه سیدالشهدا باحضور اعضا برگزارشد.

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

دیدار فرمانده نیروی انتظامی با فرمانده جدید سپاه مریوان


فرمانده نیروی انتظامی مریوان به همراه مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی و جمعی از مسئولین نیروی انتظامی با فرمانده جدید سپاه این شهرستان دیدار کردند.

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

سرکشی فرمانده سپاه قروه از خانواده های پاسداران بازنشسته + تصاویر


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، سرهنگ سعید شعبانی فرمانده سپاه قروه با خانواده های پاسداران بازنشسته سپاه پاسداران دیدار نمود و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

 

وی در این دیدار با بررسی و.ضعیت زندگی پاسداران بازنشیسته از طریق تماس های تلفنی نسبت به رفع مشکلات انان اقدام کرد.

.

 

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

سرمایه‌های انقلاب را با قضاوت‌های نامنصفانه و عجولانه از کف داده‌ایم


رییس فراکسیون امید بر بازخوانی آرمان‌ها در آستانه سی‌و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: انقلاب متعلق به تمام ملت است و حفظ و به کار بستن تمامی سرمایه‌های آن فارغ از اختلاف نظرهای سیاسی تکلیفی است که قطعا باید نسبت به انجامش در پیشگاه پروردگار و تاریخ پاسخگو باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن یادداشت محمدرضا عارف در اینستاگرام به این شرح است:

وقتی به دادگاه نظامی سال ۴۲ و محکومیت مهندس مهدی بازرگان به ۱۰ سال زندان و تبعید به برازجان می‌اندیشم، وقتی عظمت جانفشانی‌ها و رشادت‌های نسل انقلاب در راه پیروزی‌اش را به یاد می‌آورم، وقتی از جان گذشتن‌های ملت را برای حفظ نظام مرور می‌کنم، می‌بینم گاهی فراز و فرودهای ۳۸ سال گذشته با افسوس‌ها و دریغ‌هایی همراه است که به حکم زمان فرصتی برای جبرانشان نیست.

سرمایه‌هایی که با قضاوت‌های نامنصفانه، عجولانه، یک سویه و غیرآینده نگر از کف داده‌ایم و از سر ناآگاهی، انقلاب و نظام و ملت را از برکت وجودشان محروم کرده‌ایم. در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باید قدری تامل کنیم، به یاد بیاوریم این انقلاب حاصل چه ایثارها و از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌هایی است.

آرمان‌های انقلاب را بازخوانی کنیم و باور کنیم این نظام و انقلاب امانت خون شهداست، متعلق به تمام ملت است و حفظ و به کار بستن تمامی سرمایه‌های آن فارغ از اختلاف نظرهای سیاسی تکلیفی است که قطعا باید نسبت به انجامش در پیشگاه پروردگار و تاریخ پاسخگو باشیم.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

ایران مخالف حضور آمریکا در “نشست آستانه” است/ آمریکا را دعوت نکرده‌ایم


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ، در پاسخ به این سؤال که موضع جمهوری اسلامی ایران در صورت حضور آمریکا در نشست آستانه برای حل بحران سوریه چه خواهد بود، گفت: ما مخالف حضور آمریکا هستیم.

وی افزود: ما دعوتی از‌ آمریکا نکرده‌ایم و مخالف حضور آنها هستیم.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

اظهارات “ترامپ” علیه برجام شعار است/ آمریکا در اجرای برجام سنگ‌اندازی کرده و “دولت خصم” است/ هیچ مذاکره مجددی درباره برجام نمی‌کنیم


به گزارش خبرگزاری صالحین، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز در نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهار داشت: در آغاز صحبت لازم می‌دانم از مردم قدرشناس، بزرگوار، فهیم و زمان‌شناس ایران در ضایعه درگذشت حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که با حضورشان، اشک‌شان، آه‌شان و با حرکت پرشورشان در خیابان‌ها و در مراسم نماز، بدرقه آن پیکر پاک و ترحیم حضور پیدا کردند و همچنین حضورشان در مراسم ترحیم تشکر و سپاسگزاری داشته باشم.

وی افزود: حضور ملت نشان داد که مردم ما به‌خوبی قدر بزرگان‌شان، خادمان‌شان و آنهایی که تأثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی در استقرار این نظام و همچنین برای توسعه کشور و آبادانی آن و از همه مهمتر نشان دادن راه صحیح در مسائل مهم اجتماعی و کشوری هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی علاوه بر خدمات شایان توجه نسبت به انقلاب، نظام و کشور، با صبرشان، متانت و سکوتشان، آنچه را برای نظام لازم می‌دیدند، انجام داد. با بیان آرامشان در مسائل بسیار مهم سیاسی همراه با روش اعتدالی‌شان، عقلانیت، خرد و سعه‌صدرشان نشان دادند که بهترین روش و راه برای اداره کشور، تعامل با افکار مختلف و اندیشه‌های مختلف است.

روحانی ادامه داد: امروز آن مرد بزرگ در میان ما نیست، ما نمی‌توانیم مستقیم از افکار آن مرد بزرگ برای آینده‌مان استفاده کنیم، اما شیوه او، راه او، نصایح او و آنچه که او برای ما به یادگار گذاشته‌اند، از نوشتهه‌ا، آثار صوتی و از همه سرمایه‌هایی که برای ما به یادگار گذاشتند، می‌توانیم استفاده و بهره‌برداری کنیم، راه اعتدال، راه خرد با صبر و حوصله برای حل معضلات کشور تلاش کنیم.

وی  تصریح کرد: ضمن تشکر از ملت بزرگ ایران، از همه فعالان سیاسی خواهش می‌کنم همین فضا را ادامه دهیم، نه برای امسال، بلکه برای سال‌های پیش رو ادامه دهیم؛ برای آبادانی کشور عزیزمان، از همه چیز مهمتر آن است که در یک فضای آرام و اعتدالی فرمان الهی و دستورات خداوند و اخلاق زیرپا گذاشته نشود. نکند به خاطر برخی مسائل فردی، گروهی و جناحی بخواهیم راستی، درستی، اخلاق حسنه و همچنین شیوه‌هایی که خداوند بزرگ و قرآن مجید به ما توصیه کرده، به دست فراموشی بسپاریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: نکته دوم، تشکر و سپاس مردم از دولت خدمتگذارشان است. اگر ما در فضای سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی دستاوردهایی داشتیم این دستاوردها به خاطر حضور، تلاش، کمک، ایستادگی، استقامت، اندیشه، صبر، حوصله و امید مردم به آینده این کشور و نظام بوده است. ما بحمدالله در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های خوبی داشتیم و در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به تلاش بیشتری داریم.

وی ادامه داد: راه ما هم سپاس و هم شکر به درگاه خداوند نسبت به کارهای انجام گرفته و هم تلاش و کوشش پیگیر برای دستیابی به اهدافی است که هنوز به آنها نرسیده‌ایم. بسیار خوشحالم که از آغاز سال به مردم وعده داده بودم که امسال تلاش ما بر این است که به رشد ۵ درصدی دست پیدا کنیم و بسیار سپاسگذارم از کارآفرینان، فعالان اقتصادی، خدمتگذاران مردم و همه مقامات و کارگزاران قوا که دست به دست هم دادیم تا امروز شاهد رشد بیش از ۵ درصد هستیم. رشد ۷٫۴ درصدی که در منطقه نظیری برای او نمی‌شناسیم و در سطح جهان هم نمونه‌های خیلی زیادی ندارد، آن هم در شرایط این سال‌هایی که جهان معمولا با نوعی رکود اقتصادی مواجه بوده است.

رئیس‌جمهور افزود: بسیار سپاسگذارم که توانستیم در زمینه اشتغال قدم بسیار بزرگی برداریم، گرچه تا مقصد مطلوب زیاد فاصله داریم، اما اینکه در طول یک سال بیش از ۷۰۰ هزار شغل خالص در کشور ایجاد شود، نظایر زیادی ندارد. در خود دنیا هم نظیر زیادی ندارد. در گفتگوی تلویزیونی هم گفتم که در ۶ کشور بالای ۶۰۰ هزار شغل در سال‌های اخیر بوده، لذا ایجاد ۷۰۰ هزار شغل بسیار زیاد است، البته به خاطر انباشت مسائلی که در سال‌های گذشته داشتیم، نیاز به کار بسیار زیادی دارد.

به گزارش تسنیم، روحانی گفت: نکته سوم، موفقیت ما در مذاکرات هسته‌ای و برجام است. برجام تعلق به دولت یازدهم یا به شخص خاصی ندارد. برجام از آن ملت بزرگ ایران است، برجام از آن رهبری مقتدر کشور است، برجام از آن شهیدان از جمله شهدای هسته‌ای و دیگر فداکاران است، برجام نتیجه استقامت یک ملت و یک دستاورد بزرگ ملی است. کسی فکر نکند به خاطر انتخابات سال آینده باید نسبت به برجام بیش از حد سخن بگوید یا کمتر از حد لازم نسبت به برجام حرف بزند.

وی افزود: برای ما از برجام مهمتر حق و موفقیت یک ملت است، چرا در پیشگاه خداوند نسبت به موفقیت‌مان شاکر نباشیم؟ البته هیچ کسی در دنیا مدعی موفقیت صددرصد نیست و هر کاری نقصی و یا عیبی دارد، اما برجام یک موفقیت برای ملت بزرگ است.

رئیس شورای‌ عالی امنیت ملی در ادامه تصریح کرد: ما در اخلاق پیروز شدیم، هیچ کسی تردید نکند که برجام پیروزی ملت در اخلاق است. ما به دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم. آنچه راجع به ایران، نظام، دولت و ملت ایران نسبت به کشتار جمعی گفته می‌شود، دروغ و اتهام است. ما در دنیا به اثبات رساندیم که ملت ایران و نظام ایران، نظام راستگوست و آنها که علیه این نظام به ناروا سخن گفتند، امروز در تاریخ جهان و در پیشگاه اخلاق باید سرافکنده باشند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: کمتر کسی از صاحب نظران این کشور فکر می‌کرد موضوع پی ام دی حل شود و آژانس بین‌المللی رسما اعتراف کند که مسائل گذشته ایران پایان یافته و نسبت به آینده، بررسی‌ها را ادامه می‌دهیم. پایان این پرونده به معنای موفقیت اخلاقی ملت بزرگ ایران بود. ما از لحاظ سیاسی پیروز و موفق شدیم. به دنیا گفتیم که ایران نظامی نیست که با او رفتار امنیتی در دنیا شود. ما خواستیم به دنیا بگوییم ایران کشوری است که می‌تواند در مسائل مختلف جهان به عنوان یک بازیگر فعال و سازنده در صحنه باشد.

وی بر همین اساس تاکید کرد: ما می‌خواستیم بگوییم که ایران‌هراسی نادرست است، از ایران نترسید. ایران به دنبال صلح و امنیت برای منطقه و جهان است. ما می‌خواستیم به دنیا بگوییم که ایران استحقاق آن را ندارد که تحت فصل ۷ سازمان ملل به عنوان کشوری که صلح و امنیت جهانی را به خطر انداخته، باشد. ما از نظر سیاسی موفق و پیروز شدیم و قطعنامه‌های ظالمانه را به دست همان مرجعی که صادر کرده بود، لغو کردیم و برای احقاق حقوق ملی موفق شدیم.

رئیس‌جمهور گفت: ما غنی‌سازی را حق ملت ایران می‌دانستیم، ما می‌گفتیم مثل هر کشور پیشرفته دیگر حق داریم در زمینه فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای تلاش کنیم و این موفقیت ما بود که امروز سازمان ملل و آژانس فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ما را به رسمیت شناخته است. این موفقیت و پیروزی حقوقی ما بود. ما از لحاظ اقتصادی موفقیت بسیار خوبی را به دست آوردیم.

روحانی ادامه داد: ما به مردم‌مان گفته بودیم زمانی توافق هسته‌ای را می‌پذیریم که دولت‌هایی که با ما مذاکره می‌کنند، همه تحریم‌های هسته‌ای ایران را کنار بگذارند؛ گفته بودیم قدم به قدم آماده نیستیم که تحریم را کنار بگذارید. یک روز بگویید امروز پتروشیمی آزاد است. بعد از سه ماه نفت آزاد است و بعد از چند ماه بگویید فعالیت‌های مربوط به فلزات گرانبها آزاد است. بعدا هم بگویید در زمینه حمل و نقل آزاد است و بعد از آن بیمه، روابط بانکی و غیره.

وی افزود: گفته بودیم تحریم‌ها باید برداشته شود و من به ملت ایران می‌گویم که همه تحریم‌های هسته‌ای بعد از اجرایی شدن برجام در ۲۷ دی‌ماه سال گذشته برداشته شد. امروز در نفت و گاز تحریمی نداریم؛ در حمل و نقل، بیمه و مسائل بانکی با دولت‌ها و بانک‌های بزرگ دنیا رابطه عالی داریم، البته بانک‌هایی که سهام خصوصی دارند گاهی احتیاط‌های بیش از حدی انجام می‌دهند و برخی از کشورهای بزرگ به ویژه آمریکا در اجرای برجام سنگ‌اندازی‌هایی را انجام دادند، لذا توقع ما از ابتدا نسبت به آمریکا این چنین است، وقتی دولتی دولت خصم است، پیداست که از همه توانش برای اجرای یک توافق استفاده نکند، اما در عین حال امروز مردم به حقوق بسیار فراوانی در اقتصاد دست یافتند و اگر مشکلاتی باقی مانده آن مشکلات را حل و فصل کنیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در توافقات جهانی حتی با یک کشور هم که باشد، در اجرا ممکن است اشکالاتی پیش بیاید و مسائلی داشته باشیم. شاید در بعضی از موارد کار به دلخواه پیش نرود، ما نباید حوصله‌مان را از دست بدهیم و باید منافع ملی را مدنظر قرار دهیم.

روحانی ادامه داد: طبیعی است در یک توافق بزرگ با ۶ کشور بزرگ و مربوط به سازمان ملل، در بعضی موارد مشکلاتی را داشته باشیم، اما در عین حال در برابر بدعهدی‌ها ما با قدرت و مقتدرانه ایستاده‌ایم. مردم مطمئن باشند مقتدرانه عمل کردیم و خواهیم کرد، اما عجولانه کاری نکرده‌ایم و نخواهیم کرد. منافع ملی برای ما اصل است و این منافع را همواره مدنظر قرار خواهیم داد.

رئیس‌جمهور در ادامه نشست‌خبری به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید “در سالگرد برجام که منتقدان دولت دستاوردهای آن را لوکس معرفی می‌کنند، بفرمایید دستاورد برجام برای فقرا و حاشیه‌نشینان چه بوده است؟” گفت: شما از دستاورد برجام برای مردم و فقرا صحبت کردید؛ برجام متعلق به همه ملت و از جمله اقشار مستضعف است. اگر ۲۷ دی سال گذشته برجام اجرایی نمی‌شد، با این تحریم‌هایی که تساعدی افزایش می‌یافت، وضع بد نفتی ما ادامه پیدا می‌کرد. در سال‌های قبل کل درآمد نفتی ۳۲ هزار یا ۳۳ هزار میلیارد تومان بیشتر نبود، اما در سال جاری تا پایان سال با اجرای برجام نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی خواهیم داشت.

به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر نبود ما این پول را از حقوق چه کسی کم می‌کردیم؟ از حقوق پرستاران، معلمان، بهداشت و درمان؟ مجبور بودیم کارها را زمین بگذاریم. در زمینه کارهای اجتماعی که انجام می‌دهیم، حقوق بازنشسته‌ها را تعطیل کنیم؟ چه کاری انجام می‌دادیم؟ بخش امنیتی و نظامی را حقوق نمی‌دادیم؟ کسانی که نقد می‌کنند، لوکس هم نقد می‌کنند؟ باید بدانند نقد لوکس خیلی جا ندارد. باید به مردم قشنگ بگویند که اگر برجام نبود چه چیزی می‌شد؟

روحانی تاکید کرد: تلاش این کارگرانی که کار می‌کنند سبب شد که صادرات و تولید نفت را به قبل از تحریم رساندیم. چه کسی باعث شد؟ شرایط را چه کسی فراهم کرد؟ در زمستان سرد که برخی گازشان قطع شده، بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز مصرف می‌شود و برای مصارف به کار می‌رود؛ اگر نتوانیم سرمایه‌گذاری انجام دهیم، چطور زندگی مردم تأمین شود؟ ما ۱۱ میلیون از همین حاشیه‌نشین‌ها را بیمه کردیم و بهداشت و درمان به بسیاری از آنهایی که بیمه نبودند، خدمات می‌دهیم.

“موضوع برجام یک موضوع ملی است. نقد یک جایی خوب است. نقد اشکالی ندارد، اما برجام موضوع دولت نیست که کسی فکر کند باید با دولت مقابله کند. برای کسانی که می‌خواهند دولت را نقد تند کنند راه‌های دیگری هم هست. اگر کسی بخواهد آثار برجام را کوچک نشان دهد، یعنی کار ملت را کوچک نشان داده است. معنای آن واضح است. مسئله برجام طوری است که همه نهادها از جمله مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت‌ملی تصویب کردند. برجام تعلق به دولت ندارد، متعلق به ملت و نظام است”.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه “همه اذعان دارند که کشور با فقدان آیت‌الله هاشمی پشتوانه مهمی را از دست داده و حالا شما هدف حملات بیشتر تندروها قرار خواهید گرفت. همچنین برخی از احتمال ردصلاحیت شما صحبت می‌کنند. آیا به عنوان عالی‌ترین مقام پس از رهبری، وقت آن نرسیده که برای تندروی‌ها چاره‌ای بیاندیشید؟ اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی یک شخصیت بزرگ در نظام ما بودند. جای خالی ایشان به نظر من هیچ وقت پر نمی‌شود. از لحاظ شخصیت، آقای هاشمی جای‌شان خالی است، مثل شهید مطهری و شهید بهشتی و امیدواریم همه تلاش کنیم تا حدی که امکان‌پذیر است در جهت کار بزرگی که آن مرد بزرگ انجام می‌داد، کوشا باشیم و بتوانیم جبران کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی در ادامه چنین پاسخ داد که در مورد بقیه مسائل که گفتید باید بگویم که ما را با شورای نگهبان دعوا نیندازید. روابط ما با شورای نگهبان همیشه خوب بوده است، اینها شایعات است، انتخابات همیشه یک فرآیندی دارد، در ضمن انتخابات برای سال آینده است و تا آن زمان خیلی مانده است. امروز همه ما باید برای خدمت به نظام‌مان کمربندها را محکم‌تر کنیم و به جامعه‌مان خدمت کنیم.

روحانی تاکید کرد: این مردم بزرگ در هر حادثه‌ای نشان می‌دهند که چقدر بزرگ و با عظمت هستند. باید نسبت به این مردم تلاش و خدمت کنیم. از همه چیز مهمتر خدمت به نظام و مردم است. باید خدمت کنیم و کار کنیم و در صحنه باشیم. امیدوارم نگرانی‌هایی که در بیان شما مطرح شد به زودی کاسته شود و فضای وحدت ملی که در رحلت آقای هاشمی نمود بسیار خوبی داشت و در تشییع پیکر ایشان با حضور جناح‌ها و اندیشه‌های مختلف به وجود آمد را به آخر برسانیم.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد آمار اشتغال ۷۰۰ هزاری نفری دولت و سهم فارغ‌التحصیلان در این آمار، گفت: مسئله اشتغال بسیار مهم و پیش روی ماست، یعنی برای همه متولدین دهه ۶۰ در دهه ۸۰ باید شغل درست می‌شد. در نیمه دوم دهه ۸۰ ایجاد شغل متوقف شد. ما در سال ۸۵ تا ۹۰ و ۹۱ چیزی در اشتغال خالص نمی‌بینیم و حدود صفر است. در واقع تنها ۱۴ هزار شغل ایجاد شده است.

وی افزود: درست آن سال‌هایی که می‌بایست اشتغال درست شود و سال‌هایی که وضع نفت و درآمد نفتی بسیار خوب بود، باید شغل درست می‌کردیم، اما واردات را افزایش دادیم. این آمار و ارقام نشان می‌دهد که ما باید امروز جبران کنیم. در‌ آن مقطع یک کار تأخیری انجام شد و آن اینکه فضای دانشگاه‌ها وسعت پیدا کرد. دانشگاه‌هایی مثل پیام‌نور، علمی و کاربردی و دانشگاه آزاد شروع به توسعه کردند و سرمایه جمع شد و آمار دانشجویان ما به ۴ میلیون رسیده و الان که به ۵ میلیون نفر رسیده است.

روحانی ادامه داد: سالانه ۷۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند و باید برای آنها شغل ایجاد کرد. اگر از تابستان گذشته تا امسال را مبنا قرار دهیم، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروهای فعال وارد بازار کار شدند و این آمار کم سابقه است.

به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور تاکید کرد: ۷۰۰ هزار نفر شاغل شده‌اند و از آن طرف به بیکاران نیز اضافه شده است، پس بنابراین بیکاری در مجموع افزایش یافته است. علاوه بر اینکه ۷۰۰ هزار شغل درست شده، بنابراین آماری که داده می‌شود، متوسط است، البته در این یک سال گذشته ایجاد اشتغال در جوانان و زنان بیشتر شد، گرچه در زمینه اشتغال عقب هستیم و این آمار متوسط است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بزرگ ما در مسئله برجام اشتغال جوانان است، افزود: امسال در بخش کشاورزی و صنعت رشد خوبی داشتیم. سال گذشته همین موقع یک مصاحبه کردم و گفتم تلاش می‌کردیم که جنس‌هایی که در انبارها مانده به فروش برسانیم. در برخی از کارخانه‌ها آن قدر انبارها انباشته شده بود که جا نداشتند. فولاد در حیاط‌ انبارها هم انباشته شده بود، اما الان کارخانه فولاد جنس آماده ندارد و نوبت سه ماهه می‌دهد. افرادی که می‌گویند رکود است و رونقی را نمی‌بینیم، فولاد را نسبت به سال گذشته نگاه کنند. ذوب‌آهن نسبت به سال گذشته چه وضعی داشت؟ نمی‌خواهم بگویم که همه بخش‌ها همین‌گونه است. هنوز بخش‌هایی نیمه فعال هستند و باید به آنها کمک کرد.

رئیس‌جمهور بر همین اساس گفت: عقب‌ماندگی‌ها به قدری عمیق است که جای آنها پر نشده است، ما در سال ۹۱ رشد منفی داشتیم، در سال ۹۲ رشد منهای یک و دو داشتیم، در سال ۹۳ سه درصد رشد داشتیم، در سال ۹۴ رشد دو درصد داشتیم که در مجموع ۵ درصد می‌شود. چقدر رشد ایجاد شود تا گذشته را جبران کند؟ ما هنوز به سال ۹۰ نرسیدیم، بنابراین این حرف درست است. ما آثار رونق را در همه بخش‌ها نمی‌بینیم، اما امسال یک حرکت خوبی شروع شد. همین حرکت را باید با امید بیشتری ادامه دهیم. آثارش اشتغال برای همه آنهایی است که دنبال کار هستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از رسانه‌های عربی درباره ایده‌های ایران برای اجلاس آستانه و وضعیت سوریه، گفت: مسئله سوریه بسیار مهم است. بیش از ۵ سال درگیری در سوریه بود. در مجموع ما خوشحالیم از اینکه یک آتش‌بسی مورد توافق قرار گرفت. قدم مثبتی است که در سوریه آتش‌بس بین دولت و برخی گروه‌ها صورت گرفت، البته همه گروه‌ها نیستند. دو گروه داعش و جبهه النصره که تروریست هستند، مطرح نیستند، اما بقیه گروه‌ها در این آتش‌بس حضور دارند. مجموعا این آتش‌بسی که شده را باید حفظ کنیم و نگذاریم جنگ شروع شود.

روحانی ادامه داد: نکته اساسی اینکه قبلا می‌گفتند مذاکره بین سیاسیون و خارج‌نشینان بود و اینها صحبت می‌کردند و دوباره می‌رفتند، اما امروز مذاکره بین دولت و گروه‌هایی است که در صحنه هستند. امروز گروه‌های مسلحی که آتش‌بس را پذیرفتند، می‌توانند یک مذاکره واقعی و جدی را تحقق ببخشند. سه کشور ایران و روسیه و همچنین ترکیه تلاش زیادی برای اجلاس آستانه کردند که در روزهای آینده این اجلاس برگزار می‌شود. اساس آن مذاکره سوری سوری است. مذاکره دولت سوریه با گروه‌هایی که هم مخالف و هم مسلح بودند و هم جنگیدند و امروز‌ آتش‌بس را قبول کردند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه تلاش ما این است که قدم اول در آستانه، قدم پایانی نباشد، بلکه آغازی باشد که ادامه پیدا کند. حل مسئله سوریه یک یا دو مسئله نیست و گروه‌های مسلح معلوم نیست کجا هستند؟ داعش و جبهه النصره با هم هستند. مسئله کردها و نیروهای مختلف در سوریه باید حل شود. تلاش جمهوری اسلامی ایران بر این بوده که مسئله سوریه از طریق سیاسی و مذاکره حل شود. توان‌مان را به کار گرفته و می‌گیریم تا ببینیم چه کسی و کدام دولت و رئیس‌جمهور حاکم باشد. این موضوع وابسته به همه مردم سوریه است و هیچ کسی حق ندارد از طرف مردم سوریه تصمیم بگیرد. ما باید فضا را برای صلح و انتخابات آزاد در سوریه فراهم کنیم.

خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم از رئیس‌جمهور پرسید که شما حدود ۴ سال پیش وعده کردید که رابطه ایران با کشورهای همسایه و عربستان بهبود پیدا می‌کند، اما تشنج بین ایران و عربستان بیشتر شد؛ رابطه این دو کشور قطع و سفارت‌ها بسته شد، در عین حال سخنانی از میانجیگری‌ کشورهایی نظیر کویت و عراق بین ایران و عربستان است و اینکه آقای ابراهیم جعفری پیام‌هایی را برای نزدیک کردن دیدگاه‌‌ها آورده است. شما این حرکت‌ها را تأیید می‌کنید؟ آیا پیام‌هایی رد و بدل شده؟ شرایط ایران برای رابطه با عربستان چیست؟

روحانی در پاسخ به این سوال گفت: همواره اساس سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همسایگان و به خصوص کشورهای اسلامی است، شورای همکاری خلیج فارس نیز از این امر مستثنی نیست. اعضای این شورا همسایگان جنوبی هستند و ما همیشه خواهان روابط خوبی با آنها بوده‌ایم، تلاش ما بر این بوده که روابط ما با این کشورها بهتر شود، عربستان‌سعودی مشکل را از حمله به یک کشور همسایه که مبنایی نداشت و امروز هم هیچ مبنایی ندارد، آغاز کرد. به نفع منطقه و عربستان است که هر چه سریع‌تر این حملات را به کشور برادرمان یمن قطع کرده و مداخلات در امور تروریسم منطقه را قطع کند.

رئیس شورای عالی امنیت‌ملی با بیان اینکه ما در رابطه دو جانبه با عربستان مشکلی نداریم که بخواهیم آن را حل کنیم، گفت: مشکلات ما مربوط به تجاوز عربستان به یمن و مداخلات عربستان در بحرین و برنامه‌هایی است که وی در حمایت مالی از ترویسم در منطقه دارد، است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما با عربستان در گذشته مذاکرات و صحبت‌هایی داشتیم، مسئله اعدام شیخ نمر و سفارتخانه عربستان رخ داد و عربستانی‌ها یک جانبه روابط  خود را قطع کردند. ما خواستار قطع رابطه نبودیم. از آن زمان تا به حال کشورهای مختلفی به عنوان اینکه بین ایران و عربستان میانجگری کنند، آمدند و کشورهای زیادی مانند کویت و عراق و اگر بخواهم نام ببرم بیش از ۸ کشور بودند که با ما صحبت کردند.

روحانی ضمن ابراز امیدواری برای حل ریشه‌های مسئله ایران و عربستان، خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم که در منطقه صلح و ثبات برقرار شود، ایران نه قصد دخالت در امور عربستان را دارد و نه می‌خواهد عربستان از صحنه سیاسی منطقه حذف شود و جایی که می‌تواند نقش داشته باشد، آن نقش را نداشته باشد. آنها نباید کشور همسایه مظلوم را بمباران و در امور آنها مداخله کنند، متاسفانه تروریست‌ها از منابع مالی عربستان استفاده می‌کنند.

وی افزود: امیدواریم عربستان راه درستی را انتخاب و تصمیم درستی اتخاذ کند، ما حاضریم به عربستان در حل مسئله یمن و مسائل منطقه کمک کنیم و حاضریم  با کمک به عربستان در کل منطقه ثبات و وحدت بیشتری با تلاش ما ایجاد شود.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه دولت یازدهم چه اقدام چالشی در مسیر تولید و هدایت نقدینگی به سمت تولید و افزایش تولید انجام داده است؟ گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی برای کشور اهمیت دارد. دولت در تلاش برای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است. خوشبختانه خود مسئله برجام فضای فعالیت برای اقتصاد مقاومتی را آسان‌تر کرد. برجام یک سرمایه‌گذار نیست، برجام یک تولیدگر نیست که بگوییم برجام کجا سرمایه‌گذاری کرد؟ برجام فضا را آماده می‌کند، موانع را بر می‌دارد. باید همه دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: مقام معظم رهبری امسال را سال اقدام و عمل برای اقتصاد مقاومتی گذاشتند. اولین کاری که صورت گرفته مسئله نفت و گاز بود. ساده‌ نیست که یک مرتبه تولید نفت از دو میلیون به سه میلیون برسد. صادرات نفت ما از یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه به بالای دو میلیون برسد. کار آسانی نیست، اضافه کردن یک میلیون بشکه نفت و تولید آن. چاه‌هایی که بسته شده باز شود و آماده شود. صنعت نفت کار بسیار بزرگ و عظیمی انجام داد. این کار بسیار بزرگی است که امروز انجام گرفته است. در مسئله نفت و گاز و پتروشیمی‌ها در حال افتتاح هستیم.

رئیس‌جمهور در ادامه این نشست‌خبری گفت: جهش اقتصاد مقاومتی این است که تولید بالا برود و صادرات بیشتر شود. اقتصاد مقاومتی، یعنی اشتغال بیشتر شود. امروز در بخش‌های مختلف و کشاورزی تحولی مثل خودکفایی گندم رخ داد. تولید کشاورزی از ۹۷ میلیون تن به ۱۱۷ میلیون تن رسیده است. این یک جهش و حرکت بزرگ بود. همچنین در بخش تولید خودرو جهشی صورت گرفت. تولید خودروهای مشترک ساخت داخل و خارج تا پایان امسال شروع می‌شود که یک حرکت بسیار خوبی است و قرار است ۳۰ درصد آن صادر شود و اینها همان اقتصاد مقاومتی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ابتکار مبنی بر اینکه آیا دولت برنامه‌ای برای پیگیری مواد حقوق شهروندی که مربوط به نهادهای دیگری غیر از دولت است، دارد؟ گفت: حقوق شهروندی جزو قول‌های بنده در انتخابات سال ۹۲ بود. در انتخابات یکی از وعده‌هایم تهیه منشور حقوق شهروندی و تلاش برای اجرای آن بود، البته در ۱۰۰ روز اول دولت اولین نسخه آن را منتشر کردیم.

وی افزود: طی این مدت نظرات و پیشنهادات اصلاحی به دولت ارسال و منشور تکمیل شد، بحث‌های فراوانی صورت گرفت، با همه دستگاه‌های دولتی بحث کردیم و جلسات متعددی با حقوق‌دانان و اساتید برگزار کردیم تا یک منشور بسیار خوبی تهیه شد و قطعا بعدها این منشور کامل‌تر می‌شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی و به خصوص فصل سوم آن متکی بر مواد قانونی اساسی است، تصریح کرد: این منشور منطبق بر قانون اساسی خطی مشی و برنامه رئیس‌جمهور را  اجرا می‌کند. منشور حقوق شهروندی را به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم آن را اجرا کنند.

به گزارش تسنیم، روحانی افزود: حقوق شهروندی تنها به دستگاه اجرایی تعلق ندارد؛ اگر همه دولت همین حقوق شهروندی را اجرا کنند قوای دیگر هم در این زمینه به دولت کمک می‌کنند. امیدوارم دو قوه دیگر به کمک قوه مجریه بیایند و به اجرای آن کمک کنند، منشور حقوق شهروندی پشتوانه قانونی دارد و باید آن را اجرا و عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از مواد حقوق شهروندی هنوز عملیاتی نشده است، تصریح کرد: به عنوان رئیس‌جمهور همواره این مسائل را دنبال می‌کنم. از طریق وزیر دادگستری که پیوند دو قوه مجریه و قضائیه را بر عهده دارد این مسئله را به صورت شفاهی و کتبی دنبال می‌کنم، برخی مسائل هستند که حل آن زمان می‌برد. دل‌مان می‌خواهد همین امشب آنها انجام شود و تلاش‌مان را می‌کنیم، البته توان ما به همان حدی است که در قانون اساسی آمده و در این راستا به کمک دیگران نیازمندیم.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه رسالت درباره تمدید تحریم «آیسا» که از رئیس‌جمهور پرسید چطور شد در حالی که آنها تحریم‌ها را برنداشتند، شما این سندها را امضا کردید؟ گفت: در برجام مقصودمان تحریم‌های هسته‌ای است، برای تحریم‌های دیگر مذاکره نکردیم و دنبال آن نیز نبودیم. بحث‌ تحریم‌های هسته‌ای با اجرایی شدن برجام در بخش‌های دولتی تقریبا اجرا شد. در بخش نفت و گاز تحریمی نداریم. در نقل و انتقال پول نفت مشکل داریم و اما در سرمایه‌گذاری مشکلی نداریم. برای اینکه بدانیم بعد از برجام چه مشکلاتی رفع شد، از وزیر نفت پرسیدم قبل و بعد برجام چطور شده؟ الان برای برخی تجهیزات مهم یک دهم سابق پول می‌دهیم. اکنون راه باز شده که برخی از داروها و وسایل پزشکی برخی کشورها که خیلی ایده‌آل بود، بگیریم. اکنون در این زمینه‌ها مشکلی نداریم. اکنون مشکل یک جا هست و در بانک است. در واقع بخش مالی مانده است.

“اگر اکنون مشکل باشد، عمدتا غیر برجام است. پس تحریم‌ها برداشته شده، اما در مورد اینکه آمریکایی‌ها بدعهد شدند، باید بگویم «آیسا» نه اینکه یک تحریم باشد، آیسا تحریم جدید نیست و اجرا هم نشده است. تمدید یک تحریم قبلی است، البته همین مسئله نیز اگر اجرا می‌شد نقض برجام است. من در‌ سخنرانی ۱۶ آذر هم گفتم که اگر آمریکایی‌ها تمدید آیسا را بلااثر نکنند و اجرا شود، نقض فاحش برجام است.”

روحانی افزود: کنگره قانون آیسا را تمدید کرد، اما رئیس‌جمهور آمریکا این را امضا نکرد. دولت آمریکا با فشارهایی که جمهوری اسلامی ایران به آمریکایی‌ها و ۱+۵ وارد کرد بلافاصله این را بلااثر کرد و اگر بلااثر کردند، ما آرام ننشسته بودیم چون خیلی چیزها تحقق پیدا می‌کرد. اگر این قانون اجرا می‌شد، خیلی برنامه‌ها داشتیم، البته بنده به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی دستوری دادم که یکی اجرا و دومی در حال اجراست. این قدم‌ها برداشته شده است.

وی ادامه داد: اینکه چطور این توافق را انجام دادیم، این توافق چارچوبی داشت که بر مبنای آن به مکانیزم‌ها عمل خواهیم کرد. یک بخشی از این اجرائیات شب گذشته انجام شد، برخی از برجام همین دو روز پیش اجرا شد. بخش فردو دیروز اجرایی شد. از آن طرف هم برخی تحریم‌ها برداشته شد، اما در زمینه بانکی هنوز باید تلاش کنیم. متاسفانه آمریکایی‌ها بدعهدی کردند و ممکن است باز هم بدعهدی کنند، البته ما باید خود را برای هر شرایطی آماده کنیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: برجام برای آمریکا هم خیر است و ممکن است در آمریکا از آن خوش‌شان نیاید، اما این به ضرر کسی نیست و بازی برد برد است و به نفع همه است. به نظر من چیزی نیست که دولتی و یا فردی آن را نقض کرده و زیر پا بگذارد. این مسیر را ادامه می‌دهیم. باید تدبیرمان را به کار ببندیم. پایه‌های برجام مستحکم است. ما باید حواس‌مان جمع باشد و از این فضای به وجود آمده برای کشور و مملکت استفاده کنیم.

خبرنگار بلومبرگ از روحانی پرسید که آقای ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا تا چند روز آینده به کاخ سفید خواهد رفت. چه تدابیری اندیشیده‌اید، اگر ایشان تصمیم بگیرند مجددا درباره برجام مذاکره کنند؟ آمدن ترامپ به کاخ سفید بر تصمیم شما برای شرکت در انتخابات سال آینده چه تاثیری دارد؟ تضمین می‌کنید که سال آینده کاندیدا شوید؟

رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال گفت: آقای ترامپ رئیس‌جمهور منتخب تا به حال اظهاراتی که نسبت به برجام انجام داده، این بوده که خوشحال نیست و توافق خوبی نیست. وی تعبیرات مختلفی انجام داده که بیشتر شعار است. من بعید می‌دانم در مقام عمل اتفاقی بیفتد، به دلیل اینکه توافق برجام دو جانبه نیست.

روحانی افزود: آقای ترامپ وقتی وارد کاخ سفید شود، نمی‌تواند بگوید من خوشم می‌آید یا نمی‌آید. مذاکره مجدد معنایی ندارد. مذاکرات مقدمه‌ای برای توافق بوده است. سال‌ها از آغاز آن گذشته و زمان برده است. مذاکرات راجع به مسائل هسته‌ای از سال ۸۲ شروع شده و زمان زیادی برد تا به توافق رسید. بازگشت به گذشته معنایی ندارد. هیچ‌گونه مذاکره‌ای در برجام در کار نخواهد بود. مذاکره و توافق انجام گرفته و تمام شده است. تقریبا به صورت یک سند بین‌المللی درآمده است.

به گزارش تسنیم، وی همچنین گفت: وجود رئیس‌جمهور جدید در آمریکا تأثیر خاصی در انتخابات ایران نخواهد داشت و ایران روند خود را دارد. مردم تلاش خودشان را در انتخابات انجام می‌دهند و مسلما آنچه که خواست مردم باشد، در انتخابات اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رئیس شورای عالی امنیت‌ملی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر اینکه مهمترین اقدامی که در دوران باقیمانده از دوره ریاست‌جمهوری یازدهم انجام خواهید داد چه مسئله‌ای است؟ گفت: چیزی که در شش ماه باقیمانده از عمر دولت به دنبال آن هستیم، تکمیل دو سه پروژه مهم است؛ مقصودم پروژه‌های عمرانی نیست، بلکه طرح‌های اساسی است که دولت در زمینه اقتصادی به دنبال آن بود، دولت تلاش کرد محیط آرام اقتصادی به وجود بیاورد و نگذارد نوسان‌های شدید در اقتصاد ایجاد شود.

وی افزود: تلاش دولت کاهش تورم و ادامه یافتن این کاهش بود، اینکه تورم تک رقمی را تا پایان دولت به انجام برسانیم کار سختی است و برای تحقق آن روزانه مراقبت و مواظبت می‌کنیم. در زمینه رشد اقتصادی تلاش‌مان این بود که در تمام بخش‌ها از رکود خارج شویم، اما در بعضی از موارد مشکل داریم؛ بخش ساختمان راکد است و باید تحولاتی صورت بگیرد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در زمینه اشتغال حرکت خوبی در دو سال گذشته صورت گرفته است، هر سال ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده که کار بسیار مهمی است، این روند با شدت بیشتری باید ادامه یابد. اقتصاد مقاومتی را  باید بتوانیم تا پایان دولت ادامه داده و نهایی کنیم. باید از فضایی که برجام به‌ وجود آورده در سال‌های پیش رو استفاده کنیم، سرمایه‌گذرای‌های مهمی آغاز و شروع شده که باید در بخش‌های مختلف تکمیل شود.

روحانی ادامه داد: در همین مسئله حمل و نقل ریلی، خرید لوکوموتیو‌ها، ماشین و خودرو و هواپیما با مشارکت شرکت‌های خارجی و هواپیما حرکت خوبی در بنادر ایجاد شده و توسعه خوبی به وجود آمده است. بخشی از توسعه بنادر ما در چابهار تا پایان امسال و دولت به افتتاح می‌رسد. کار بسیار عظیمی است. یکی از مسائلی که دولت از آغاز دنبالش بود، ایجاد وحدت و اتحاد بیشتر در بین جامعه بود.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم وحدت، اتحاد، شادابی و نشاط در جامعه به وجود بیاید، افزود: نگذاریم شکاف ایجاد شود و فاصله‌ها بیشتر شود، این فاصله‌ها باید کم شود، در  مسئله قومیتی و مذهبی تلاش بسیاری برای اینکه پیوستگی اقوام بیشتر و بیشتر شود، همه باید به دنبال عزت بیشتر و اتحاد بیشتر ایران عزیر باشیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: دنبال این بودیم وحدت بین مذاهب و ادیان مختلف بیشتر شود، فضاهای مختلف آموزشی و علمی بهبود یافت، شرکت‌های دانش‌بنیان امروز کار بسیار بزرگی انجام می‌دهند و اشتغال و تولید خوبی ایجاد می‌شود. شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد کردند و تحول بزرگی در این بخش صورت می‌گیرد، برای توسعه اقتصاد و علمی نیازمند فضای آرام در بخش‌های مختلف هستیم.

وی گفت: تلاش می‌کنیم فضای رشد اقتصادی و اشتغال، سیاست خارجی و روابط ما با دنیا  و با کشورهای منطقه ادامه یابد و این راه را ادامه می‌دهیم. در پی ایجاد فضای فرهنگی و اجتماعی و آن اخلاق حسنه‌ای که باید در جامعه  استقرار پیدا کند با نام احیای اخلاق هستیم، این فضا در ۶ ماه باقیمانده ادامه پیدا می‌کند.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار فرانس ۲۴ مبنی بر اینکه ایران، ترکیه و روسیه در استقرار آتش‌بش در سوریه نقش موثری داشته‌اند. آیا  مذاکرات آستانه می‌تواند نتیجه بخش باشد و  منجر به ادامه آتش‌بس شود؟ گفت: شما بیان کردید که با تلاش ایران روسیه و ترکیه آتش‌بس برقرار شد و این پاسخ سوال شماست، به این معنی که اگر سه قدرت ایران، روسیه و ترکیه قادر هستند در حلب و در کل سوریه با گروه‌هایی که امروز می‌جنگند آتش‌بس برقرار کنند، یعنی این سه کشور قابل نفوذ هستند و می‌توانند در این زمینه نقش ایفا کنند.

رئیس‌جمهور گفت: این سه کشور‌ آماده مذاکره هستند، معنای آن این است که قدم اول موفق و نتیجه بخش بوده، همان‌طور که اشاره کردید دیگرانی که در مسئله سوریه از گذشته فعالیت می‌کردند، امروز در آستانه حضور ندارند، زیرا فعالیت برخی از آنها مخرب بوده و به تروریست‌ها کمک می‌کردند و این درست است. متاسفانه فعالیت برخی از کشورها مخرب بود و مثبت نبود و به تروریست‌ها کمک می‌کردند، ‌برخی از این کشورها در مذاکرات آستانه حضور ندارند، اما در عین حال به نظر ما آنچه مهم است اینکه گروه‌هایی که الان می‌خواهند با دولت مذاکره کنند، بتوانند در زمینه‌هایی که گام‌های اولیه محسوب می‌شود، به توافق برسند.

وی در پایان گفت: امیدواریم اجلاس آستانه بتواند در اولین قدم موفقیت خودش را به دست آورد، البته این روند باید ادامه یابد و جلسات متعددی باید تشکیل شود تا به نتیجه برسد، آنچه نظر ما و خواست ایران است اینکه آتش‌بس ادامه یابد، به موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات کمک شود تا سپس مبارزه با تروریسم ادامه یابد، یعنی داعش و جبهةالنصره و گروه‌هایی که به آنها وابستگی دارند، جنگ با آنان ادامه یابد و در نهایت سوریه بتواند به یک ثبات و استقلالی برسد که در آن ثبات و استقلال، شرایط برای یک انتخابات واقعی و تحول برای آینده سوریه تحقق یابد.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

صلابت حیدری رهبر انقلاب موجب هراس دشمنان است


امیر کیومرث حیدری سه شنبه شب در مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای ۶ و تجلیل از ۱۹۲۲ نفر از جانبازان و خانواده معظم شهدا کرمانشاه که در مجموعه فرهنگی رفاهی گلایول شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: شهادت در فرهنگ اسلام و در فرمایشات امام عزیزمان معامله با خداوند معرفی شده است.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تا داد و ستدی صورت نگیرد، معامله‌ای صورت نمی‌گیرد و شهیدان باید به مقامی برسند که کالای آن مطلوب خریداری شود.

وی با بیان اینکه ما سعی می‌کنیم در خرید کردن همواره بهترین کالا را خریداری کنیم، ادامه داد: شهدا را خداوند خریداری می‌کند و نمونه بارز آن این است که مگر ما هم‌رزم شهیدان نبودیم؟ اما خدا شهیدان را گل‌چین خریداری کرد.

این فرمانده ارشد نظامی با ارزشمند توصیف کردن جانفشانی شهدای والامقام و حرکت آنان در مسیر دفاع از حق و اجرای دستورات الهی، عنوان کرد: بدنی که در راه خدا متلاشی و تکه‌تکه شده، به‌دست می‌آید و خدا آن‌را در آغوش می‌گیرد.

حیدری با اشاره به قیام عاشورا و حرکت سیدالشهداء(ع) برای ایستادگی در مقابل دشمنان دین خدا و اجرای امر به معروف و نهی از منکر که برای همه آزادی‌خواهان عالم تا برپایی قیامت یک درس جاودانه و ماندگار است، تصریح کرد: هنوز به محض سالگرد قیام عاشورا انگار این واقعه به تازگی اتفاق افتاده و مقام شهدا هم همان‌گونه است.

وی با تقدیر از والدین شهدا و با اشاره به عظمت کار آنان در تربیت فرزندان برومندی که در راه دفاع از دین خدا و میهن اسلامی جان خود را فدا کردند، گفت: بی‌شک پدر شهید بستری را فراهم کرده که اجرش اگر از شهید بیشتر نباشد، کمتر نیست.

حیدری افزود: من غبطه می‌خورم چرا این مسیر نورانی شامل حال من نشد؟ من به شما خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان که صبورانه تحمل کردید درود می‌فرستم، جانبازان جان برکف با شهیدان تفنگ به‌دست گرفتند و جنگیدند که تاریخ امروز ما به این عزیزان افتخار می‌کند.

وی با بیان اینکه ما مدیون کسانی چون شهدای والامقام و حضرت امام خمینی(ره) هستیم که در باغ شهادت را به ما آدرس دادند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با صلابت حیدری خودشان امروز ملت را با صلابت پیش می‌برند و امروز بزرگ‌ترین قدرت‌مندان دنیا در خلوت خودشان و در اتاق فکرشان اعتراف به اثرگذاری نهضت ایران اسلامی دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران متذکر شد: این اقتدار ما از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و این انقلاب متعلق به خانواده شهدا و جانبازان است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

صفحه اول مطبوعات صبح پنجشنبه ۳۰ دی


به گزارش قسم ، تصاویر صفحه نخست مطبوعات امروز ( پنجشنبه ۳۰ دی) در ادامه خبر ، قابل مشاهده است:

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

جلسه ستادی بسیج اصنافجلسه مقاومت بسیج اصناف باحضور فرمانده حوزه واعضا شورا برگزارشد.

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

شورای امربه معروف بسیج اصنافبه گزارش قسم از ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)، شورای امربه معروف ونهی ازمنکر حوزه  مقاومت اصناف ناحیه حمزه سیدالشهدا(ع)برگزارشد.


در این جلسه فرمانده حوزه اصناف بر اهمیت  فرهنگ و اخلاق اسلامی در اصناف تاکید کرد و گفت: فرضیه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه دینی وشرعی است و بر تک تک ما واجب  است.


وی در ادامه افزود: آموزش های اجتماعی برای کسبه ، توزیع تراکت  و پوستر های امر به معروف و نهی از منکر و ترویج  این فرهنگ از الویت های حوزه اصناف در سطح منطقه ۹ است.


 

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

تهران میزبان برگزاری یادواره «شهدای منطقه ۹»به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،قضاتلو مسئول ستاد شهدای مدافع حرم منطقه ۹ تهران در گفتگو با خبرنگار قسم گفت : سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) به پاس تجلیل از خانواده معظم شهدای حرم منطقه ۹ تهران ، اقدام به برگزاری یادواره شهدای حرم در منطقه ۹ تهران نموده است.


 قضاتلو در ادامه افزود: این مراسم با سخنرانی سردار محسن کاظمینی فرمانده  سپاه تهران بزرگ و با حضور خانواده معظم شهدا ، بسیجیان و اهالی  منطقه ۹ تهران در دانشگاه ستاری برگزار می گردد.


مسئول ستاد شهدای مدافع حرم در انتها بیان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا مصداق زنده نگه داشتن راه شهدا و امام است، راه شهدایی که محور زندگی آن‌ها خدا بود و برای خدا کار می‌‌کردند از این رو این برنامه توسط ستاد شهدای مدافع حرم منطقه ۹ تهران در روز جمعه۸ بهمن ماه ساعت ۱۸٫۳۰در دانشگاه هوایی  شهید ستاری واقع در مهرآباد جنوبی، خیابان امام محمد باقر(ع)، ابتدای خیابان شمشیری، درب شرقی دانشگاه شهید ستاری برگزار می شود.


گفتنی است در این مراسم نورانی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و جاویدالاثر منطقه ۹ تهران تجلیل می‌شود.

منبع: قسم پایگاه اطلاع رسانی سپاه ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز: امروز حماسه و مقاومت در میان شهدای مدافع حرم به ظهور نشسته است

سپاه نیوز:سردار استاد حسینی گفت: نهضت حماسه آفرین کربلای حسینی بیانگر فداکاری در حدّ اعلاء و به معنای واقعی کلمه است و امروز این حماسه و مقاومت در میان شهدای مدافع حرم به ظهور نشسته است.

 

به گزارش سپاه نیوز:سردار علی استاد حسینی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) در خصوص شهدای مدافع حرم در البرزتصریح کرد: دین اسلام اجازه زیر بار ذلت رفتن را به هیچ مسلمانی نمی دهد و مدافعان حرم با آگاهی از این مهم به دفاع از ملت های مظلوم در خارج از مرزهای ایران می روند.

 
وی افزود: اگر امروز ما شاهد ایستادگی ملت های مظلوم در مقابل ظلم و ظلم استکبار هستیم به واقع برگرفته از نهضت و قیام عاشورای حسینی است.

 

سردار استاد حسینی با بیان این مطلب که امام حماسه آفرین است و کسانی که مقاومت نمی کنند و روح حماسی و ایستادگی ندارند در مسیر خط امام قرار نمی گیرند و از این رو از مسیر حقیقی خارج می شوند، بر لزوم پیروری از خط امام و مسیر ولایت تاکید کرد.

 

وی با تأمل بر این موضوع که انقلاب اسلامی ایران با شعار نه شرقی و نه غربی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شکل گرفت، در پاسخ به این پرسش که مدافعان حرم و انقلاب چه اشتراک هایی با یگدیگر دارند، توضیح داد: هیچ انقلابی از ابتدا تا امروز همچون این انقلاب نبوده است و نخستین پایه مبنایی این انقلاب برگرفته از شعار حماسه کربلا است که امام حسین (ع) به آن اشاره کرد.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) در ادامه سخنان خود با نظر به این مهم که هیهات من الذله شعار ملت های مظلوم است که در مقابل استکبار و ایادی آن مقاومت و ایستایی می کنند ، تاکید کرد: امروز ملت یمن، عراق، سوریه و لبنان و دیگر کشورهای مسلمان چون میانمار در مقابل ظلم ایستاده اند و مقاومت می کنند.

 

سردار استاد حسینی ادامه داد: دین اسلام اجازه زیر بار ذلت رفتن را به هیچ مسلمانی نمی دهد و مدافعان حرم با آگاهی از این مهم به دفاع از ملت های مظلوم در خارج از مرزهای ایران می روند و در این میان از تمام تعلقات دنیوی خود دل می کنند.

 

فرمانده سپاه امام حسین مجتبی (ع) در پاسخ به علل و انگیزه حضور مدافعان حرم عنوان کرد: نخستین دلیلی که مدافعان حرم به دفاع از حرم اهل بیت (ع) می روند شریعت و دینداری آنان است و ایمان قلبی آنان به اهل بیت(ع) است که آنان را برای دفاع در خاک کشور دیگر ترغیب می کند.

 

وی گفت: منافع اسلام و منافع کشورمان حکم می کند که در خارج از مرزهای کشور خودمان با ایادی استکبار، یعنی تکفیری ها و داعشی ها برویم و این ایادی از طرف صهیونیسم و آمریکا تأمین می شوند.

 

سردار استاد حسینی ادامه داد: دومین دلیل حضور مدافعان حرم به منظور دفاع از حرم دلیل عقلی و منطقی جنگ است، چرا که اگر امروز ما در خارج از مرزهای ایران با آنان مواجه نشویم مجبور هستیم در داخل شهرهای خودمان با آنان جنگ کنیم.

 

وی با در نظر گرفتن بنیان های انقلاب به عنوان زیرشاخه های اصلی و انگیزشی مدافعان حرم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بر پایه عدالت خواهی و مبارزه با استکبار شکل گرفت و امروز ما به واسطه مدافعان حرم و جنگ های برون مرزی شعائر انقلاب اسلامی را تبیین می کنیم که نخستین ان دفاع از مظلوم است.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)افزود :قریب بیش از پنج سال است که استکبار تمام قوای خود را تجهیز کرده است امام نمی تواند مقاومت را در هم شکند و این مقاومت برگرفته از بیداری اسلامی و باورهای انقلاب است که در کشورهای مستضعف جهان به ویژه جهان اسلامی تحقق یافته است.

 

وی گفت: امروز کسانی که در خیمه رهبری و ولایت قرار دارند در مسیر هدایت هستند و ولایت پذیری اصلی ترین رکن مدافعان حرم است.

 

 

انتهای خبر/۰۸

منبع سپاه نیوز

منبع: پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

مراسم پنجمین سالگرد شهادت شهید محرم ترک برگزار می گردد


به گزارش قسم از حوزه ۲۶۵ شهید بخارایی ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ،روز پنجشنبه مورخ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ از ساعت۱۴/۳۰ الی ۱۷ مراسم پنجمین سالگرد شهادت اولین شهید مدافع حرم کشور شهید محرم ترک به همت حوزه۲۶۵شهید بخارایی با حضور ۱۲ خانواده شهید مدافع حرم،اهالی محله،خانواده معظم شهدا و … در سالن اجتماعات شهید شاطری واقع د نازی آباد،بازار دوم،نبش بوستان۱۷شهریور برگزار می گردد

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

مسابقات والیبال جام شهدای مدافع حرم در کرمان برگزار می‎شود


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

همزمان با دهه فجر

مسابقات والیبال جام شهدای مدافع حرم در کرمان برگزار می‎شود

مسابقات والیبال جام شهدای مدافع حرم در کرمان برگزار می‎شود

به گزارش ”  پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله “علی‎اکبر ثابتی‎پور امروز  اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت ایام‎الله دهه فجر انقلاب اسلامی هیأت والیبال برنامه‎ها و مسابقات مختلفی را در سطح استان کرمان برگزار می‎کند.

وی با اعلام برنامه‎ها و مسابقات در دست اقدام بیان داشت: برگزاری رقابت‎های استانی جام شهدای مدافع حرم، مسابقات پیشکسوتان و لیگ استان، جشنواره استعدادیابی در مقطع مینی‎والیبال، جشنواره مسابقات بانوان و مراسم تجلیل از پیشکسوتان از برنامه‎ها و مسابقات پیش رو در این ایام فرخنده است.

ثابتی‎پور تصریح کرد: با تصویب هیأت والیبال استان کرمان مقرر شد، مسابقات و برنامه‎های فوق در رده‎های سنی مختلف و با حضور پیشکسوتان، مربیان، بازیکنان و علاقمندان در سراسر استان کرمان از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات و برنامه‎ها افزود: بررسی سطح کمی و کیفی بازیکنان و مربیان والیبال استان، انتخاب بازیکنان برتر هر شهرستان، تجلیل از پیشکسوتان و استعدادیابی بازیکنان والیبال از جمله این اهداف هستند.

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

بازديد مسئول بسيج دانشجويي استان كرمان از مناطق محروم


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

جهت اعزام جهادگران بسیجی صورت گرفت:

بازديد مسئول بسيج دانشجويي استان كرمان از مناطق محروم

مسئول بسيج دانشجويي استان كرمان و كيوان ممحمودي مسئول بسيج دانشجويي شهرستان جيرفت و عنبرآباد از مناطق محروم منطقه جبالبارز جنوبي شهرستان عنبرآباد جهت خدمت رساني به مردم منطقه توسط اردوهاي جهادي دانشجوي استان صورت گرفت

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” شناسايي و بازديد ناصر بهروز مسئول بسيج دانشجويي استان كرمان و كيوان محمودي مسئول بسيج دانشجويي شهرستان جيرفت و عنبرآباد از مناطق محروم منطقه جبالبارز جنوبي شهرستان عنبرآباد جهت خدمت رساني به مردم منطقه توسط اردوهاي جهادي دانشجوي استان صورت گرفت.
قرار است دانشجویان دانشگاههای جيرفت و عنبرآباد در روستاهای محروم شهرستان ، فعالیت های جهادی انجام دهند.
دانشجویان از ششم بهمن ماه تا پايان بهمن امسال در حوزه های آموزشی، فرهنگی، بصيرتي، عمرانی ، اقتصاد مقاومتی ،پزشكي ،دامپزشكي ،به مردم بخش اسماعيليه خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

باید موانع برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها برداشته شود


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

مسئول سازمان بسیج دانشجویی:

باید موانع برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها برداشته شود

گودرزی با اشاره به اینکه باید موانع برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها برداشته شود،گفت: رهبر معظم انقلاب تاکیدات مهمی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها داشته اند.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” داود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی در پاسخ به این سوال که “آیا بسیج دانشجویی در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است،  موفق بوده؟ اظهار داشت: از نظر ما باید موانع گسترش و توسعه کرسی‌های آزاد اندیشی برداشته شود و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب تاکیدات مهمی در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها داشته اند لذا بسیج دانشجویی برنامه های متعددی را در این زمینه در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش بسیج و مسئولان دانشگاهی باید مبنی بر رفع موانع گسترش و توسعه کرسی های آزاداندیشی باشد افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی یکی از جدی‌ترین مطالباتی است که رهبر فرزانه‌ی انقلاب همواره در دیدارهایشان با دانشجویان و مجموعه‌های دانشگاهی مطرح کرده اند و همانطور که می دانیم، این کرسی ها فرصت های مناسبی را جهت بیان راحت تر با انگیزه مضاعف به دانشجویان می دهد و اینگونه بسیاری از سوال ها و سوء ذهنیت ها در جلسات متعدد برطرف می شود.

گودرزی در ادامه خاطر نشان کرد: بررسی اهمیت و لزوم برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند دلایل این مطالبه‌ی مهم رهبر معظم انقلاب را آشکارتر سازد و در ذیل همین بررسی است که می‌توان نقاط ضعف و کم‌کاری‎های دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع را شناسایی کرد.

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

برگزاری جلسه بصیرتی خانواده های معزز شهدای در قلعه گنج


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

برگزاری جلسه بصیرتی خانواده های معزز شهدای در قلعه گنج

امام جمعه قلعه گنج و رئیس بنیاد شهید این شهرستان با حضوردر جلسه بصیرتی خانواده های معزز شهدای این حضور را نشانه تکریم شهدا و لطفی از سوی خدا دانستند.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله “حجت الاسلام احمد نجنو خطیب جمعه قلعه گنج در این نشست با اشاره به نقش خانواده شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: خانواده شهدا نقش مهم و اساسی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارند.

 
نجنو خانواده شهدا را طلایه داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بیان داشت: ما باید قدر خود را بدانیم در شهری زندگی می کنیم که مزین به نام یکصد و ده کبوتر خونین بال حریم عشق و ولایت است و شما خانواده معظم شهدا به عنوان طلایه داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهم و موثری در گسترش و نهادینه کردن این فرهنگ مقدس در جامعه امروزی دارید.

 
وی افزود: اجر شما در نزد خداوند کمتر از شهدای عزیزتان نیست چرا که فرزندان و همسران شما با جهاد و از خودگذشتی در راه خدا از دین مبین اسلام دفاع کردند و یقینأ شما در اجر معنوی آنها شریک خواهید شد.

 
امام جمعه قلعه گنج با بیان وظیفه مهم خانواده شهدا در جامعه گفت: وظیفه و رسالت شما به عنوان الگوی صبر و استقامت بسیار سنگین است چرا که  باید آرمانها و ارزش هایی که شهدا به خاطر آن جان خود را فدا کردند در جامعه نهادینه کنید.

 
وی خطاب به پدران و مادران شهدا گفت: اگر امروز فرزندان شهید شما با تبعیت از امام حسین(ع) باعث عزت و سربلندی اسلام و نظام شدند قطعأ پرورش یافته دامان پاک پدر و مادری هستند که پرورش یافته مکتب شهدای عاشورا هستند.

 
نجنو خاطرنشان کرد: برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان نظام ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه راهبردی واجب و رویکردی ضروری است.

 

انتهای پیام/

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

نشست صمیمی فرمانده مرکز شهید مدرس با کارکنان برگزار شد

سپاه نیوز:  نشست صمیمی فرمانده مرکز شهید مدرس با کارکنان برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار علی سیدی،فرمانده مرکز شهید مدرس،در نشستی صمیمی با کارکنان مرکز با پایوران مرکز گفتگو کرد.

وی در این نشست که تمامی پایوران حضور داشتند،بر ارتقاء سطح کیفی آموزش از سوی مربیان و مسولین مرکز تاکید کرد و  خواستار رعایت نظم اخلاقی و ظاهری بیشتر از سوی کارکنان شد. 

گفتنی است این نشست در حسینیه مرکز برگزار شده بود. 

انتهای خبر/۰۷

 

منبع سپاه نیوز

منبع: پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

اصول خبرنگاری قسم + دریافت شیوه نامه خبری


به گزارش قسم از حوزه ۲۰۹ موحد ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،در این بخش فایل ها و مباحث آموزش خبرنگاری برای سایت های قسم و نکات خبری برای درج خبر جهت استفاده خبرنگاران قرار گرفته است.

جهت دانلود شیوه نامه خبری سایت قسم از قسمت دانلود استفاده کنید.

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

علی مطهری بلندگوی جریان های سیاسی لیبرال و مخالف نظام شده است/تقویت بنیه نظامی برای کشور ضروری است


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

عضو حزب موتلفه اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر مطهری مطرح کرد؛

علی مطهری بلندگوی جریان های سیاسی لیبرال و مخالف نظام شده است/تقویت بنیه نظامی برای کشور ضروری است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: حرف های علی مطهری همان حرف های باب طبع دشمن است و در راستای اهداف دشمن برای از بین بردن روحیه انقلابی گری در کشور مطرح می شود و در واقع او بلندگوی این نوع جریان های سیاسی لیبرال و مخالف نظام شده است.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی  سپاه ثارالله ” علی مطهری  از فعالان سیاسی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای  اسلامی در مصاحبه اخیر خود با سایت آفتاب این بار نیز نیروهای انقلابی را نشانه گرفته و با بیان مطالبی آن ها را به صورت غیر مستقیم تندرو خوانده است.

جالب تر اینجاست که این نماینده مجلس به امام راحل(ره) نیز رحم نکرده و تسخیر لانه جاسوسی را که امام خمینی از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند را در زمره اقداماتی قرار داده است که از روی کم عقلی و هواهای نفسانی انجام شده است.

علی مطهری در مصاحبه با سایت آفتاب گفته است : ” تندروی همیشه بد است. از اول انقلاب تا امروز هم هر جا تندروی کرده‌ایم به انقلاب ضربه زده‌ایم. از طولانی‌کردن تسخیر سفارت آمریکا بگیرید تا قتل‌های زنجیره‌ای و توقیف همزمان چندین روزنامه و ممانعت از اظهار نظر منتقدان و احکام سنگین قضایی برای منتقدان سیاسی و تحریک دشمن برای وضع تحریم‌های اقتصادی و تلاش برای اجرا نشدن برجام از طریق “موشک‌پرانی” و ایجاد بهانه‌های حقوق بشری برای دشمن و هر معترضی را فتنه‌گر خواندن، همه اینها به انقلاب ما ضربه زده است. اینها انقلابی‌گری نیست، اقداماتی است که از روی کم‌عقلی یا هواهای نفسانی و کسب قدرت به هر وسیله ممکن است.”

این انتقادات علی مطهری از تست‌های موشکی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ربط دادن آن ها به برجام که پیش‌ ازاین در کلام عددی دیگر از اصلاح‌طلبان نیز تکرار شده بود در حالی است که  طبق اذعان مقامات دولت یازدهم، برجام  اساساً قرار نبوده که با موضوعات موشکی ایران مرتبط باشد.

این اظهارات همچنین تداعی کننده هشدار مقام معظم رهبری در اشاره به برخی تلاش‌های خواسته یا ناخواسته برای کاستن از توان موشکی کشور است که معظم‌له آنرا در صورت آگاهی گویندگان، «خیانت» عنوان کرده بودند.

رهبری قبلا تکلیف این نوع حرف ها را روشن کردند

حمید رضا ترقی در واکنش به اظهارات اخیر علی مطهری گفت: دیدگاه های علی  مطهری در واقع دیدگاه سطحی نگری است که از عمق تجربی و پخته سیاسی برخوردار نیست.

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در ادامه بیان کرد: علی مطهری مطالبی را مطرح می کند که قبلا رهبری انقلاب تکلیف این نوع حرف ها را روشن کردند، قبل از ایشان مرحوم هاشمی رفسنجانی هم این مطلب را مطرح کردند که دوره موشک گذشته که بعد دوباره این حرف را اصلاح کردند.

ترقی تصریح کرد: وقتی گزینه نظامی در کنار گزینه مذاکره هم چنان در روی میز دشمنان ما قرار دارد، نمی شود تقویت بنیه نظامی در کشور را نادیده گرفت؛ البته پاسداری از نظام و انقلاب اسلامی در درجه اول وظیفه ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خود شخص مقام معظم رهبری به عنوان فرماندهی کل قواست وحرف های امثال علی مطهری که تلاش و زحمتی برای حفظ این انقلاب نکشیده اند تاثیری در سیاست های کلان نظام نخواهد داشت.

علی مطهری با مخالف خوانی به دنبال مطرح کردن خود در افکار عمومی است

وی ادامه داد: علی مطهری همیشه سعی می کند با مخالف خوانی خود را در افکار عمومی مطرح نگه دارد و فکر می کند که با این نوع حرف ها می تواند زمینه رای قشر عوام جامعه را برای خود بالا ببرد .

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: این در حالی است که گفتمان رقابتی در انتخابات آینده بین جریان انقلابی و غیر انقلابی در کشور است و لذا معنا و مفهومی که مطهری از اعتدال و میانه روی مطرح کرده است کاملا با معیارهای اسلامی، علوی و نبوی مغایر است و مفهوم انقلابی گری همان مفهومی است که مقام معظم رهبری تبیین کردند.

ترقی با بیان اینکه اعتدال در اسلام آن چیزی نیست که مطهری معنا می کند، اظهار کرد: این نوع صحبت های علی مطهری نشان می دهد که از مطالب و کتب مرحوم پدرشان هم استفاده لازم را برای ارتقاء بینش دینی خود نمی کنند و همان حرف هایی را می زنند که دشمن می زند.

علی مطهری بلندگوی جریان های سیاسی لیبرال و مخالف نظام شده است

وی با اشاره به پاسخ امام راحل به تند روی تحت عناوینی که علی مطهری مطرح کرده است، خاطر نشان کرد: تسخیر سفارت آمریکا اگر تندوری بود امام راحل آن را به انقلاب دوم تفسیر نمی کردند، امام که اهل مسامحه و دورویی و نفاق نیست که بگوییم چیزی را که امام از آن به انقلاب دوم یاد می کنند تندروی بنامیم .

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: این ها همان حرف هایی است که باب طبع دشمن است و در راستای اهداف دشمن برای از بین بردن روحیه انقلابی گری در کشور مطرح می شود .منتها این بار از زبان علی مطهری گفته می شود و در واقع او بلندگوی این نوع جریان های سیاسی لیبرال و مخالف نظام شده است.

ترقی در ادامه مطرح کرد: این نوع حرف ها برای جامعه نخبگان کشور و نیروهای طرفدار انقلاب و امام ارزشی ندارد و هم نسل اول و هم نسل دوم و سوم کاملا متوجه این مسئله شدند که ما جز از راه حفظ روحیه انقلابی و تقویت بنیه نظامی بازدارنده و ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکا به هیچ کدام از اهداف انقلاب اسلامی نمی توانیم برسیم.

وی در پایان عنوان کرد: تا به حال هیچ کشوری از راه سازش و مسامحه با دشمن و ذلت و تن دادن به خواسته های دشمن نتوانسته است به رشد و کمال برسد.

انتهای پیام/

 

بوتیا نیوز

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

خروج از برجام التماس برای درگیری است


نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

خروج از برجام التماس برای درگیری است

وزیر خارجه آمریکا خروج از برجام را برای این کشور به معنی درخواست به منظور درگیری قلمداد کرد.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  جان کری، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان ان اعلام کرد: گفتن اینکه از برجام خارج می‌شویم به معنی التماس برای درگیری است.»

 

وی در ادامه گفت: دولت ترامپ در موضوع توافق هسته‌ای ایران، یکصدا نیست.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که تیلرسون (گزینه پیشنهادی وزارت خارجه) و ژنرال متیس (گزینه وزارت دفاع) نظرات متفاوتی ابراز کرده‌اند.

 

جان کری افزود: توافق هسته‌ای با ایران، کارساز بوده است و هست؛ ایرانی‌ها به توافق پایبند بوده‌اند.

 

وی همچنین گفت که جهان بدون این توافق به مکانی خطرناک‌تر تبدیل می‌شود و فکر می‌کنم که افراد معقول به این نتیجه رسیده‌اند که برجام، منطقه و دنیا را امن‌تر کرده، زیرا پیشروی این کشور به سمت سلاح اتمی را محدود کرده است.

 

جان کری، وزیر خارجه دولت اوباما نیز در مصاحبه با کریستین امان پور از مصاحبه ترامپ با یک روزنامه که در آن ناتو را سازمانی “از کار افتاده” نامیده و همچنین به سیاستهای آلمان در قبال مهاجران حمله کرده بود، انتقاد کرد.

 

کری  گفت که ورود ترامپ به عرصه سیاسی کشورهای دیگر به شکلی کاملا مستقیم نامناسب بوده است.

منبع: سپاه ثارلله استان کرمان

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

تداوم انقلاب اسلامی منوط به احیاء مساجد انقلابی می باشد


سردار غیب پرور گفت: بی تردید تداوم انقلاب اسلامی منوط به احیاء مساجد انقلابی است و همه اقشار بسیج می باید خود را با مساجد هماهنگ نمایند.  سردار غلامحسین غیب پرور رئیس ساز مان بسیج مستضعفین در گفتگو با ویژه نامه جشنواره برترین های مساجد با تأکید بر نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: […]

سردار غیب پرور گفت: بی تردید تداوم انقلاب اسلامی منوط به احیاء مساجد انقلابی است و همه اقشار بسیج می باید خود را با مساجد هماهنگ نمایند.

 سردار غلامحسین غیب پرور رئیس ساز مان بسیج مستضعفین در گفتگو با ویژه نامه جشنواره برترین های مساجد با تأکید بر نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در دوران دفاع مقدس مساجد نقش موثری ایفا می نمودند و مانند یک قرارگاه پشتیبانی نیازمندی های جبهه ها اعم از اعزام نیرو و جمع آوری کمک های مردمی تا روحیه بخشیدن به مردم را انجام می دادند.

وی با بیان اینکه مسجد یکی از مهم ترین پایگاه های فعالیت های اجتماعی است و جامعه اسلامی نیازمند محوریت مساجد در اداره امور می باشد، افزود: در حالیکه دشمنان نظام اسلامی هجمه گسترده ای را به باورها و اعتقادات جوانان جامعه تدارک دیدند، مساجد به عنوان اولین سنگرهای دفاعی جامعه اسلامی مطرح می باشند و متولیان بسیج در استحکام بخشی به این سنگر راهبردی مسؤلیت سنگینی دارند.

سردار غیب پرور خدمت رسانی و کمک به مردم را یکی دیگر از کارکردهای مساجد بر شمرد و افزود: خدمت رسانی و کمک به مردم نیازمند، یکی از فعالیت های مهم اجتماعی و مورد تاکید اسلام می باشد که مساجد می توانند با ایجاد گروه های خدمت رسان از جوانان و بسیجیان به این فرضیه دینی جامه عمل بپوشانند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج در ادامه با بیان اینکه متولیان مساجد می باید با شناخت مسائل روز و اولویت بندی آنها زمینه حضور هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان به مساجد را فراهم نمایند، گفت: تشکیل گروه های هنری، علمی و ورزشی در مساجد برای نوجوانان و جوانان می تواند یکی از راه های جذب جوانان به مساجد باشد.

سردار غیب پرور مسجد را پایگاه همه‌ی کارهای نیک و پایگاه خودسازی و انسان‌سازی دانست و با اشاره به نقش بصیرت افزایی مساجد در میان آحاد جامعه افزود: بسیجیان با هماهنگی امام جماعت می باید با دعوت از افراد عالم و بصیر، مسائلی را که دشمنان اسلام و انقلاب در قالب شبهات مختلف در جامعه و خصوصاً جوانان اشاعه می دهند، پاسخ دهند و مردم را مقابل پدیده های نوین از جمله فضای مجازی که مورد سوء استفاده دشمنان ایران اسلامی قرار گرفته، مصونیت بخشند.

وی در پایان با تأکید بر همدلی و هماهنگی بسیج مساجد با هیأت اُمنای مساجد، حضور پرشور اهالی محل در مساجد، بصیرت بخشی به مردم، حل مسائل و مشکلات جوانان، تبیین فرامین ولایت فقیه و امید بخشی به جوانان را از جمله ویژگی های مسجد انقلابی برشمرد و گفت: و ما در بسیج بنا داریم تمام برنامه ها و فعالیت های بسیجیان را با محوریت مساجد شکل دهیم.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

معاون دانش و پژوهش سپاه خبر داد:برگزاری جشنواره امام علی (ع) در بهمن ماه

سپاه نیوز: سردار نواب گفت: جشنواره امام علی (ع) در بهمن ماه مقارن با دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد رضا نواب اصفهانی معاون دانش و پژوهش سپاه با اعلام  خبر برگزاری دومین جشنواره امام علی (ع) در بهمن ماه گفت: جشنواره امام علی(ع) با پنج محور اصلی تجربه نگاران برتر، اندیشه ورزان  وپژوهشگران برتر ،سردبیران نشریات برتر ونیز فرماندهان و مدیران برتر برگزار می گردد.

وی ارج نهادن به مجاهدت های علمی شبکه دانشی و پژوهشی و نیز راهبرد اندیشی در حوزه های ماموریتی دانش و پژوهش سپاه را از جمله اهداف جشنواره امام علی(ع) برشمرد و افزود: برنامه های این جشنواره شامل تجلیل از مقام شهدای دانش وپژوهش سپاه ، تقدیر از برترین های دانش وپژوهش، بهره گیری از رهنمودها و تدابیر فرماندهان و مسئولین سپاه ونیز رونمایی از سامانه برخط و گسترش یافته مدیریت اندیشه ورزی در سپاه می باشد.

سردار نواب افزود: کمیته ارزیابی ستاد جشنواره امام علی(ع) در فعالیت شش ماهه خود محصولات و عملکردهای دانشی و پژوهشی را در سالهای ۹۳و۹۴ درمحورهای فرعی ۲۰ گانه برمبنای معیارهای کمی وکیفی بررسی و داوری نموده و از بین آنها تعداد۷۵ نفر را واجد شرایط تشخیص داده و معرفی می نماید.

وی در ادامه اظهار داشت: در بین برگزیدگان اسامی ۱۰نفر از فرماندهان و مدیران سپاه ، دونفراز مسوولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در رده ها و ۱۵ نفر از اندیشه ورزان و دبیران کل اندیشه ورزی سپاه ، ۱۲ نفر از تجربه نگاران ومسوولین تجربه نگاری سپاه ،۸نفر از پژوهشگران ، ناظران ومدیران پژوهشی به چشم می خورد.

معاون دانش و پژوهش سپاه گفت: در این جشنواره  کارگروه هایی در خصوص راهبرد اندیشی در خصوص نیاز سنجی دانشی و کیفیت بخشی به تولید دانش پاسداری از انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد که در آن مدیران پژوهشی رده های سپاه به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

بنابراین گزارش دومین جشنواره دوسالانه امام علی(ع) در حوزه دانش و پژوهش سپاه در دهم بهمن ماه سال جاری مقارن با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در ستاد فرماندهی کل سپاه با شعار محوری انا مدینه العلم و علی بابها برگزار می گردد.

انتهای خبر/۰۷

 

منبع سپاه نیوز

منبع: پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

دهمین دوره توانمندسازی شهید منتظر قائم برگزار شد


به گزارش قسم از مرکز امامت ، دهمین دوره رشد و تعالی شهید منتظر قائم به منظور ارتقای علمی و عملی فرماندهان پایگاه های بسیج سازمان بسیج کارگری سپاه تهران بزرگ از ۲۵ دی ماه سال جاری به مدت سه روز با حضور فرماندهان برادر پایگاه های مقاومت بسیج در مرکز امامت برگزار شد.

این دوره که بنام شهید سرافراز منظر قائم مزین شده بود با حضور چشمگیر برادران بسیجی از اقشار صنعتی کشور از جمله ایران خودرو، سایپا، تولید دارو و … همراه بود.

فرماندهان برادر پایگاه های مقاومت بسیج کارگری در ادامه این دوره ی رشد و تعالی در مرحله نخست به فراگیری مبحث “انقلابی گری” توسط دکتر نظری، “اصول و مبانی تحقق دولت اسلامی” توسط دکتر پورجباری، “چرایی انقلاب اسلامی” توسط حجت الاسلام نظری، “گفتمان امامین انقلاب اسلامی” توسط حجت الاسلام خاک رنگین و در پایان “تهدیدات و فرصت های فناوری و تجهیزات نوین” توسط استاد انصاری به صورت کارگاه های عملیاتی پرداختند.

در حاشیه این دوره به منظور آشنایی مدیران بسیجی با دستاوردهای ستاد فرمان اجرایی امام(ره) بازدید از مجموعه نمایشگاهی بنیاد برکت به عمل آمد.

برای مشاهده گزارش تصویری مرتبط، اینجا را کلیک نمائید.

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

ابتکار معلم خلخالی در کمک به جبهه مقاومت


 حمایت از جبهه مقاومت یک وظیفه برای تمام اقشار جامعه است که هر کس بسته به ظرفیت خود سهمی در حمایت از رزمندگان جبهه مقاومت دارد.

 این بار در یک ابتکار جالب از سوی سرکار خانم شهروز دوستعلی معلم کلاس ششم ابتدایی مدرسه عفت خلخال دانش آموزان، ۳۲ شالگردن برای رزمندگان جبهه مقاومت بافتند.

دوستعلی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری ازناو خلخال گفت: در برنامه درسی هر هفته یک ساعت درس فناوری و دو ساعت درس هنر داریم که به لحاظ اینکه دانش آموزان دختر از همین سنین نیاز به مهارت آموزی و مهارت زندگی دارند آموزش بافتنی را در کلاس ها شروع کردیم و  من بخاطر اینکه دانش آموزان کلاسم بتوانند سهمی در حمایت از مدافعان حرم داشته باشند پیشنهاد شد که اولین دستاورد بافتنی خود در کلاس فن آوری را به رزمندگان هدیه کنند.

وی گفت: در مدت کوتاهی بیش از ۳۲ شالگردن با آموزش های مطلوب برای رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه آماده شد که امیدواریم خداوند این هدیه رااز دانش آموزان با این قلب های پروسعتشان قبول کند.

دانش آموزان کلاس ششم مدرسه عفت خلخال نیز بافت شالگردن را کوچکترین هدیه خود برای رزمندگان دانستند و خیلی خوشحال بودند که با بافت این شالگردن ها بتوانند در سوز و سرما به رزمندگان در سرمای کشور سوریه کمک نمایند.

 

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

نخستین سالگرد شهدای مقاومت یمن در آمل برگزار می‌شود


نخستین سالگرد شهدای یمن باحضور علما و دانشجویان یمنی و سخنرانی دکتر حسین اکبری در امام‌زاده ناصرالحق شهرستان آمل برگزار می‌شود. نخستین سالگرد شهدای یمن باحضور علما و دانشجویان یمنی و سخنرانی دکتر حسین اکبری کارشناس سیاسی منطقه خاورمیانه و نوای حاج حمید طرفی در آمل برگزار می‌شود. این مراسم پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه ساعت […]

نخستین سالگرد شهدای یمن باحضور علما و دانشجویان یمنی و سخنرانی دکتر حسین اکبری در امام‌زاده ناصرالحق شهرستان آمل برگزار می‌شود.

نخستین سالگرد شهدای یمن باحضور علما و دانشجویان یمنی و سخنرانی دکتر حسین اکبری کارشناس سیاسی منطقه خاورمیانه و نوای حاج حمید طرفی در آمل برگزار می‌شود.

این مراسم پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه ساعت ۱۴ الی ۱۷ در امام‌زاده ناصرالحق(ع) شهرستان آمل برگزار است.

گفتنی است در روزهای نخستین حمله آل سعود به کشور یمن چهار مجروح برای درمان به ایران منتقل شدند که بر اثر شدت جراحات وارده در ایران به شهادت رسیدند.

از آنجا که آل سعود مانع انتقال پیکرهای مطهر این شهدا به یمن شد، سرانجام پیکر مطهر این چهار شهید مقاومت یمن در بقعه ناصر الحق شهرستان آمل که موردعلاقه و احترام ویژه مردم یمن است به خاک سپرده شد.

 

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

سیدعلی خامنه ای سی وپنج ساله، با آن قد رشید و چشمان نافذش، بنا می کند که … سخنرانی کند، با موضوع” طرح کلی اندیشه اسلامی درقرآن”


“واطیعوا الله والرسول لعلکم ترحمون”(آل عمران۱۳۲) اطاعت کنید از الله و از پیامبر، شاید مورد رحمت پروردگار قرار بگیرید…. نه، اگر چنانچه فقط بگوید ” اطیعوا الله” اطاعت کنید از خدا، پیغمبر را به عنوان مصداق ونمونه ای ذکر نکندواطاعت از پیغمبر را متذکر نگردد، آن کسانی هم که در نقطه مقابل پیغمبر قرار دارند، ممکن است ادعا کنندما داریم اطاعت از خدا می کنیم.دامنه ادعا که وسیع است….

رهبران وآقایان و رهبانان مسیحیت و احبار یهود، این ها هم ادعا می کردند. ” وقالت الیهود و النصاری نحن ابناء الله” (مائده ۱۸) ….

این است که اینجا خدای متعال ، در مقام بیان اطاعت و لزوم آن برای مومنان ، این جور می گوید

این خبر را به اشتراک بگذارید :

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

بیانه سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه بیت المقدس کردستان به مناسبت دهه فجر


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی  سپاه بیت المقدس کردستان؛ متن کامل این بیانه در زیر آمده است:

 

“بسم الله الرحمن الرحيم”

 

بيانيه سازمان بسيج پيشكسوتان جهاد وشهادت سپاه بيت المقدس كردستان بمناسبت گراميداشت سي وهشتمين سالگرد دهه مبارك فجر سال ۱۳۹۵

 

وَ قُل جاءَ الحقُّ وَ زَهَقَ الباطلُ انَّ الباطِلَ کانَ زَهُوقًا( آیه ۸۱ سوره اسراء)

 

آهن آب دیده را زنگ عوض نمی کنــد                                      چهره انقلاب را کینه عوض نمی کند

به دشمن علی بگو، به کوری دو چشمتان                                    پیروِ خط رهبری رنگ عوض نمی کند

 

 

دهه فجر سرآغاز جشن و خیزش عظیم ملتی است که از وابستگی و ظلم و ستم و تبعیض به ستوه آمده بودند و با این انقلاب بزرگ به ارزش های اسلامی و تعالیم سترگ و گرانقدر آسمانی چشم دوخته بودند تا ایرانی سرافراز و سربلند و آزاد بر قلل رفیع افتخار را شاهد باشند.

 

دهه فجر یادآور ایثار و رشادت های مردمی است که از جان خود گذشتند تا روزهای تاریک را روشن کنند، دهه فجر یاد وخاطره ابرمردی چون خمینی کبیر(ره) است که تا ابد نام بلندش بر جریده زرین تاریخ و درقلب ملت قهرمان ایران و تمامی آزادیخواهان جهان ثبت گردیده است.

 

ایام ا… دهه فجر یاد آور حماسه جاوید آزادگی،عزم و اراده پولادین ملتی است که بر اساس تجدید ارزشهای فراموش شده اسلامی و انسانی بر محور حاکمیت دینی و ولایت صالحین و دین مداران آغاز شد. پرچمدار این حرکت عظیم و فرخنده ,مردی از تبار عاشورا و سلاله پاک رسول الله بود که هدفی جز تحقق حکومت عدل در سر نداشت و با بذل همه هستی خود و ایجاد وحدت ،همدلی و صمیمیت در بین مردم خداجو بنیانی را بنا نهاد که با خون پاک شهیدان و ایثارگران ،پایه های آن استحکامی ابدی یافت. دهه فجر بزرگترین تحول تاریخی است که در سایه وحدت کلمه, خود باوری و خدا محوری توانست نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کرده و با انقلاب عظیم اسلامی دیگر ملل آزادیخواه جهان را از خواب غفلت و فراموشی بیدار سازد و این نهضت های استقلال طلب و عزت خواه کنونی،ثمره و ادامه همان مسیر همیشه ماندگار به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است.

 

اینک که ۳۸ بهار خجسته از عمر پر برکت انقلاب اسلامی مردم ایران می گذرد، به رغم همه تلاشهای مذبوحانه و اقدامات مستبدانه نظام سلطه،باز هم شاهد درخشیدن آن بر تارک جهان کنونی هستیم و به عیان می بینیم که پیشرفت های علمی،صنعتی،دفاعی،فرهنگی و اجتماعی این نظام الهی چگونه چشم ها را خیره کرده و حسادتها و دشمنی ها را آشکار نموده است. گر چه دشمنان قسم خورده این نهضت الهی هر روز طرحی نو برای براندازی آن در می اندازند اما با عنایات خداوند متعال و در سایه ولایت پذیری ،همدلی و وحدت کلمه ملت خدا جوی ایران اسلامی همچنان ایستاده ایم و به هیچ قیمتی دست از ارزشهای آفریده امام(ره) و شهیدانمان بر نخواهیم داشت.

 

سازمان بسيج پيشكسوتان جهاد وشهادت  سپاه بيت المقدس استان كردستان در این مقطع حساس که نظام سلطه جهانی، هجمه خویش را بیشتر و بیشتر می‌کند و به انحاء مختلف سعی در حصر و تضعیف و انحراف روحیه مبارزه‌طلبی و ظلم ستیزی ملت‌های مظلوم را دارد  به عنوان بخشی از اقیانوس بی‌کران امت بیداری اسلامی، با تاسی از مولا و مقتدای خویش حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و به پاس گراميداشت سی و هشتمين  سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر، ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضوری گسترده و پرصلابت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و تجدید بیعت با رهبرمعظم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمي امام خامنه ای (دام ظله العالي) مشتاقانه همگام با مردم با حضوری منسجم و موثر در راهپیمایی يوم الله  ۲۲ بهمن شرکت کرده و بار دیگر به مستکبرین عالم و سرسپردگان داخلی آنان اعلام می‌کنیم که بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاورد‌های ارزشمند آن تا پای جان ایستاده و دشمنان بی هویت و سرگردان این انقلاب الهی را بر خاک مذلت خواهیم نشاندو همراه و همصدا با سیل خروشان ملت ایران در راهپیمایی عظیم يوم الله۲۲ بهمن فریاد عزت خواهی و ایستادگی را سر خواهیم داد.

 

 

“سازمان بسيج پيشكسوتان جهاد و شهادت سپاه بيت المقدس كردستان”

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

اجرای ۲۷ عنوان برنامه گرامیداشت دهه فجر توسط بسیج در بیجار


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از بیجار،حسن عسکری صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر که با حضور فرماندهان حوزه ها و مدیران اقشار و کانون ها در سالن جلسات این ناحیه برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ،اظهار داشت: عنایت خداوند،حضور مردم و رهبری پیامبر گونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مثلث اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بهمن ۵۷ در  برابر استکبار جهانی شد.

 

وی با بیان اینکه ایام الله دهه فجر زمان بزرگداشت و تکریم انقلاب اسلامی ایران است،افزود:وفاداری ملت ایران با حضور پر شور در تمامی عرصه ها بعد از گذشت ۳۸ سال از عمر انقلاب برای دوستان و دشمنان نظام ثابت شده است.

 

فرمانده سپاه بیجار گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول ۳۸ سال عمر با برکت انقلاب از هر ترفندی برای براندازی نظام استفاده کردند و هر بار نیز با هوشیاری و بصیرت رهبری و مردم ناکام شده اند.

 

عسکری تصریح کرد: دشمنان ما در مذاکرات ایران را بعنوان قدرت جهانی پذیرفتند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بعنوان قدرت تاثیر گذار قبول کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه قطار انقلاب اسلامی با سرعت در حال حرکت به جلو است ،اظهار داشت: تعلل در اقدام موجب عقب ماندن از قطر انقلاب می شود.

 

فرمانده سپاه بیجار با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان داشت: صدور انقلاب به اقصی نقاط جهان از مهمترین دستاوردهای نظام است که نمونه آن در کشورهای مانند بحرین،سوریه ،لبنان و دیگر کشورهای جهان مشخص است.

 

عسکری با تاکید بر اینکه فاصله انداختن بین مردم و انقلاب از اهداف اصلی دشمنان نظام است،بیان داشت: دهه فجر بهترین فرصت برای معرفی دستاوردهای انقلاب به مردم است.

 

وی خاطر نشان کرد: تبدیل تهدیدها به فرصت و استفاده بهینه از آن از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی ایران است.

 

فرمانده سپاه بیجار در ادامه سخنان خود از اجرای ۲۷ عنوان برنامه در ۲۷۰ نقطه همزمان با دهه فجر در بیجار خبر داد.

 

وی عنوان کرد: برگزاری یادوراه شهدا،دیدار با خانواده معظم شهداء،جمع آوری اسناد دفاع مقدس و تدوین کتاب شهدا،همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات،مسابقه های بومی ،محلی ،نشست روشنگری ،کارگاه پیشگیری از اعتیاد،محفل قرآنی ،اعزام اکیپ پزشکی و اجرای مسابقات فرهنگی هنری از مهمترین برنامه های ایام الله دهه فجر توسط بسیج در بیجار است.

 

عسکری در پایان بر حضور گسترده مردم در تاکید کرد و یادآور شد: مشارکت مردم در برگزاري جشن هاي انقلاب اسلامي و يوم الله ۲۲ بهمن بيانگر وفاداري مردم به نظام ولائي جمهوري اسلامي است.

 

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

معاون آماد و پشتیبانی سپاه خوزستان : ۲ هزار جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اهدا شد

سپاه نیوز:سنجری گفت: براساس توافق سپاه و کمیته امداد خوزستان ۲ هزار جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اهدا می‌‎شود که در فاز نخست ۵۰۰ جهیزیه در حال توزیع است.

 

به گزارش سپاه نیوز:طالب سنجری معاون آماد و پشتیبانی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان اظهار داشت: براساس توافقات سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) تعداد ۲ هزار جهزیه به نوعروسان تحت پوشش این کمیته اهدا می‌شود.

وی افزود: براساس توافق اولیه در فاز نخست ۵۰۰ جهیزیه به نوعروسان شهرستان‌های حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه، شوش، اندیمشک، دزفول، شوشتر، گتوند، رامهرمز، ماهشهر، هندیجان و کارون اهدا می‎شود.

 

سنجری بیان کرد: این سرویس‌های جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اهدا می‌شود و جهیزیه‌ها در حال توزیع به شهرستان‌های هدف است.

 

 

انتهای خبر/۰۸

منبع سپاه نیوز

منبع: پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

صفحه اول مطبوعات صبح چهار شنبه ۲۹ دی


به گزارش قسم ، تصاویر صفحه نخست مطبوعات امروز ( چهارشنبه ۲۹ دی) در ادامه خبر ، قابل مشاهده است:

منبع: قسم سامانه متمرکز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg

جمع‌آوری کمک‌های انسان دوستانه روستای نوشهر از توابع بخش هیر به مردم سوریه


شهریار رستمی امروز در گفت‌‌وگو با خبرگذاری – اهالی روستای نوشهر به کمک دو  پایگاه مقاومت بسیج خواهران و برادران این روستا به مدت ۱۰ روز توانستند اقلام مورد نیاز را به مردم سوریه و مدافعین حرم جمع آوری کنند.

وی با اشاره به اینکه در چند روستای بخش هیر این کار انسان دوستانه در راستای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مدافعان حرم و مردم سوریه انجام شده است، ادامه داد: روستای نوشهر نیز با این حرکت خیرخوانه خود توانستند به مدت ۱۰ روز این اقلام مورد نیاز و گرمایشی را جمع‌آوری کنند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج ۶ هیر افزود: سیب‌زمینی، پتو ، حبوبات و … از جمله اقلامی است که دراین روستا جمع آوری شده است که در کنار این اقلام در طول سال کمک‌های نقدی نیز از سوی همین روستا و سایر روستاهای همجوار و تابع هیر انجام شده است.

رستمی از استقبال خوب اهالی روستاهای همجوار در این کار مشارکتی و مردمی خبر داد و افزود: این کار خیرخواهانه موجب خوشحالی مردم و کودکان مظلوم سوریه می‌شود که امیدواریم تا پایان سال جمع‌آوری این کمک‌های مردمی ادامه داشته باشد.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

اشتغال زایی پایدار برای بیش از ۱۰ نفر در شهرستان قروه با بهره گیری از طرح های اقتصاد مقاومتی


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از قروه، عباس مومنی کارآفرین نمونه شهرستان قروه است که امروز با بهره گیری از طرح های اقتصاد مقاومتی در شهر سریش آباد موفق به راه اندازی واحد تولیدی قارچ خوراکی شده است.

 

وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما در این واحد سالیانه ۱۰۰ تن محصول قارچ خوراکی تولید می نماییم که خوشبختانه موفق به ایجاد اشتغال پایدار و مناسب برای بیش از ۱۰ نفر شده ایم.

 

 

این کار آفرین نمونه افزود: در این واحد به صورت مستقیم ۵ نفر مشغول فعالیت می باشند و بیش از ۵ نفر نیز به صورت غیرمستقیم از این طریق درامد مناسبی را دریافت می کنند.

مومنی با بیان اینکه در اجرای این طرح تنها بسیج سازندگی این مجموعه را مورد حمایت قرار داده است خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح که یکی از طرح های تحقق اقتصاد مقاومتی است تنها سپاه پاسداران و بسیج سازندگی ما را مورد حمایت قرار داده اند.

 

 

وی ادامه داد: بسیج سازندگی با اختصاص تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی بنده را در اجرای این طرح یاری نموده است که هم اکنون موفق شده ام به عنوان یک کارآفرین خدمت نمایم.

 

سرهنگ سعید شعبانی فرمانده سپاه قروه نیز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به طرح پرورش قارچ خوراکی گفت: سپاه پاسداران در کنار ماموریت های دفاعی و نظامی خود نسبت به وظایف فرهنگی و نیز خدمات سازندگی اهتمام ویژه ای دارد و در این راستا در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در اجرای طرح های تولیدی و صنعتی قدم برداشته است.

 

 

وی افزود: اجرای طرح های پرورش زنبورعسل،پرورش قارچ، پرورش گیاهان دارویی، پروش مرغ بومی  و بلدرچین و نیز طرح های صنعتی چون فرآوری ضایعات سنگی از جمله برنامه هایی بوده است که در طی سال جاری در دستور عملکردی سپاه قرار داشته است.

 

شعبانی ادامه داد: هم اکنون نیز در پرورش قارچ خوراکی ما این آمادگی را داریم که تمامی محصولات قارچ تولید شده در واحدهای پرورش قارچ را خریداری نماییم و به نقاط مختلف کشور صادر کنیم.

 

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

دیدار معاون هماهنگ کننده سپاه بانه با ماموستا دانشی از روحانیون اهل سنت این شهرستان


امروز معاون هماهنگ کننده سپاه بانه به همراه معاون فرهنگی اجتماعی سپاه این شهرستان با ماموستا دانشی از روحانیون اهل سنت بانه دیدار چهره به چهره داشتند.

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

کارگاه آموزشی ترویج سبک زندگی اسلامی در بیجار برگزار شد


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس ،کارگاه آموزشی ترویج سبک زندگی با تاکید بر حجاب و عفاف با حضور جمعی از بانوان شاغل در سالن اجتماعات هنرستان کار و دانش بیجار برگزار شد.

 

 

کارشناس روانشناسی در این کارگاه آموزشی به اهمیت سبک زندگی ایرانی اسلامی اشاره کرد و بیان داشت:آموزه های دینی مهمترین عامل اجرای سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

 

 

وی گفت: در حال حاضر فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ما در تیر راس دشمنان است و می خواهند با این اقدام روحیه خودباوری در جوانان را ما را سست نمایند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpgمنبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه کردستان

سرمایه‌گذاران افسران گردان‌های اقتصاد مقاومتی هستند


 مجید خدابخش صبح امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در فرمانداری نمین اظهار کرد: ایجاد اشتغال بین جوانان و حل مشکلات اقتصادی مردم بزرگترین فعالیت مجریان طرح‌های تولیدی است.

وی گفت: خدمت به مردم افتخاری برای مسؤولان است و توجه به مباحث فرهنگی در انجام تمامی امور باعث حل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۵ واحد صنعتی و کشاورزی در استان وام دریافت کرده‌اند، افزود: ۲۴۲ میلیارد تومان وام به این واحدها اختصاص داده شده که بیش از ۸۰ میلیارد تومان آن در شهر نمین پرداخت شده است و این باعث شده تا کارهای تعطیل آغاز به کار کنند و مشکلات اشتغال این شهر حل شود.

خدابخش ادامه داد: مصوبات اقتصاد مقاومتی کاملا در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: مفهوم اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور را مردم مدیریت کنند و ما باید در این زمینه مثل تمامی موارد به بخش خصوصی و مردم اعتماد کنیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با اشاره به فعالیت یکی از واحدهای تولیدکننده در شهرک صنعتی شماره ۲ افزود: این واحد بیش از ۶۰ درصد قطعات ایران خودرو و سایپا را تولید می‌کند و اشتغالزایی این واحد مثال‌زدنی است.

خدابخش واحدهای صنعتی را شاه‌بیت اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تمامی دستگاه‌ها باید در راه‌اندازی چرخه اقتصاد در استان به کمک بخش خصوصی بشتابند و مشکلات بانکی در این حوزه را باید حل کنیم.

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

استاندار اردبیل گفت :فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه ساری و جاری است


استاندار اردبیل گفت

به گزارش «ایثار»، سومین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اردبیل به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضا برگزار شد.
علی منصورلکورج مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران و دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در ابتدای جلسه گزارش اقدامات مصوبات جلسه قبلی و پیش نویس شاخص های ارزیابی عملکرد و اولویت های پژوهشی پیشنهادی درخصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و وظایف مشاورین امورایثارگران دستگاههای اجرایی  را ارائه نمود.
مدیرکل بنیاد اردبیل در ادامه خواستار همکاری شهرداری و شورای شهر در مرمت و بازسازی ۱۳۰ مزار شهید آرامستان بهشت فاطمه و ایجاد یادمان شهدای انقلاب اسلامی اردبیل که طراحی آن انجام گرفته است، توسط اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و شهرداری در  سال جاری شد.
مجید خدابخش استاندار و رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اردبیل نیز از تمامی دستگاهها ی اجرایی به ویژه صدا و سیمای مرکز اردبیل، سپاه پاسداران، بنیاد حفظ آثارو ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید وامور ایثارگران استان در اجرای  برنامه های خوب و قابل قبول در زمینه ایثار و شهادت قدردانی کرد و گفت:  فرهنگ ایثار و شهادت روزبه روز درجامعه ساری و جاری است و جامعه ما امروز نیازمند این فرهنگ است.
وی تصریح کرد: ترویج و توسعه  فرهنگ  ایثار و شهادت  هر چقدر هنری تر و درقالب کلیپ، فیلم و سریال باشد ماندگاری آن در جامعه بیشتر خواهد بود و صدا و سیما در این زمینه خوب عمل کرده است .
استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم بستر سازی مناسب، شایسته و همکاری دستگاههای فرهنگی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: اخیرا مراسم های خوب با حضورسرداران فضلی و شریعتی درمرکز استان انجام گرفت و قابل استفاده بود.
مددی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در ادامه این نشست با تشریح عملکرد ۹ ماهه صدا و سیما در بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تولید و پخش کلیپ، مستند سازی، زیرنویسی و قرائت وصیت نامه توام با نمایش  عکس یک شهید والامقام بصورت روزانه قبل از سه نوبت اذان، تولید و پخش ساعت ها برنامه رادیوئی و  تلوزیونی از برنامه های این مرکز بوده است.
در این جلسه نسبت به همسطح سازی، ساماندهی، مرمت و بازسازی ۱۲۷ مزار باقی مانده شهدا در گلزار منور بهشت فاطمه شهر اردبیل توسط شهرداری، مستند سازی زندگی شهدای والامقام دوران مبارزات و ایام پیروزی انقلاب اسلامی در روستای نیارق اردبیل و شهر های  مشگین شهر، جعفرآباد و خلخال در دهه مبارک فجر توسط صدا و سیما و گنجاندن دو واحد درسی دفاع مقدس  دردانشگاه علوم پزشکی، تصمیم گیری شد.
تدوین پایان نامه های دانشجویان در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت با راهنمایی اساتید و با مشارکت و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و حمایت مالی  اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، از تصمیمات دیگر این جلسه است .

منبع: صالحین
نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

Untitled 1

http://shababpress.ir/Cyberspace/wp-content/uploads/2016/09/telegram-13.jpg